SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2574
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Pokud ten podvozek půjde vidět tak je to jen dobře . Pokud přidáš i rozvody ( a ty na to máš i šikovný ruce ) tak to bude bomba .
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 650
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,to je výzva těch trubiček je tam nespočet.Motor bych barvil v celku,nezdá se že by tam byly nějaké velké záludnosti které by nešli nabarvit.Zvlášť bych udělal možná jen časti které budou jinak nabarevné ale zde to budou maximálně jak koukám trubky výfuku k turbu.Jde o to jak to půjde stříkat z toho spreje (já jsem model ze spreje nikdy nebarvil)u pistole je možnost seřídit množství vzduchu a barvy a stříknout tak přesně i malou oblast.Možná by šla i ta pozinková barva,některé ty motory Yamz mají takovou šedostříbrnou barvu. Ať se daří,Vojta.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Když si myslím, že mám nějakého modelu dost a je to nekonečný, jdu sem a hned se vracím k sobě v klidu pokračovat - neskutečný nářez :)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezký podvečer všem modelářům.

Balvie: Zatím mi to neskutečně baví. Ale kdo ví, kdy to přestane :roll:

Je čas trošku pokročit. Podařilo se mi dát do kupy komplet motor. Práce na něm bylo opravdu požehnaně. Celý motor má celkem 526 dílků, takže slušná porce. Celkem daly zabrat turba, vyřezávání tam bylo spousta. Ale jinak mohu říct, že sedělo vše úplně přesně. Zatím práce jedna radost. Různé trubky a vstřiky motor parádně oživily. Klínový řemen půjde nasadit až na konci. Nyní celek odložím a stříkat ještě nebudu, uvidíme po Vánocích, třeba mi Ježíšek nadělí něco, čím by to šlo o něco lépe než sprejem ;)

Zde je výsledek mého snažení:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Nedalo mi to a v průběhu jsem se pokoušel o znázornění rozvodů. Protáhl jsem celým trupem jeden kabel, dále jsem je osadil i na příčíníky. Vypadá to celkem zajímavě, budu dále pokračovat. Škoda, že jsem je tam nedal před osazením celého vnitřního mechanismu, dělalo by se to o krapet jednodušeji :oops:

Obrázek Obrázek

Celkový počet osazených dílů je 7466, takže už se mi podařilo překonat Ferdu. A to jsem zatím u čísla 114, ze 430 :roll:
A teď váhám, do čeho se pustit.. že by koleška? :mrgreen:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak když toto vidím, tak se mě sem ty moje fotky nechtějí ani dávat :shock:
Pavle bacha..... co nevidět si pro tebe přijedou Arnošt a Arnošt od Chocholouška ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 991
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tak to je bomba, ten motor. A tak čistě slepenej .... :o

S těma rozvodama Tě varuju. Šmejkne Ti z toho! :D :D
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

No tak Marku, s tímhle vážně žertuješ. To já se vždy těším na tvé reporty a je mi pak vždy trošku úzko :lol:

Vašku uvidíme, až to bude v barvě. Mám celkem strach, abych to celé nepokazil.

A zde již jedna fotka, která vydá za tisíc slov:

Obrázek

Tak jsem si vše vyzobal, rozestavil a teď přemýšlím, jak na to.... Vlastně to jsou moje vůbec první skládaná kola. Naposledy jsem kola dělal na UDSce někdy před čtyřmi lety.

Přemýšlím, jestli to vzít nějak od středu, nebo od kraje. Možná poradí zkušení patlalové, a že jich tu je spousty.
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jarek »

Od kraje ke středu.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Krásné to máš :!: ...a tady máš vlastně celý můj postup stavby kol http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/319649 ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 991
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Myslím, že Honzova fotka je všeříkající. Je to vlastně stejné kolo.
Takže takhle a pak ještě patnáctkrát. :D ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Jo přesně tak. Fotky celkem pomohly děkuji moc. Postup jsem zvolil úplně stejný.

A já mohu představit jedno kompletní kolo :!: , nakonec se lepilo celkem samo, měl jsem z toho zbytečný strach. Postup jsem zvolil úplně stejný jako kolegové. Po přebroušení hran mi to nedalo a kolečko jsem osadil i vzorky. A zde je celkový výsledek, ze kterého jsem úplně nadšen:

Obrázek Obrázek
Obrázek

No a přesně Vašku jak říkáš. Teď ještě patnáctkrát. Jdu se uzoubkovat k smrti :lol:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 991
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Čauky.
Kolečko je vyvedený pěkně. Jen, jak jsem na něj koukl, se mi něco nezdálo.
Nechci rejpat, ale máš to špatně. Když to porovnáš třeba tady, jsou figury vzorku "na vazbu", Ty je máš na obou stranách symetricky. Kostiček na středu běhounu má být jednou tolik.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Tak Vašku, teď si mě tedy vykolejil. Abych se přiznal, o tomhle jsem neměl nejmenší ponětí :oops:. A to jsem si ty kola několikrát prohlížel. Na moji obranu nutno podotknout, že to nemám špatně já, ale autor modelu. Na všech návodných kresbách je to znázorněno takhle :

Obrázek

Dokonce i gumové kola, která si můžete k modelu koupit jsou provedena takhle. Takže by se dalo říct, že to je dost velká chyba v modelu, která mi momentálně strašně trápí. Bohužel s tím ale asi nic nepůjde udělat a budu muset kola udělat takto. Holt jsou prostě přezuté na nějaké zimáky :cry:
A od té doby už se mi ta kola nelíbí.. :?

Nicméně já jsem zatím celkem popojel. Od pátku jsem kloval a kloval. A konečně mám všechny dily pro kola vyřezané. Prvně jsem od stolu zamířil rovnou k modrému kontejneru 8-)

Obrázek

A zde již úplně všechny díly připravené ke kompletaci. Tohle zabere ještě spoustu času :

Obrázek

Takže za nějaký čas zase na viděnou ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 991
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

:oops: :oops: Ježíšku na křížku! Tak to mě mrzí, že jsem Ti to takhle zkazil. ....bej detailista :( . Jsem na kola úchyl.
Omlouvám se. Není to Tvoje chyba. S tímhle se fakt nic udělat nedá.

Z mého pohledu je to docela zásek ze strany autora, ale možná se mýlím a taková guma opravdu existuje. I když jsem prošel spousty fotek a na všech těhle a podobných obludách jsou ta stejná kola, takže to spíš na zjednodušení. :?
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jarek »

Nemyslím , že to musí být vyloženě špatně. Jen to může být jiný výrobce pneu, nebo jiný dezén. Zkusím kouknout co najdu na hdd
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“