Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Jarda F.
Příspěvky: 262
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Jarda F. »

Zopakuji to samé co jsem ti už jednou psal a co ti psal teď víše i CoBa...zkus si slepit kolo pomocí smotaných pásků a uvidíš ten rozdíl...
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

A co kdybych si udělal ještě jednu sadu kol??????????????????? Tímto způsobem????????
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od yvan »

Na tvém místě bych udělal jedny kola tak, druhé druhým způsobem, posoudil bych náročnost/výsledek a lepší metodou bych dělal kola tolikrát, dokud by to nebylo ono.

Mimochodem, drobný off-topic, slibuju, nebudu nijak spamovat, ale kdybych směl něco říct, tak v tom posledním příspěvku máš 13.5× víc otazníků, než by bylo optimální.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Standa F. »

Jen pár drobných poznámek:

:arrow: Tohleto: ................... ?????????????????? mi vadí taky. Možná, Šumy, tolik netlač na klávesnici, jo?????????????? 8-)

:arrow: Z Šumyho životopisu jsem pochopil, že měl určité (vážné) zdravotní problémy a handicap. Čili má, bohužel, své mantinely - pokud se, Šumy, mýlím, omlouvám se a oprav mne - nemyslím to nijak zle, pouze to zmiňuji na Tvou obhajobu. Čili my ostatní můžeme malinko ubrat neustálých rad typu "udělej to tak a tak, pouč se už konečně." Šumy zvládne, co zvládne.

:arrow: Vzhledem k výše uvedenému bych ale poradil - vyhni se pastím, které si sám na sebe kladeš. Zvětšením modelu si život nijak neusnadníš - nevhodný papír se musí podlepovat - už to samo o sobě VELMI zkomplikuje stavbu. Na velkém modelu vylezou na povrch chyby dvojnásob, potíže v ohybech a samotný tisk může být nekvalitní a nestabilní - viz ty fleky na Lole nebo tady na těch pneu. Čili vrážíš do toho prachy a výsledek je nevyváží.
Najdi si modely, které jsou už zkonstruovány ve větším měřítku nebo prostě mají větší díly - když dáš dotaz v Obecné d. na takto vhodné modely, zdejší parta Ti jistojistě poradí a sepíše seznam.

:arrow: Takže berme práci Šumyho jako prezentaci v rámci jistých hranic a možností - díky za pochopení.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od jezdec »

No Stando, když jsem Šumymu radil model Bugatti v 1:6 - a to prosím bez jakékoli ironie - byl jsem jím dotázán "jak to myslím". Následně jsem zjistil, že několik příspěvků v onom tématu bylo smazáno. Kdyby byl trochu soudný, tak je v tom tématu hodně jednoduchých modelů ke stažení a nemusí se ani zvětšovat viz. hned první příspěvek. Pár jsem jich slepil pro děti.

Myslím, že i ostatní uživatelé už radily jednodušší modely "krabičky" i proto, že Šumy má své hranice. Taky už několikrát dostal doporučení tolik nezvětšovat originální vystřihovánky, dostal několik rad co a jak udělat líp (podlepování, tisk, retuš) a ono to u dalšího modelu je to samé se stejnými chybami. Není se co divit, když někdo použije trochu ostřejší výrazy.

Ještě malá rada Šumymu - poslední. Pěkně, čistě slepená krabička je taky hezká.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

Já jsem to neodmítl, jen jsem napsal svůj názor, některé modely jsem si stáhl do pc, Další rady beru k srdci, akorád mi tak soro pořád zůstanou.

Udělal jsem nápravy:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

No a můžu jít na karoserii.

Malinko jsem Ti to tady upravil a zkus to příště také tak - dva střední náhledy se vejdou vedle sebe - dej mezi nimi mezerku. Pak zase dva vedle sebe. Vypadá to lépe, než dlouhá nudle obrázků pod sebou. Možná stačí i méně obrázků - na výše ukázaný pokrok by stačily dva. Standa F. / mod.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Medium »

Kuba dostal spoustu rad, na 1 téma podlepování hned 3 - 4 uplně odlišné. My jsme si na ně přicházeli mnohdy dlouhou dobu po několiko modelů. Nemůžeme se divit, že Kuba Schumy veškeré rady nezvládne hned u toho dalšího modelu a to i třeba v nejmenším náznaku. Dělá-li něco nově, musí tomu nejdřív porozumět a dostat to "do ruky". Modelařina je o tpělivosti, Kuba musí mít sám více trpělivosti, ale možná by se hodila i od nás přihlížejících. Ono to pujde, ale prostě pomalu. Ovšem je to hlavně na Kubovi, že ;)

Hned první věc co bys Kubo měl změnit je focení. Tyto fotky jsou naprosto otřesný. Tím myslím hlavně prostor, na kterým fotíš. Kup si v copycentru kde necháváš tisknout čtrvrtku bílého papíru (nebo jinou světlou barvu - třeba jemně světle modrou). Nejlépe formát A3 - dobře se s tím manipuluje! Je to za pár korun, a určitě to můžeš zvládnou během pár dní koupit. A nejlépe fotit za deního světla někde u okna. Uvidíš, že za minimum námahy to bude obrovský krok dopředu. A sám pak budeš mít motivaci se zlepšovat..

