Tatra 815 4x4 Dakar 88 / vlastní stavba / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Tatra 815 4x4 Dakar 88 / vlastní stavba / 1:32

Příspěvek od jezdec »

Rozhodl jsem se udělat si tuhle krásku, jestli se to povede nevím a taky záleží kolik podkladů seženu. Nějaké díly jsem s dovolením Spídi překreslil z jeho T 815 6x6. Plachtu se pokusím udělat stínovanou (aspoň trochu), nějak sem to už skoušel. Zatím jen procovní pokus pro vychytání chyb.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dostal jsem nové informace a lépe se podíval na kopii výkresu Tatry a musel jsem předělat nástavbu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokud to jde, tak veškerou grafiku kreslím ve vektorovém programu. Nedokážu si představit něco dělat v kreslení hlavně proto, že se špatně měří a skládají jednotlivé objekty k sobě, nehledě na výslednou velikost souboru :roll: .

Obrázek

Taky další díly na podvozku

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ten motor je zatím jen položený

Pomalu začínám s čistou stavbou. Zatím pár foteček nástavby.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Udělal jsem kolečka, vzorek je lejzr.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračuje stavba podvozku

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vaky a manžety jsou z těsnění. Vaky průměr 12mm a manžety 6, 8, 10.

Skoro hotový podvozek.
Obrázek Obrázek Obrázek

Na sucho položená nástavba a kola
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kabina, nárazník (asi ho udělám znova) a nasucho položené na rámu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vzal jsem si k srdci výtku od Spídi a předělal zadní čelo, boční dveře a vnitřek motorového prostoru nástavby.

Obrázek Obrázek Obrázek

Pracoval jsem i na motoru a výfuku. Nic moc, ale ne mně až moc dobrý a už to předělávat nebudu :) dvakrát stačilo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nejdřív jsem chtěl nebarvit jen hlavy válců a výfukové potrubí. Jelikož jsem mastil :lol: a zapatlal jsem i co jsem nechtěl, musel jsem nabarvit celý motor. Svod výfuků je z měděného drátu slepený vteřiňákem. Hlavy jsou z tvrzeného polistyrenu (pár zbytků doma mám). Původní nápad udělat je z papíru se nedařil, spepený papír nechtěl držet pohromadě. Vždycky se rozdělil mimo lepený spoj, ať jsem zkoušel karton, nebo čtvrtku.

Po přilepení na podvozek jsem dopasoval sání podle nástavby.

Obrázek Obrázek Obrázek

Následoval samotný výfuk. Je z měděného drátku i s izolací. Po slepení natvarovaných částí jsem na vyůstění nalepil kousek brčka a celé to omotal nití jako imitaci tepelné izolace. Před barvením jsem celek naimpregnoval herkulesem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dodělal jsem pár drobností na kabinu. Stěrače jsem jednoduše vytvaroval z drátku a pojistil vteřiňákem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ochraný rám je měděný drát slepený vteřiňákem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Interier jsem nedělal i když jsem o něm přemýšlel. Nemám kvalitní podklady a ani sem je nesháněl.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jsou na ní nedostatky udělané mojí nešikovností při lepení. Je hrozný jak fotka všechno vytáhne :roll: :)
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Tatra 815 4x4 Dakar 88 / vlastní stavba / 1:32

Příspěvek od jiri.k »

ty okroužky na prachovkách nevypadají špatně
Uživatelský avatar
nitovka
Příspěvky: 8
Registrován: sob 28.1.2012 15:20
Bydliště: Velke Levare

Re: Tatra 815 4x4 Dakar 88 / vlastní stavba / 1:32

Příspěvek od nitovka »

Vyborny model, klobuk dole. Ta nit pri motore omotana ako izolacia-nadherna praca. Nenapadlo by ma to. Ale vysledok je unikatny.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“