Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od L 3000 »

Tomu říkám dobrá zpáva :)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Mno takže.
jak sem se přesvědčil včera na letišti Čáslav to vypadá že ač autor jedná, nebo jednal s minimálně dvěma vydavateli, kde byl nakonec odmítnut se rozhodl model vydat sám. Nebo nevydat?
Každopádně u stánku kluků z 212.taktické letky byl model k prodeji za 150,- Kč.
Co si za to vlastně koupíte? Pořád stejný polotovar, který sme viděli v Brně. Kabinka nic, Lasery nic. Jen silnější papír. Spíš až moc silný. Opravdu mi to nestálo za koupi a ani nevím estli to někdo koupil. Sami hoši byli z modelu rozčarování a potom ho na stánku i dali pryč. Nelíbilo se jim to.
Takže přeju Tomovi hodně štěstí ve vydělávání co nejvíc peněz za co nejmíň práce. Protože takto u mě ne.

Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

bohužel, po několikaměsíčním vyjednávání a upravování modelu a jednání s několika vydavateli jsem se rozhodl jít vlastní cestou a model nechat vytisknout na vlastní náklady. Pokud si jej někdo koupí fajn ale já nikoho nenutím a rozhodně nesdílím názor Tomyse vydělat co nejvíce peněz za co nejmíň práce. Model je z toho co je k mání sestavitelný. Model je k mání za celkem symbolickou cenu, kterán reprezentuje pouze náklady na tisk s minimálním ziskem. Kabinka samozřejmě k dispozici je ale v Čáslavi nebyla k dispozici a bude pouze na objednání. Modely pro mně jak jsem již několikrát řekl nejsou na obživu a pokud model nikdo nechce, nemusí si jej kupovat - nikoho nenutím. Kdo bude chtít mít Alcu, bude mít možnost za celkem symbolickou cenu sehnat české letadlo. Mimochodem model je tištěn na papíře 160 g /m2 což není moc. Model asi nebude dosahovat úrovně posledních polských modelů ale také tomu odpovídá jeho cena. Nicméně na dalších modelech se pracuje a pokud někdo bude mít zájem o modely, které nejsou jinde k mání tak bude mít možnost sehnat České letadla za rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

Ahoj, přidávám jenom info, že pokud někdo bude mít zájem tak bude k dispozici v Pardubicích na Aviatické pouti na stánku AviationArt u pana Urbánka, který je zároveň autorem kreseb nejenom L-159 ale je u něj možné zakoupit také další moc hezké obrázky letadel. Pro ostatní je model k dispozici na webu nebo mně kdykoli kontaktujte.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Kámo. Ale pochop že 150 neni symbolická cena...O tu mi nakonec tolik.nejde, ale chci.model kvalitní. Dokud. Čáry kreslené v nějakém.malování nebo v čem..žádný vektor... Dyť to vypadá hrozně... Barvy taky nejsou to pravé. Fakt sem se těšil a.nejsem sam. Zkus to.nakreslit znovu a.nekazit.si.pověst.eště.než si.začal.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

