Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Venca 21 »

Já jsem kdysi podlepoval některé modely starými výkresy ze střední školy a u jednoho modelu mi pěkně prosvítal půdorys I. nadzemního podlaží :mrgreen:
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Schumy.0003 »

CoBa
Kde jsi vzal ten čtverečkovaný papír???????? Všechno jsou čtvrtky, akorát bedna návěsu je z pevného kartonu.......
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Schumy.0003 »

Koukal jsem na ten tahač, nejsou špatně kola, ale držení kabyny, teď už to nebudu řešit......
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Tomáš S. »

Každopádně to opravdu hodně kazí celek :!: .

Ehh...Ale celkově k modelu a tvému modelaření:
-Tohle je podle mého mínění, (nemám ho-takže úplně přesně nevím) jeden z jednodušších modelů a když budu počítat s tvým resizem tak jediné nebezpečí je propadnutí velkých ploch-nic jiného mě u tohoto modelu nenapadá...
-Dále nechápu proč vše černé přebarvuješ?-strach z retuše? nejspíš ano protože u ostaních dílů též znatelně chybí. Proto bych ti doporučoval naskrblit 75Kč a koupit si tempery nebo vodovky a pomalu se učit retušovat-ne přebervovat (nevím jak se to zdá tobě, ale já mám pocit že tvůj styl přebarvování modelu dost ubírá).
-Též bych doporučoval přidat na trpělivosti (její nedostatek se projevuje hlavně na kolech) a ubrat na rychlosti (ať se ti zdá tvá rychlost jakákoli, celek působí dost uspěchaně).
-Nevím sice jak dlouho se našemu "řemeslu" věnuješ, ale zkusil bych být tebou i nějaké modely od Betexy ( http://www.betexa.cz/vystrihovanky/jednoduche/" onclick="window.open(this.href);return false; ), je tam i nějakej ten autobus, vlak trolejbus či tatrovka (ve větších měřítkách a za rozumnou cenu), které by se ti jak tak pozoruju mohly líbit.
-S tvou vlastní tvorbou (jako jsou tebou slibované transporty čehokoli) bych raději ještě chvíli počkal a radši stavil již vydané modely-přece není možné aby sis nevybral třeba z modelů ABC (které velmi snadno seženeš a když to pokazíš velmi snadno seženeš znova). Sice si cením tvé snahy pomoct jiným, ale...ale... :|

Myslím že ostatní přihlížející to vidí podobně, ber to jako rady (aj když některé míněné hnusně-i ty můžou pomoct :idea: )... Abych řek pravdu dlouho jsem stál a žmoulal jsem v rukou čepici zda to napsat nebo ne. Snad ti to pomože ;) .
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tomáš S.
Máš pravdu, ale jsou okolnosti, kdy prostě musím přebarvovat, ať chci nebo ne, dělám to podle nějaké předlohy a nemůžu za to, že ta předloha má černej rám a vybrané kompomenty, třeba ta třínápravovka, ten rám jsem musel přebarvit, ale ty blatníky byla špatná volba, dlouho jsem hledal, co mi vyhovuje, konečně jsem to našel, problém je v tom, co jsem se oženil, dělám samé špatné rozhodnutí............. Asi se nechám zavřít do blázince.
Já si neumím pomoci, já dělám rád nějaké nové věci, na to jsou tady lepší lidi, než jsem já, to vím.

Konečně jsem našel model který mi vyhovuje, akorát modelů tohoto druhu je moc málo, proto se snažím něco vymyslet, dlouho jsem lepil modely z abc, nic jiného na trhu nebylo, teda pro mojí dostunost.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Waclaf »

Tomáši, já bych to tak nehrotil. Ono je důležité si uvědomit, že drtivá většina z nás (asi všichni), máme modelařinu jako koníčka. Tedy, děláme to:
1) dobrovolně
2) na vlastní náklady
3) pro radost

Takže, ať si každý patlá jak chce, když chce. Nikdo nikomu by zde neměl dobře míněnými radami jeho bohulibou zábavu znechutit... Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly, řekl kdosi kdysi.
Odkazovat někoho na jednoduché betexovánky... To je přesně ten okamžik, kdy bych upadlul do hluboké deprese, když mám skříň plnou nádherných ábíčkovinek, riperovánek, atp.
Mimochodem, já jsem si na podzim pár jednoduchých betexovánek střihnul, a věnoval je malému synkovi na hraní. :-o Jako trénink mooooc dobré! A ještě tím uděláte obrovskou radost dítěti. :-)

