Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 / AgroTest / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od yvan »

Tak hlavně, že jste si to vysvětlili.

Oproti původnímu předpokladu tady zřejmě nějakou dobu nebude tak živo, jak bych si přál. Ne že bych nelepil, ale co sem budu psát bez fotek a foťák upadl po první fotce do klinické smrti. Takže čekáme na pošťačku a snad ho to probere. Pak už to půjde celkem rychle.

Každopádně, když už tady máme testera, tak toho zrovna využiju. Mám zde následující výřez ze stránky a k němu přísluší několik otázek, slovy čtyři. Tak se, chlape, neboj rozepsat 8-)

Obrázek

1 :arrow: To jsou dvě verze předních světel? Ta nahoře totiž vypadá oproti grafice ostatních skel modelu jako z úplně jiného světa a s tak krásnou kresbou bych se určitě neobtěžoval tam dávat tu spodní variantu.

2 :arrow: Blinkry mají "nožičky". Návodná kresba blinkry vůbec nezná (!), o návodu ani nemluvím. Na dílech blízkých jejich poloze značky ani popisky nejsou. Na fotce z testu jsou bez nožiček (!). K čemu se ty nožičky teda lepí a proč s je uřezal :shock: Napadla mě zadní stěna světla, ale nenašel jsem fotku, kde by to bylo vidět.

3 :arrow: Co to je? Napadly mě držáky světel, ale rozměrem nesedí na díl 71 a vykrojením podle mě ani na světla. V návodné kresbě uchycení světel vůbec není (!), na 71 nejsou ani pozice, tím méně očíslované (z náhledu je myslím zřejmé proč, takže to mě celkem nepřekvapilo), na světlech taky nic.

4 :arrow: Co to je :shock: Napadla mě "jednodušší" verze volantu, ale s tím složitějším tvarem ani provedením naprosto nekoresponduje. V návodu opět ani zmínka, v kresbě taktéž.
Uživatelský avatar
vajda
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21.1.2012 14:13
Bydliště: Chornice

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od vajda »

ahoj, ta tě nějak zkusím objasnit tvé otazky, jen tě upozorním, že od vydání modelu jsem neviděl finální rozložení dílů ve vystřihovánce a tudíž ani nemám u sebe vystřihovánku jako takovou, kde bych se podíval co ještě bylo od bety kdy jsem ji stavěl pozměněno!!:
odpověď na 1. otázku:
:arrow: u bety byly zakresleny jen ty spodní skla světel, tudíž nevím důvody proč tam dával "realističtější" vzhled, nejsou i zadní světla v takovém vzhledu?? měly tam být mám za to dva druhy také, ale to buď kulatá nebo hranatá...
odpověď na 2. otázku:
:arrow: ta nožička by se měla na tom blinkru po lepení smotat do ruličky a nasadit na horní střed drátku co je kolem světlometu(takovej ten rám co je na levo do čísla 71), já to v betě odstřihl a lepil sem to přimo na dratek jelikož ta rulička je stějně k ničemu a zbytečně se s tim patleš. Mám za to, že do oprav sem to zakresloval at to tam nedává.Že to není v návodu popsáno ani v kresbě zakresleno je věc druhá,návody a kresba se dělá až když je slepená beta a to už jde mimo mě.
odpověď na 3. otázku:
:arrow: ano jsou to držáky předních světěl a měly by přijít na díl 71 z boku jak mají přijít světla..pokud se to liší nějak rozměrově a nesdí tak to byla chyba u mě, že jsem to neopravil, ale nedával bych je tam vůbec a slepené světlo bych hranou přilepil k celku 71
odpověď na 4. otázku:
:arrow: ano je to jednoduší a druhá verze volantu...u starších typů crystalů se dávali i tyto "nízké" volanty...samy v jzd máme Z10145 a má tenhle druh.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od yvan »

Zadní světla se taky celkem povedly, hranatá i kulatá. Použiju teda tu horní verzi.

