Komatsu G40 / Orlik / 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od V.E.N.A. »

Tenhle vypadá hodně použitě a stále používán :lol:
Mám návrh na zpomalení Brzdy. Co takhle ho zaúkolovat aby začal dělat návody :?:
Mooc pěkné :!:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj ... návody? jaký návody, vždyť už tu návody dělám. :D

Tak a mám tu další postup. :wink:

:arrow: Model jsem nastříkal lesklým lakem asi ve 3 vrstvách.
:arrow: Dále jsem na něj nanesl obtisky.
:arrow: Po vyschnutí obtisků jsem obtisky zalakoval aby se sjednotili s modelem.
:arrow: Po vyschnutí laku jsem do spár a okolo detailů zapustil tmavý wasch. Osobně už jsem vyzkoušel snad 10 různých způsobů, ale nejlepší je si pořídit wasch přímo od výrobce, chová se to úžasně a rozlije se to jen tam kam potřebujete. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od yvan »

Ty, Ondro, já vím, že už to máš možná hotové :D ale neměl bys ještě trochu poladit ty boční plechy? Jestli to funguje, jak si myslím, tak by tam od těch válečků na radlici byla barva vyhoblovaná v mnohem větším rozsahu.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Zkusím to poladit. ;)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od štefíno »

Ty si blázen prostě :lol:
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Azaret »

Krááása, jen si nemůžu pomoct, ale ta hvězda mi tam prostě nesedí, diť je to japonec (ikdyž teď spiše kořistni)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Aki »

neskutečný... kdyby to viděl Pikaso, zlámal by štětce a utek na venkov chovat krávy :D
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

hustokrutoluxusní pásáček nádherně namalovanej. Dávám palec nahoru, za neokoukanou předlohu a naprosto perfektní zparcování. Kéž bych se svým uměním někdy přiblížil alespoň na vzdálenost 100kilometrů.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od bernie »

Slepený a doplněný o kolínka, matičky a jiné serepetičky je to parádně.
Nabarvené je to velmi pěkně.
Logicky bych čekal jako někdo výše větší ošouchání boků radlice - hlavně v spodní části a stejně tak ramen, které jdou z podvozku.

S čím se trochu peru, je pečlivost kořistní přemalby :shock:
Tady bych čekal více lépě čítelných rozdílů na jednotlivých panelech v odstínu kořistní barvy - jen na efekt španělské školy a malíř kořistník by asi nešel do všech záhybů. Známe například i fotky kettenkrada, jehož "zákolí" zůstalo v původní žluté barvě, protože by se tam štětkou dostávalo blbě.

Mohlo to být řešeno takto /pohledově/ jako např i lokálním dealerem opravený brutův caterpillar. Navíc barevná odlišnost zvedá koukatelnost modelu a světlejší podklad by zvýraznil i některé detaily podvozku, což se v olivě topí.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj a díky. :)

Azaret ... rozhodl jsem se už dávno pro kořistní stroj, přijde mi to jako zajímavý nápad, který jsem zatím nikde neviděl. :)

Aki ... tak Pikaso byl mazal. :lol:

Pavel Pejša ... chce to tréning, i já tam mám dost míst které nejsou moc dobré, ale zlepšení tam vidím. :)

Berní ... S tím přebarvením na určitých místech máš naprostou pravdu, dobrá připomínka na budoucí modely. :!: S tím o šoupáním na některých místech je to složitý. Bohužel lak na vlasy má své výhody, ale i nevýhody a stane se, že na některém místě se po navlhčení dostane okamžitě až na syntetiskou barvu a jinde to drhnete agresivním ředidlem a nic se neděje. :lol: V budoucnu určitě plánuji koupit nové modelářské přípravky na tuto techniku. ;)
A o šoupání okolo válečků jsem poladil i když na těchto fotkách to vidět není. ;)

Jinak tady něco málo ke stavbě.
:arrow: (Fading = tečkování) Na model jsem nanesl olejové barvy a rozmýval jsem je. Na svislých plochách ve směru gravitace a na vodorovných roztupováním. Vytvoří to zašlý a opršený povrch.

Po olejové lázni .... před olejovou lázní. Bohužel ten rozdíl na fotce není tak patrný, ale v reálu je to obrovský rozdíl.
Obrázek Obrázek
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od vladaZ »

Opět musím smeknout, velice působivá práce. Přijde mi, že povrchovky ti zaberou skoro tolik času, jako stavba samotná.

Postřehy z praxe: Když se kouknu na naše buldozery, tak mají ty vnější plochy ramen radlice úplně odřené, při hrnutí jsou plošně obrušovány, ne jak to máš ty - lokálně. Taky mi trochu ruší dojem ty "ranky" na těch trojúhelníkových zdvihacích ramenech při pohledu zprava.

Máš ale můj obdiv, hlavně proto kolik modelů zvládneš.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

vladaZ ... díky a beru na vědomí, teď už s tím nic nenadělám, ale snad někdo vydá další buldozer kde to budu moci více poladit. :) No a jinak to barvení času samozřejmě zabere dost, ale řek bych že stavba přece jen trvá o něco dýl. ;)

No a protože na modelu schnout oleje a těm to trvá cca 7 dní, vrhl jsem se na podložku. A co jiného znázornit něž nějaký upravovaný povrch a jelikož jsem v pacifiku, bude to asi část letiště. :) Podložku jsem zvolil o něco větší aby tam bylo trochu víc zeminy, ale řek bych že je to ještě v normě. ;)

Postup:
:arrow: Dřevěnou podložku jsem ohraničil balzovými prkénky výšky 5cm. Vše jsem k sobě lepil Herkulesem.
:arrow: Po vytvrzení jsem do horní hrany balzy vyřezal povrch.
:arrow: Následovalo barvení hnědým odstínem a následné přelakování lesklým lakem.
:arrow: Dovnitř jsem nařezal polystyrénové lišty které jsem fixoval párátky a Herkulesem.

Obrázek

:arrow: Dále jsem na polystyrénu nanesl sádru a dotvaroval do požadovaného tvaru.
:arrow: Po vytvrdnutí jsem povrch vystínoval zemitými odstíny.
:arrow: Do míst kde jsem plánoval vegetaci jsem nanesl Herkules a nasypal na něj směs čaje z pytlíku, mořské koule a hnědého posypu který jsem přitlačil prsty k podložce.

Obrázek

:arrow: Následovalo vysázení trsů trávy a kamenů.
:arrow: Následně jsem povrch doladil nástřikem prachového odstínu a pigmenty, waschem a nakonec jsem vše nastříkal matným lakem.
:arrow: Poslední drobnost na podložce bylo přidělání štítku s názvem modelu.

Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Jak děláš takhle nádherné štítky k modelu?
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Matys »

to bude tutově vyřezaná lepenka, řádně opatinovaná a namaskovaná :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

TOm.a.s.h. ... neptal jsi se mě na to onehdá? :) Je to text co je na každé obálce s modelem, většinou jen na úvodní stránce a na jejím rubu a na konci. Já si jen vyberu ten který se mi líbí. Vystříhnu ho, podlepím čtvrtkou, vyříznu a následně nalepím na karton 0,5mm. Natřu to celé černou barvou a písmena zlatou. Po proschnutí to ještě ošmrdlám lehce ušpiněným štětcem. ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“