Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od MIO »

Názov: Kovárna z Blat
Autori: Pavel Blecha / Richard Vyškovský
Vydavatel: ABC , číslo 9 / ročník 20
Mierka: cca 1:150
Rozsah: 1 strana A4
Počet dielov: 14 (číslovaných ) , 14 ( jednotlivých)

No, hokej skončil :twisted: :twisted: :twisted: , tak si môžem ísť ukludniť nervy .

Vybral som si historický kúsok od dvojice Pavel Blecha a Richard Vyškovský , ktorý vyšiel spolu s Veterným mlynom z Gottvaldovska velmi ,velmi dávno 8-)

Ten už mám nejaký ten rok postavený :arrow: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=6471" onclick="window.open(this.href);return false; , takže prišlo aj na ňu. Maličký , jednoduchý model , možno príde aj "túnink" a nejaký terén ;)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Aki »

kdysi jsem to zkoušel lepit taky, ale ztroskotal jsem na tom, že ty tvarovaný štíty jsou každej úplně jinej (místama i o cca 1 mm, což je v romhle měřítku hodně. přijde mi to, jako by byly malovaný od ruky a každej se prostě poved trochu jinak...
mauricio
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10.5.2012 19:14

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od mauricio »

jako by byly malovaný od ruky

A nejsou? Já bych řekl, že jo.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Tomáš 10 »

Jelikož mne problém Mistrovy kresby od ruky zaujal,provedl jsem pokus.

Naskenováno,duplikována vrstva,převráceno svisle a překryto s menším krytím,aby bylo vidět srovnání.

http://www.papirove-modely.cz/phpsource ... oto=162941" onclick="window.open(this.href);return false;

Výsledek - levá šipka - sedí,
pravá - nesedí.

Řekl bych,že je to asi ten 1mm.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Standa F. »

Malinko bych tady, s dovolením, vymezil pojmy kresba "od ruky" a "ručně".

Mistr byl natolik movitý architekt, že si mohl dovolit koupit kružítko-nulátko. Vpichy od něj jsou vidět na spoustě jeho výtvorů - i tady na tom štítě. Čili není to vysloveně "od ruky", což značí, že ruka třímá jen tužku a žádný další nástroj. Je to narýsováno.

Nicméně myslím, že uvedená chyba není nijak fatální a průměrný patlal (nyní NEmluvím o MIOvi 8-)) si s tím jistě poradí - přiměřené násilí na papíru je vždy povoleno. MIO nám to jistě záhy ukáže, že ... ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Aki »

mně to přišlo místama spíš opravdu jak od ruky :) jednou ten domeček určitě dobastlím, mě to jen tenkrát přestalo bavit... ještě že jsem to nezkusil hňácat z originálu, to by už bylo po ptákách :) asi mistr tenkrát párkrát špatně zabodnul kružítko, no... :) první štít jsem vystřih podle kresby a střecha štítu pak vytvořila takový vlnobití, že jsem na něj radši šlápnul, abych na to nemusel koukat :) druhej jsem vytvořil tak, že jsem díl přehnul přesně na polovinu a vystříhal tak obloučky najednou. pak přišla na řadu červená tempera (stříhal jsem samozřejmě podle toho vnějšího, ten vnitřní nebude až tak na očích)... to už vypadalo o dost líp... ale jelikož jsem si vytisknul jen jednu kopii a pak mi tenkrát došla barva, došly mi i štíty :) nejspíš to před dalším tiskem pořeším tak, že se vyřádím ve fotošopu... další nepříjemnost ale vznikne u "střechy síly zdi", kde lomový čáry odpovídaj skutečným rohům spíš namátkou. to jsem pořešil tak, že jsem čáry odmazal úplně, vytisknul si ten díl na 80g papír a ohýbal to až při lepení na štít (ten jsem podlepil balsou) natupo.
suma sumárum - chtěl jsem si slípnout z nostalgie starej, jednoduchej, oddechovej domeček a vono prdlajs :)
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od MIO »

No Aki , mal si pravdu , je to zléééé.....celé zle!!! Vôbec mi to nesedí... :x :x :x

Obrázek Obrázek

Takže nasledovať bude asi šlápnutie a likvidácia....alebo si ho nechám ako svoj najhoršie zlepený model :oops:

Alebo možnosť číslo tri :arrow: celé to nechám "obrásť" brečtanom :D
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Vojta Č. »

Napadla mě zásadní píseň od Cashe v podání mistra Vodičky
"...je to zlé, zlé, zlé,
hoří jak troud, hoří jak troud..."

(ne že bych chtěl někoho k něčemu navádět...)

Jako letí to kvalitně, o tom žádná. Ale věřím tomu, že si poradíš nějak kreativně ;)
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od MIO »

Menší postup , spatlal som druhý štít , sedol fakt trošku lepšie ako prvý , ale je to hrúúúza.... :roll: Domčok je na podložke , nasledovať bude nejaké to okolie...

Obrázek Obrázek

Vojto nič horieť nebude /zatial :twisted: /, vymyslel som kamufláž , aby to nebolo až tak vidieť 8-)
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Kovárna z Blat / Blecha , Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Tomáš 10 »

MIO, na tu kamufláž jsem moc zvědav.
Sám jsem to nedávno vyřešil tak,že jsem vnitřek štítu ze zoufalství vyřezal z překližky.

http://www.papirove-modely.cz/phpsource ... oto=164749" onclick="window.open(this.href);return false;

To je ten model vpravo.
Ten vlevo jsem v roce 1976 jaksi silně nezvládl ... :D

(Mimoto jsem Ti dodnes nepoděkoval za instruktáž při výrobě okolí,takže se podívej na nějaké kousky v galerii.)
Díky.
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“