Původně jsem se domníval, že ta značka pro stočení patří těm obvodům, ale v tomto případě souhlasím, že ta použitelnost při stočení je taková hodně malá. Takže moje omluva, nepochopil jsem. Teď celkem rozumím, proč s to odřízl :)

Díl 71 má výšku 4mm, držák světel 6mm. Zkusím je po stranách oříznout a použít, přinejhorším je vyhodím.

Díky za rychlou informaci :!: Doufám, že všechno ostatní už mi bude jasné. Výtky vůči návodu a kresbám si neber osobně, nepředpokládám, že jsi za ně zodpovědný ;)
Uživatelský avatar
vajda
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21.1.2012 14:13
Bydliště: Chornice

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od vajda »

každopádně když by sis zase nevěděl s něčím rady tak určitě ti zase budu rád nápomocen:-) a zadní blatníky ty jsou ve vystřihovánce opradu jen červené?? já měl za to, že je dá do modré....no asi se to Jirkovi libí více..
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od yvan »

Tak fotoaparát k mému nezměrnému štěstí opět přešel na břeh znamenající život, čili dnes konečně i obrazem. Celý model jsem si pro přehled rozdělil do několika dílčích modulů, které pak ve finále vytvoří celek. Už se na to celkem těším.

Sekce :arrow: PŘEDNÍ A ZADNÍ KOLA

Začínám tím vždy a tentokrát si myslím, že jsem opravdu dobře udělal. Nechci vidět, jak by se mi chtělo k hotovému traktoru dělat všechno to, co je k vidění níže. Nicméně tato část, u mě úvodní, u autora závěrečná, nebyla bez chybiček.

Pokud jde o přední kola, je tu pár neoznačených dílů a pozic. Ráfky kol jsou celkem pochopitelné, zákolníky taky. Nad 12 malými dílky předních kol s maticemi už to bylo na dotaz. V návodovkách nejsou, návod kola řeší pouze dvěma větami a není v nich nic, co by z nich dělalo věty nezbytné. Jde o to, že dílů s maticemi je 12, kdežto míst pro přilepení na discích 87 je dvakrát tolik. Byl jsem poučen, že se dávají zvenku, plochy na vnitřku disků jsem proto začernil. Díly 82B nejsou odlišené od dílů 82. K těm se dostaneme až u přední nápravy.

K zadním kolům jenom tolik, že vyznačená pozice na dílu 91 pro díl 94 má mít průměr 13mm. Z fotky je zřejmé, že onen kroužek je celkem mimo. Nevadí to, nebude to vidět, ale může to překvapit.

Kdo se pustí do vzorků zjistí, stejně jako já, že drapáky na bocích jsou skloněné, zatímco na rovných bocích jsou rovné. Nepříjemné pro ty, kteří budou dělat rovné boky a na ně lepit vzorek. Nenašel jsem informaci, jak moc podlepit všechny figury, bylo mi doporučeno boční podlepit dvakrát 160g/m2 papírem, hlavní vzorek jsem podlepil na zhruba 1,4mm. Předních bočních figur je víc, konkrétně jich stačí 72, takže 4+4 (levotočivé a pravotočivé) přebývají. To je dobrý tah, není problém je ztratit. Zato vzadu je to vážnější. Je potřeba celkem 88 dílků, tedy 44+44. Pravotočivých je ale jenom 20, zatímco levotočivých 68. Ráfky mají větší průměr. Aby odpovídaly kresbě na bocích, je lepší je rozstřihnout a z průměru asi 0,5mm ubrat, vzadu pak skoro 1mm. Toto jsou ale chyby, které potrápí pouze v případě čistostavby. Pokud budete pneumatiky přetírat, nic z tohoto odstavce vás celkem nemusí zajímat. 24 drapáků otočíte a ráfky překryjí spoj barvy a disku. Já jsem si zadní drapáky musel překreslit.

Foto první tedy zachycuje situaci "vyřezáno, zaretušováno, připraveno".

Obrázek

Jak je vidět, na kolech není použitá jediná chlopeň. Tohle je konkrétně věc, která provází celou stavbu. Chlopně jsou na tomto papíru naprosto nepoužitelné, což z modelu dělá trénink lepení natupo všeho možného. Zároveň jsou ale hrany celkem velké, takže to není až takový problém. U kulatých dílů ani není potřeba moc používat vložené pásky.

