Lotus Type 79 - 1978 / Free - Metmania / 1:35

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Supermuf
Příspěvky: 35
Registrován: sob 21.1.2012 17:22
Bydliště: Dobrovice

Lotus Type 79 - 1978 / Free - Metmania / 1:35

Příspěvek od Supermuf »

Minulý týden jsem zastřihl do něčeho z japonských stránek http://www.metmania.com" onclick="window.open(this.href);return false; kde je k disposici hejno formulek v lehce deformovaném stylu. Tzv. "japonská vejce". Plastikáři jistě znají pojem Egg Plane. Znalci jistě vědí, takže není zapotřebí příliš to komentovat a neznalí nechť navštíví odkaz. Tento karikaturoidní modýlek jsem upatlal pro relax a spíše ze zvědavosti, jak to bude ve finále vypadat. No - mě se to vcelku líbí a možná v budoucnu dojde i na nějaké další legendy, kterých tam je dost.

Rozsah tisku je na jednu A4, přičemž měřítko berte s rezervou se zřetelem na disproporce výtvoru. Hrubým odhadem jsem stanovil cca 1:35 na délku :mrgreen:
Tištěno inkoustem a fixováno jednou vrstvou lesklého laku. Spíš jen pro zvýraznění černé.
Ačkoli je to free model, tak je poměrně dobře navržen a lepilo se to dobře. Snad jen zakončení bočnic by sneslo větší pozornosti, ale mohutná zadní kola stejně nedovolí zvědavým očím pohled pod sukně a úroveň mého zpracování to beztak deklasuje, takže nakonec je to asi jedno.

Fotky ze stavby nedávám, neboť vzhledem k minimálnímu počtu dílů to není nijak zajímavé a krom toho na uvedeném webu má každý model svůj podrobný fotonávod takřka krok za krokem. Takže jen pár obrázků hotového. Podstavec domatlán navíc z černého kartonu. Celkově záležitost na tři odpoledne.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Lotus Type 79 - 1978 / Free - Metmania / 1:35

Příspěvek od Jan Koláček »

Ač formule moc nemusím, tyhle mají svůj půvab. Tvoje provedení je pěkné.
Taky jsem se do formulek z Metmanie pustil. A zrovna tenhle kousek mi leží na stole. Akorát mě to trvá tak měsíc, protože se k lepení moc často nedostanu a mám nepříjemnosti s lámáním tisku.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Lotus Type 79 - 1978 / Free - Metmania / 1:35

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

chHezká parodie - karikatura. Papírová hračka, která slepením udělá radost a dokáže působit i jako odpočinkové lepení při dlouhodobých náročných projektech.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Lotus Type 79 - 1978 / Free - Metmania / 1:35

Příspěvek od fox »

Mě se tyto zkreslené tvary formulek začínají líbit víc a víc. Určitě na oddych skvělé.

Máš to pěkně čistě slepeno.
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Lotus Type 79 - 1978 / Free - Metmania / 1:35

Příspěvek od Vlcacka »

Moc krásné. Teď jsem si prošla stránky metmanie s ostatními "vejci" a je to tedy opravdu moc pěkné. Navíc u mnoha typů se dá postavit i "vejce" a pak z archívu klasický vůz. Bylo by to určitě zajímavé srovnání.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“