Ty kola k Octávce nejsou nejhorší. Zkus nabízenou metodu smotaných pásků, udělej těch kol třeba 10 či klidně 15 a vyber 4 nejlepší. Pak je vyfoť spolu s těmi co již máš na kvalitním pozadí, a uvidíme, jak to dopadne ;)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

Medium
Máš pravdu, kola nejsou nejhorší, poměrně jsem s nimi spokojen, ty namotávací pásky skusím taky, jen co se dostanu do copy centra, ten papír si taky koupím a dám to nějak dohromady, zatím to budu fotit na bílé čtvrtce A4..
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tak a mám hotové držení kol, nevím jestly ty kola mám k tomu přilepit nebo ne???

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No a jde se na karoserii: :D :D :D :D :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A vše dohromady: :D :D :D :D :D :D :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na posledních fotkách je vidět, malá bílá místa, no podle mě je to místo na zadní spojler. :| :| :| :| :| :| :| :|
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od samotr9 »

to není místo pro spojler,ale hrubě ti to nesedlo.. Vůbec netvaruješ díly před lepením..
Uživatelský avatar
CoBa
Příspěvky: 65
Registrován: pát 20.1.2012 21:26

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od CoBa »

Poradim ti, pokud pouzivas chlopne, tak je vystrihavej poradne. Ptz pri tvarovani ti to takto muze delat neplechu a to ne malou :-)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

Hmmmm, opraví, to, taky se mi to nelíbí, Po večeři dodám upravené fotky. Děkuji za vysvětlení.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1686
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Lukáš »

Přikláním se k tomu, co ti napsal Standa. Z daného měřítka a velikosti ploch vychází celková kontrukce modelu, výztuhy apod. Zvětšení u tebe vede jen k borcení ploch. Samotným podlepením to nevyřešíš. Ač se to nezdá, není podlepování tak jednoduchou operací a aby to nějak vypadalo, je potřeba s tím mít větší zkušenosti. Navíc tvůj tisk není nijak valný a barva zjevně neodolá vlhkosti lepidla a tvých prstů, což výsledek sráží ještě o několik pater níž. Slípni si oktávku z originálu a uvidíš sám.

Chválím, že ses rozhodl pro jednobarevný papír jako pozadí; škoda, že ti to nevydrželo na všechny fotky ;)

A když už zaznělo tolik rad, tak nádavkem ještě dvě.

:arrow: U chlopní dávej pozor na to, jak se budou ohýbat a podle toho je nastříhej; neměly by se ti překrývat. Např. chlopně pod předním a zadním sklem stačí jen prostříhat, naproti tomu u chlopní na bocích, na které se lepí kapota a střecha musíš ty trojúhelníčky vystříhat. Také je dobré chlopeň ohnout (pokud není moc do oblouku) narovnat a až pak prostříhat; po opětovném ohnutí to pak nebude dělat takové schody.

:arrow: Na dílech přídě, zádě a střechy jsou uprostřed takové malé rysky. Jednotlivé díly se k sobě lepí od prostředka, aby ty rysky byly přesně proti sobě. Předejdeš tak dalším problémům. Víko zavazadlového prostoru jsi tak měl lepit nejprve pod zadní okno, nejprve tak čtyři chlopně uprostřed a přesně slícovat rysky, po proschnutí pak zbytek, opět po proschnutí pak dotáhneš jeden bok a nakonec druhý. Při tomto postupu by ti tam taková spára vůbec nevznikla.
Floyd
Příspěvky: 9
Registrován: pát 24.2.2012 10:53

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Floyd »

Ahoj, mají pravdu, zkus si stáhnout Bugatti Veyron, i po zmenšení 4 stránky na jednu A4 mají kola průměr 5,4cm, vypadá to, že by vůz mohl mít skoro 30cm na délku a sedí to poměrně dobře a JE TO VELKÉ!
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

Lukáš
Já se snařil, ale je to zatím provizorní řešení, musím si nějaký ten papír koupit, Když fotím malé věci, tak nebyl problém, u větších dílů nebo celého modelu, jsem nevěděl jak to udělat. tu spáru jsem opravil.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“