Na druhé fotce jsou hotová přední kola, na třetí pak ta zadní.

Obrázek

Obrázek

Následovat bude přední náprava s blatníky.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od štefíno »

Paráda :o
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od yvan »

Tisíceré díky kolego ;)

Sekce :arrow: PŘEDNÍ NÁPRAVA

Z dostupných dílů si při stavbě můžete vybrat složitější nebo jednodušší verzi otáčecího mechanismu. Zkusil jsem tu složitější, k jednodušší se dá vždycky vrátit. U jednodušší verze se ale budete muset obejít bez návodné kresby. Mechanismus sedí dobře a po složení to pěkně funguje. To ale platí bez použití chlopní. S nimi jsem to ani nezkoušel, troufám si tvrdit, že by to bylo nesrovnatelně složitější. Co nesedí je délka tyče řízení, rozteč mi vyšla o něco větší, než na vzoru, 38mm. Přeměřením po slepení nápravy se rozhodně nedá nic zkazit. Předlohu tyče kyvu nápravy jsem nenašel, ale to až tak nevadí. Stačí délka 7mm. Zato osy pro kola jsou myslím krátké. Záleží, jak moc budou zasunuté do nápravy. Jistota je 14mm, konec se s rezervou schová do náboje. Dříve zmíněný díl 82 má špatné značení, z jedné strany patří 98, z druhé 83, tak se nenechte zmást popisky a hlavně návodnou kresbu, kde míří obě čísla na vnitřní čelo.

Blatníky samotné sedí pěkně, vnitřní část je správně o něco menší, ta vnější je ale uprostřed větší o moc. Já jsem lepil vnitřek vcelku a vnějšek na něj po jednotlivých částech, takže jsem ubral v přední části středového plechu vnějšího pláště asi 0,5mm. Naproti tomu držáky blatníků mi nesedly. Po přilepení "L" částí dílů 80+81 (rozřezáno pro lepší manipulaci) už k nim nosníky dotáhnout nešly. Řešením je přidat svislému držáku na délce 1mm.

Mechanismus náhonu mi dal zabrat. Po slepení jednotlivých částí jsem je za nic na světě nemohl složit tak, aby to dávalo tvar z návodné kresby a zároveň bych použil všechny díly. Prostě mi jedno kolečko zbylo, konkrétně tohle. Netuším, kam bych ho dal, aby bylo vidět. Na návodné kresbě vidět není, na fotkách z betastavby jsem ho nenašel.

Obrázek

Díl 77 je v bílé části moc dlouhý, chtělo by to zkrátit tak o 0,5-1mm, aby nesvítil u dílu 74 bílý proužek. Kromě výše zmíněných už žádný problém, takže celkem pohodová stavba.

Obrázek Obrázek

Příště motor.
Naposledy upravil(a) yvan dne čtv 5.7.2012 23:34, celkem upraveno 1 x.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od yvan »

Stále mi zní v hlavě zpráva testera kombajnu Forschritt E516 z 27.10.2011.

"Jako další jistě příjemná změna bude číslování naprosto všech dílů! Už od nových modelů, které teprve čekají na test!"

Škoda, že se to nepodařilo uvésti do praxe.

Sekce :arrow: MOTOR

Zrovna u motoru je velká část dílů "číslovaná" písmeny a orientaci některých prvků je potřeba dohledávat mimo rozsah sešitu. Takové věci jako "Váleček proužkem dolů nebo nahoru?" prostě neobsahují ani fotky modelu na obálce, ne tak kresba, tím méně návod. Jako u přední nápravy, chybí i u motoru předlohy pro "kousky nabarvených kulatých párátek". Nechal jsem jim asi dva milimetry. V návodné kresbě chybí část dílu 28. V testovacím modelu taky zřejmě nebyla. Doufám, že patří dopředu a nahoru. Místo pro přilepení alternátoru (ne, nemá číslo, jmenuje se "alt.") je mimo realitu, tak blízko pod 27 se opravdu narvat nedá, takže doporučuji bílý pásek na bloku motoru zavčasu začernit. Díly samotné sedí velmi dobře až na jedinou výjimku a to je držák dílu 23. Musel jsem si udělat nový, širší. Druhá chybka je na vrtuli chladiče. Je to myslím pěkně vidět už z archu.