Tomys, pokud budu model předělávat tak aby byl dotažen k dokonalosti tak potom nebude stát 150,- kč ale minimálně dvojnásobek. Jak jsem řekl, tato cena reprezantuje náklady na tisk s minimálním ziskem. Jestli se ti to nelíbí tak to kupovat nemusíš. Třeba se jednou dočkáš modelu, který bude dle tvých představ ale ten model bude stát 2x tolik a neboj, další modely se vyvíjí, jenom jsem ztratil iluze o tom že budu s někým spolupracovat. Podle ohlasů které mám (kromě tvého) má model celkem úspěch ale bohužel se asi najdou i lidi, kteří staví jenom modely na výstavy a potřebují dokonalost - bohužel těch nebude tolik jako obyčejných lidí, kteří si staví pro sebe a pro radost a pro děti a nechtějí za každý model nechat tisícovku. Kdysi byly papírové modely aspoň pro mně levnější alternativou k platikovým modelům, kde odpadaly problémy s malováním ale když se dnes kouknu sice na špičkový model MiG-29 tak si nejsem úplně jist že bych za něj nechal litr aby mi na něj doma sedal prach. Nehledě k tomu že když se ti něco na tom modelu nepovede tak to bude mrzet daleko více než na modelu za 150,- Kč (tolik asi nechá každý z nás za večer v hospodě :-) )
No nic, jenom jsem tím chtěl říct že nebudu nikdy dělat modely pro to aby si jej pořídilo 20 lidí i když moje původní představa byla malinko jiná ale třeba k ní taky jednou dospěju a splním ti přání o dokonalém modelu - máš jej pak u mně rezervován :twisted:
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Ale ja sem ochoten dát 300 za éro... A aby se neřeklo, koupím i tento aby sem zkus jak to sedí...
Tak prosím 1x Alcu s kabinkou... Nekde někdy...
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od pahejl69 »

Za nás vydavatele

Citace: další modely se vyvíjí, jenom jsem ztratil iluze o tom že budu s někým spolupracovat.

Přiznám se že jsem jedním z těch o kterých si ztratil iluze, poprvé jsem tě oslovil nevěda že je rozjednáno s Pavlem. Vycouval jsem neboť se známe léta a máme korektní vztah. Podruhé jsi mne oslovil již sám po nedohodě s Pavlem. Tehdy jsem tě žádal aby vše bylo dáno do pořádku s předešlým zájemcem nechceme si konkurovat. Nejen že si to nedal do pořádku ale začal si střídavě jednat s oběma. Ano celou dobu jsme se navzájem informovali a kroutili hlavou nad způsobem jednání.

K modelu jako takovému- po té co jsem tedy projevil zájem jsem záhy zalitoval. Model je kreslen v počítači a přesto už na náhledu žeber byly takové nepřesnosti že jsem stejně jako Pavel konstatoval že model nemá pokud nebude předělán cenu ani testovat (škoda peněz i práce testerů)

Vydávám své modely a stejně jako Pavel i druhé autory, bez urážky myslíš že si dosáhl kvalit ATTIMONA, Yvana nebo nedej bože Milana Bartoše.

Pavel ti po zhlédnutí nabídl méně peněz ale možnost spolupráce (mohl si se od něj naučit jak se to dělá)

Já jen méně peněz, mám radši levnější modely (uvažovaná cena tvého modelu byla cca 180,-kč) za to by měl jít ten model slepit!!!! Žádné dostříhávání broušení atd. Oproti 150,- to není až takový rozdíl že?

Teď malá urážka za nás oba, tvé jednání (chvilku s tím chvilku s oním hlavně ať to je rychle ze stolu) je né zrovna v pořádku toť varování pro ostatní vydavatele. Také přidáme radu dnes díky počítačům je slušný model schopný nakreslit kde kdo ale ty zatím výpověď v práci nedávej.

Za důvody ztráty iluze Pavel Skokan a Ondra Hejl.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Netřeba nic dodávat...
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Roman V. »

Nechci se Tě dotknout, ale perfektní Polské modely od Hala stojí v průměru kolem 40,-zlotých, což je na naše něco kolem 250,-kč ( myslím jednomotorové letouny). Takže super papírové modely nejsou o moc dražší než Tvoje Alca.
Mig 29 od Hala stál kolem 1200,-kč, ale byla to limitovaná série, bylo to s lasery, kabinou, koly. A už vůbec si ji nekoupilo "jenom" cca 20 super lepičů. Konkrétně tohoto modelu se prodalo 1000 kusů a to si o něj člověk musel rovnou napsat svému prodejci.
Proto doporučuji zachovat klidnou hlavu a radši vychytat různé mouchy. Teď se možná Alca prodává, ale jestli vydáš další model, kupující Tě budou hodnotit právě podle této prvotiny.
Není kam spěchat, měsíc nebo dva Tě nezabijí a když se dobře uvedeš, budou Tvoje modely všichni rádi kupovat. Tvoji Alcu jako 2D model jsem zatím neviděl (postavenou v Brně ano), ale Tomysovi v tomto na 100% věřím.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

