Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Waszek »

Osobně bych udělal buď v barvě rámu nebo šedou - většinou jsou hřídele uložené v krytu, který se netočí, aby se nenamotával bordel, a kryt by mohl být v barvě rámu. Nebo tam kryt nebyl (upadl, nebo ho tam po nějaké opravě nikdo nevrátil), a pak je to setřený na železo, tudíž do šeda.

W
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

mory81 píše:Kardanka může být černá,ale na skutečném stroji je v bazvě.Stavbu sleduju a i ty tvé připomínky.Je to zajímavé a podle mého názoru,když je to test,tak by si teda měl pečlivě dodržovar geometrii dílů a přesné vysekávání otvorů.Je to ale jen můj názor.
dělám co můžu :oops: Já vím mohlo by to být lepší , ale snad to bude koukatelný .

Děkuji všem za rady ohledně kardanu , bude žlutý v barvě celého traktoru .


Děkuji taky Jirkovi Bouškovi za pomoc při stavbě a za rychlé dodání fotek . Díky moc .
mory81
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.5.2012 13:18

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od mory81 »

Děkuji taky Jirkovi Bouškovi za pomoc při stavbě a za rychlé dodání fotek . Díky moc .

chtěl jsem ti z domu poslat fotky,ale když byl už jirka rychlejší
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Hlásím další postup na traktoru. Motor je skoro hotov . V návodu je popsám hodně špatně a přiznám se že jen díky Jirkovy jsem ho dal vůbec dohromady . Ještě musím dořešit rozmístění různých hadic , protože v návodu nejsou vůbec zaznamenané a ani šablony zde nejsou podle kterých by se udělali . To snad doladím s Jirkou v Nerátkách .

Na samotném motoru byla jen jedna chyba ( když nepočítám špatný návod na sestavení ) a to díl 34 byl o půl cm delší . Ještě jedna věc . Motor vpodstatě nejde sestavit , když se tam nechají pomocné chlopně . Ve výsledku to dělá hodně , když bereme v úvahu jak je silný papír . Tohle neberu tak úplně jako chybu , přece jsou to jen " pomocné " chlopně , které tam můžou a nemusí být .
Na můj vrub jde špatná retuš , která se mi nepovedla na hnědě zbarvených dílech . Prostě jsem ji nemohl namíchat a taky to mám přetahlé . Ještě s tím zkusím něco udělat .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

P.s. doufám , že bude spokojený tajemník našeho klubu . Při posledním příspěvku jsem dostal napomenutí , že nepoužívám klubovou poměrovou kostku .
Naposledy upravil(a) kaktusak dne úte 20.11.2012 14:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od JoskaM »

Nezeptáš, Jirka v Nera nebude.. viz SZ
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od yvan »

Tajemník je spokojen, předseda má jít příkladem.

Grafik ti vytkne tu retuš na kostce a tiskový mluvčí se místy nadechne nad tvou češtinou :twisted:

Ještě počkej, co na to pokladník; dost možná tě pochválí za ty "nechlopně". Náměstkovi se tvá práce zamlouvá. Názor mažoretky se zatím získat nepodařilo, správce webu to zkusí příležitostně urgovat.

No a za mě dobrý 8-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Posílám jeden příspěvek bez fotek . Jelikož jsem výše psal , že kabeláž motoru nejde podle návodu sestavit zareagoval sám autor a poslal mi obsáhlý návod + fotodokumentaci jak kabeláž zapojit . Za tohle mu patří velký dík .

P.s. Zjistil jsem , že kabeláž je opravdu žlutá , není tam ani jeden černý kebel nebo potrubí . Oni snad opravdu namáčely do barvy komplet celý motor .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od JoskaM »

Sergo, natři okna...
aj rámy šéfe?? - no asi to tak bylo, vzpomeňme si na Marečku podejte mi pero....
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Malý pokrok vpřed . Motor sedí na svém místě . Teď něco pro budoucí stavitele . Když jsem měl motor hotový i s převodovkou tak jsem ho zkusmo usadil do rámu a sedl si naprosto na milimetr přesně . V zápalu radosti jsem ho i přilepil a pak jsem chtěl usadit chladič a nešel tam dát . Musel jsem odřezat vrtuli , aby se to tam nějak vešlo . Takže verdikt : První chladič pak motor . I tak si ale myslím , že by mezi chladičem a motorem mělo být víc místa . Na fotkách je vidět jak se držáky motoru trochu vyhly . Možná to tak patří to nevím . Nic méně motor i chladič se do rámu vešli i s kabeláží .

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od opel123 »

No myslím , že to nejhorší už máš za sebou :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od JoskaM »

Kabina a kola...to dělá traktor :-) Jeď kamaráde...
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Lukáš »

Určitě ti nechci kazit radost, ale nebylo by výfukové potrubí (a možná i roury od chladiče) lepší trošku masivnější?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

radost mi nekazíš :D . Teď , když se na to dívám tak je ta roura od výfuku opravdu nějaká tenká. U chladiče bych to asi tak nechal , protože je tam na silnější rouru málo místa.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od štefíno »

Hmm tady už se to rozjelo. Jsem zvědav :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Pomaloučku pokračuji vpřed . Je jaksi málo času nebo co . Opravil jsem ty rozvody a myslím , že to vypadá líp . Nasazen přední " nárazník " sedl jako ulitý . Postupně se bude kapotovat a na řadu přijde i kabina .
Omluvte prosím fotku je trochu neostrá , ale došli mi baterie a tak jsem rád alespoň za ni .

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“