Obrázek

Doporučuji slepit podle okrajů a vyřezat podle strany u motoru. Ta přední nebude naštěstí přes chladič skoro vidět. Už jen drobností je posunutá značka ohybu u dílu 9. Níže už fotky hotového motoru. Opět na něm nezůstala jediná chlopeň.

Obrázek Obrázek

Příště zadní náprava s převodovkou a zadním mechanismem.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od JoskaM »

Jo, nejen kvůli číslům čeká 180ka stále na vydání. Stále vám kluci držím palce!

P.S. 1 - Co Béďa, už s tím seknul? Je to nepostavitelné? Myslím tím 281??
P.S. 2 - Yvane, zrova když jsem lepil 516, tak mi přišla prosba na tu tvojí haubnu u audiny. Tam bylo čísel .....

Příspěvek editován. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od kaktusak »

Beda s tím neseknul , ale je doslova zavalen prací na stavbě . Byli jsme u něho asi před týdnem . Doma renovuje - no v podstatě staví - barák a v práci toho má taky požehnaně . Něco mě říká , že já s Bedou začneme agrotest v druhé vlně .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od JoskaM »

To co jsi předvedl ty, bylo dokonalé číslování - tedy co je to za díl, na jaký díl příjde přilepit chlopeň, ale i jaký díl příjde na hranu dílu. Takhle by to mělo vypadat snad vždy! Pak je to jen o rukách. Jirkovi jsem to vysvětloval několikrát. V druhé vlně byly ty díly "navíc" třeba na úkor návodných kreseb.

Příspěvek editován. moderátor Zrzek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od Zrzek »

Po dohodě s autorem vlákna proveden drobný úklid.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od yvan »

Díky za úklid.

Sekce :arrow: ZADNÍ NÁPRAVA S PŘEVODOVKOU a mechanismem ramen

Pro mě jednoznačně nejhorší část. Spousta osiček, dírek a všechno se to umí hýbat. Sice to i fungovalo, ale radši jsem to zakápl, aby se to nerozsypalo. Dělat to dvakrát :shock:

Díly 44, 45 a 53.B rozhodně doporučuji rozřezat na části, slepit ruby a líce a slepit natupo. Vnitřní strany jsou stejné jako vnější a takto vcelku se s tím nedá domluvit. U dílu 48 je zajímavá značka, které jsem ne uplně porozuměl, chlopně jsem odstřihl a fungovalo to. Otvor v dílu 50 jsem omezil na průměr osy, díl 48 jsem nalepil natupo. Myslím, že by se do toho otvoru ten váleček stejně nevešel. Díl 54 není nikde zmíněn, pouze je rozlišitelný na fotkách ze stavby. Vložil jsem ho na prostřední pozici v dílu 42. Díly 55 a 56 tvoří po slepení větší plochu, než je čelo dílu 60, rozdíl v průměrech je skoro 1mm. Vnitřní písty 59 se nevejdou do vnějších dílů. Doporučuji použít co nejtenčí podchlopeň vnějšího válce a vnitřku ubrat aspoň 0,5mm na obvodu. Délky osiček nikde nejsou, hlavní ose dílem 46 stačí 15,5mm, přední osky ramen vychází na 5mm, vnitřní minimálně na 3mm. U horních osiček ze špendlíku jsou to 4mm vzadu a 3mm vepředu. To jsou ale minima, nechte si kdyžtak rezervu. Osa kol mi vyšla optimálně na 65mm. 74mm podle vystřihovánky je, řekl bych, moc. Náboje tolik nepojmou. Otvor pro tyč náhonu je větší, než průměr tyče a to jak v dílu 14, tak v dílu 78 u přední nápravy. Zřejmě bude dobré zakápnout vzadu a vepředu kvuli kyvu nápravy nechat volně. Ale to uvidíme při kompletaci.