kluci, díky moc za vaše názory a já vám je nebudu vyvracet. Jak jsem již napsal, kdo model bude chtít koupit tak je tak jak je vydán slepitelný. I sebedokonalejší polský model je potřeba místama brousit jinak taky občas něco nesedne. Neříkám že to je i tento případ. Já jsem na modelu nic nebrousil a sedlo mi to na milimetr. Samozřejmě přebroušení by asi trochu více zvýraznilo vzhled ale tím jenom chci říct že jsem za svůj život postavil hodně polských modelů a nesetkal jsem se snad ani s jedním který by sednul na 100%. Co se týče vyjádření vydavatelů - tak tohle je přesně ten přístup který mně otrávil a který se mi nelíbí, že když se s někým na něčem domluvím tak potom není důvod měnit podmínky a ke konci mi už bylo jasné že jste domluveni navzájem a že si mně mezi sebou jenom přehazujete, nicméně pro vaši informaci jsem měl ještě jednu nabídku, nicméně nakonec jsem se rozhodl že to tímto způsobem řešit nechci a chci si to zkusit sám bez pomoci. Jak jsem již jednou napsal, kdo bude chtít mít tento model tak si jej koupí. Tomys ty fakt nemusíš aby jsi tady zase všem dokázal že jsi měl pravdu.
RomanV - k tomu spěchu nespěchám nikam, jenom jsem víceméně od Února tohoto roku pořád něco předělával dle přání ostatních aby z toho nic nebylo pouze odkládání na později a já se nechci dalšího půl roku čekat a upravovat další věci, když chci dělat na dalších věcech.
Jinak všem děkuji za super reklamu aniž by kdokoli model zkoušel slepit, přesvědčil jsem se pouze o tom, že když nejdu některým lidem na ruku tak to asi hold odnesu.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Ja sem tedy u polských modelů nikdy nic nebrousil..
Ja chci.ten model ano koupit, aby sem udělal recenzi. Bez brouseni. Bez úprav. Tak jak to budou stavět běžní modeláři. A kdyz to postavím bez problémů, tak pak klobouček, omluva a budu šoupat nohama. A budu jedině rád.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od štefíno »

Tomys píše:Ja chci.ten model ano koupit, aby sem udělal recenzi. Bez brouseni. Bez úprav. Tak jak to budou stavět běžní modeláři. A kdyz to postavím bez problémů, tak pak klobouček, omluva a budu šoupat nohama. A budu jedině rád.
Jediné možné řešení jak rozsoudit tuhle situaci. Jinak to furt budou jen keci v kleci a nic z toho.
Petear
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17.4.2012 19:07

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Petear »

Chmm, teda... mno... no, jak to říct? Model jsem dnes okouknul v Pardubicích... no, jako amatérský počin dost dobrý, to jo. Ale vydávat to za hotový dílo k prodeji... No, nevím. Divný rozplizlý textury, podivný okraje některých částí, jako když člověk vezme obrázek v bitmapě a vyzvětšuje až do pixelovata. Šel jsem ke stánku se 100 % odhodláním koupit za každou cenu, aspoň do sbírky. Třeba budu jednou litovat, až se bude Tvá prvotina těžko pokoutně shánět za těžký tisíce, a přeju Ti, aby ses posunul dál, ale zatím ani tohle odhodlání nestačilo. A sorry, ale e-shop s jediným produktem a asi desítkou slibů nových modelů (jako by se dal kvalitní model zkonstruovat za pár dní), to je... no slušně řečeno frajeřina. Nemám pocit, že by se vydavatelé na Tebe smluvili. Možná Tě chtěli spíš zachránit od nárazu do zdi.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“