Fotky lehce neostré, nepřeje mi světlo :roll: Ale tak ono je to možná lepší.

Obrázek Obrázek


Sekce :arrow: MENŠÍ CELKY - kapota, nádrže, komín, závaží, stupačky, RZ, zrcátka a vzduchojem

Kapota má delší plochu oblouku, než jaká je na předním a zadním tvaru. Není to o moc, takže to jde schovat lepidlem, ale 0,5mm by tomu prospělo. Zřejmě s tím souvisí to, že přední ani zadní plocha není na plášť kolmá a tak zatímco boky ploch překrývají hrany pláště, u oblouku to vychází naopak. Plášť je ale rovný, přestože by měl být vepředu "vydutý" a vzadu "vypouklý", aby tvar přesně seděl. Chlopně opět nelze použít. Víčko nádrže má tvar pro lepení na rovný povrch, nakonec to ale není tak vidět. U komína nechápu, kam patří obdélníkový díl s otvorem a chlopněmi. Nakonec nepoužito. Zrcátka chybí v návodovce, naštěstí na fotkách jsou zřetelné dostatečně. Stupačky jsou rozměrově uzpůsobeny pro chlopně, spodní plocha je vždy o něco menší. Závaží se na šířku nevejde do rámu před motorem, na vině je jednoznačně síla papíru na rámu. Řešením je buď roztáhnout rám, nebo lépe zúžit v horní části závaží o 0,2mm na každé straně. Zdá se to málo, ale fakt to tam jinak nejde narvat.

Shrnuto jednou fotkou.

Obrázek

Když už jsme v tom, tak ještě ten

:arrow: PŘEDNÍ NÁRAZNÍK

Plášť nárazníku je vepředu u světel o něco málo kratší, než by bylo potřeba. A s chlopněmi by to bylo ještě o moc horší. Zato zadní část je snad o 3mm delší. Na bocích není plocha pro držáky světel. A to je moc dobře. Uchycení světel totiž není na kresbách nijak zachyceno, blinkry tam nejsou vůbec. Samotná světla mají větší zadní kryt, měl by mít průměr 4mm, jinak sedí dobře. Ale. Držáky světel jsou vyšší než nárazník. Seříznutí pomůže. Ale. Pokud už tam budete mít hotové rámy z drátu jako já a nebudete je chtít dělat znovu, tak zjistíte, že s držákem se dovnitř světlo prostě nevleze. Takže držák jednoduše vyhoďte uplně pryč a přilepte tam světlo jenom bodově na bok nárazníku. Navinutí pásku blinkru na rám je zážitek, jde to líp po rozvrstvení papíru. Grafika světel je velmi povedená.

Obrázek

Příště kabina a pak už kompletace.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od yvan »

Ty vedra to tady celkem slušně umrtvují, jak se zdá. Tak jdeme do finále.

Sekce :arrow: ZADNÍ BLATNÍKY

Předně je trochu škoda, že konstrukce blatníků moc nedovoluje průběžně tvarovat podle kabiny. Osvědčilo se mi nejdřív přilepit díl 37 a 39B ploškami na díl 40, což dá tvaru základ. Z dílu 39 jsem odřízl přední plech, střední plech jsem zkrátil vepředu o 0,5mm. Tento střed jsem pak přilepil na 39B, následně předek a nakonec zadní plochu 39. Vnitřní zadní trojúhelník 39 je lepší odříznout, protože zadní vnější plech blatníku je potřeba trochu zúžit. Na celek pak díl 38 v pořadí předek, vrch, bok, přední roh a zadní trojúhelníček. Do tohoto tvaru už není problém vlepit druhou plochu 39B. Na fotkách je trochu vidět, že zadní plechy dílu 39 jsou delší, než vnitřní části. Je to asi milimetr, stačí zaretušovat, zástěrky to zakryjí. Silou papíru je pak vnitřek držáku světel nedostatečně menší, než vnějšek. Takže rozřezat vnitřek a pozkracovat.

Model obsahuje dvě varianty zadních světel, hranaté vypadá takto,

Obrázek

já jsem použil ty kulaté.

Obrázek

Na blatníky plynule navazuje

:arrow: KABINA S INTERIÉREM

Ke konstrukci kabiny jenom tolik, že oblepovat vnitřek sklem a vnějškem je velmi nejistá cesta. Vnitřek není oproti vnějšku zmenšený všude a bylo by to o nervy. Vnitřek i vnějšek jsem rozřezal na plochy, zasklil, vnitřky seřízl na 45° a poslepoval natupo. Plocha je tam více než dostatečná. Zadní lomené sklo je ale potřeba zúžit, jinak se nevejde mezi blatníky. Dělá to zhruba 0,5mm na každé straně a klidně by to sneslo ještě o desetinku víc. Vnitřní rám zadního skla má ještě zapomenutou značku pro stěrač.

Vnitřní podlaha je správně menší než vnější, orientace podle otvorů pro páky je dobrý tah. Každopádně doporučuji zaretušovat okraje pro lepení výbavy interiéru. Na podlaze stačí po okrajích, na blatnících je potřeba kompletně, o čemž níže. S kompletací je problém. Blatníky jsou zjevně odlišné od testovaných a aby byla podlaha ve finále rovná, bylo by potřeba seříznout hrany u podlahy směrem k přednímu vnitřnímu rohu. Já jsem to neudělal, protože mi to přišlo moc destruktivní, a proto nemám podlahu rovnou. Při lepení kabiny jsem začal odpředu a postupně jsem přetahoval pnutí podlahy směrem dozadu. S neupraveným blatníkem a rovnou podlahou se totiž blatníky vzadu rozjíždějí od skel a deformuje se to. Jde to dotáhnout, asi ještě i líp, než se to podařilo mě, ale je to boj, protože je to hodně pevné. Vzadu mi taky vznikly dva celkem nevzhledné spoje mezi zadním sklem a blatníky.

Obrázek Obrázek

Vybavení kabiny sedí dobře. Pouze není zřejmá orientace držáku hlavního sedadla v kabině a budíky jsou vzhůru nohama. Ani tak sice neodpovídají předloze (jak jsem vyrozuměl), ale aspoň to nevypadá blbě, když je čtverka na počítadle vlevo a v poloze netopýr. Boční sedačka je uzpůsobená pro chlopně, spodek je menší než vrch. Náklon opěradla nikde není zaznamenaný. Můžete si také vybrat jedodušší variantu volantu, zobrazenou už dříve tady někde výš.

Obrázek

S umístěním všeho do kabiny je to už složitější. Na fotkách ze stavby je dosti odlišný interiér a je to poznat. Plochy na podlaze pro pedály jsou moc široké. Plocha pro červenou krabičku je naprosto mimo. A teď přichází největší kopanec celého modelu. Když přilepíte hlavní sedačku na vyznačené místo, malá už se dovnitř nevleze :!: Naopak to samozřejmě platí taky, což jsem si měl možnost vyzkoušet :roll: Jediná možnost je přilepit přední sedačku na podlahu co nejvíc dopředu až na hranu stupínku a boční na blatník co nejvíc dozadu. Je to tak tak, aby přední sedačka nespadla z podlahy, vzadu aby boční neprošla sklem a mezera mezi nimi není skoro žádná. Tím pádem je samozřejmě potřeba místo na stupínku zaretušovat z poloviny a na blatníku zcela. Střecha naštěstí sedí, byť chlopně jsou tam leda k zešílení.

Závěrem ke kabině ještě dodám, že jsem musel porušit svůj závazek, že nic nebudu upravovat ani dodělávat. Tu hrůzu vlevo zakryla RZ, ale protože ve vystřihovánce není trojúhelník výstražný, značící vozidlo pomale jedoucí, který by zakryl i tu pravou hrůzu, musel jsem si ho nakreslit. Ale přísahám, že jinak je všechno jak bylo.

Obrázek Obrázek

Příště už komplet :idea:
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels.cz / 1:32 / AgroTest

Příspěvek od štefíno »

Už se necítím tak napřed, spíš pozadu :o :lol:
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“