Na druhou stranu! Pravda je, Shumy, že by každý měl:
1) Rozmyslet si, co a jak tu chce prezentovat, s ohledem na ostatní přispívající, ostatní prezentované modely, a s ohledem na pravidla a zvyklosti tohoto fóra. Jestli něco vyloženě odfláknu, tak bych to sem raději nedával. Sám mám takové kousky a nedám je sem. Na starém fóru jsem se uvedl opatlanou pokroucenou Tatrou, kterou jsem s velmi dlouhými přestávkami stavěl 20 let. Podruhé bych to neudělal...
Ale...!!! Prezentace začátečníků, kteří se poctivě snaží, ale nejde jim to (zatím), ty rozhodně mají smysl. Pokud je místní šampioni přes toto fórum vedou a radí jim, sdílejí své know-how, a začátečníci z toho mají užitek, pak 3x hurá !!!
Nevím, kam zařadit Tebe. To víš jen Ty sám.
2) Rozmyslet si, koho, jak a s čím zde oslovím (narážím na vlákno Karosa B732 ČSAD Písek /vlastní tvorba / 1:43). Rozhodně by mně nenapadlo nabízet pomoc (nedejbože kecat do díla) někomu, kdo je zjevně podstatně vyspělejší modelář. I když to třeba věkem, životními zkušenostmi a kariérou je přesně opačně. :-o Z různých okolností tuším, že zde jsou někteří, pravděpodobně náctiletí, borci, které bych měl v souvislosti s modelařinou oslovovat "pane profesore", a chovat se pokorně jako studentík... Já, světaznalý pantáta páprda, Husákovo dítě na půl cesty mezi pubertou a důchodem. :lol: :wink:

Toliko můj názor k místnímu mírnému napětí. Jestli se zásadně mýlím, moderátoři opravte mně, nebo rovnou smazejte mně. :wink:
Omlouvám se za mimotématický příspěvek.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Schumy.0003 »

No možná máte pravdu, asi nebo určitě sem nepatřím, do díla nikomu nekecám, pomoc s předělávkou není pro mě prolém.......
Jestly se někomu nelíbí moje práce, tak se vám všem omlouvám, já se nežím jak to jde, nebudu se vymlouvat jaké nemoce a co jsem v dětstvý prodělal, jenom jsem rád, že na tom jsem jak jsem, jsou lidé na tom hůř, no lepší už to asi nebude.........
Asi už nikam chodit nebudu, stejně bych tam nebyl k ničemu....
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Waclaf »

...ale houby... :(
Jestli jsem tě něčím ranil nebo zdeptal, tak se omlouvám.

Tak napiš něco jako:
"Snažím se, co síly stačí, neflákám to. Z důvodů, které nebudu rozvádět, to moc líp nejde. Tak to berte nebo nechte být..."

Četl jsi i to, co jsem napsal Tomášovi? Já bych řekl že to bylo vyvážené.
Tak zůstaň a pokračuj v tom, co děláš. Prosím.

Spousta z nás se vzájemně osobně neznáme, a nevíme, kdo se skrývá za přezdívkou a avatarem. Někdy je to dobře, někdy špatně... :?
Cesta do pekel je opravdu dlážděna dobrými úmysly... :( Ach jo.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od jezdec »

Schumy.0003 píše:No možná máte pravdu, asi nebo určitě sem nepatřím, do díla nikomu nekecám, pomoc s předělávkou není pro mě prolém.......
Jestly se někomu nelíbí moje práce, tak se vám všem omlouvám, já se nežím jak to jde, nebudu se vymlouvat jaké nemoce a co jsem v dětstvý prodělal, jenom jsem rád, že na tom jsem jak jsem, jsou lidé na tom hůř, no lepší už to asi nebude.........
Asi už nikam chodit nebudu, stejně bych tam nebyl k ničemu....
Nevím proč mě tato reakce nepřekvapuje :roll: Dostal jsi v tomto vlákně a i v jiném několik rad jak dělat hezčí a koukatelné modely. CoBa ti tady napíše, že je tahač zlomenej (a to pořádně) a kola že stojí za houby a tvá reakce je "už to řešit nebudu". Klidně modely přebarvuj, nebudeš sám, ale u přebarvené plochy ti nesmí prosvítat podklad. Kola se musejí podobat kolům a ne x-hranům Ty budeš potom denně chodit a koukat na tu pokroutku v poličce a říkat si - tohle mohlo být lepší, tady sem to odfláknul.

Prezentuj tady svoje výtvory, ale ber si k srdci rady a když bude vidět postupné zlepšování tak se ti dostane i pochvaly. Jen lep, pracuj na sobě a neházej flintu do žita. Nejhorší reakce na kritiku je napsat " už to řešit nebudu...." a urazit se.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Schumy.0003 »

To už neřeš, sám nemám rád fláklaní, možná vědomostně na tom nejsem jako vy, nesnařím se s níkým porovnávat, jen se snažím udělat radost sám sobě, případě ostatním, já z toho mám radost....
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Schumy.0003 »

jezdec
Já ji beru rady k srdci, ale na konkrétním a hotovém modelu se už nedá nic upravit, beru že ten tahač je zlomenej, špatně přidělaná kabina........ to už těžko půjde....... kola, no některé půjde, některé ne.....
Snažím se jak to jde.........
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Schumi...ano radost z lepení je prvořadá. Vím, že na cashpickovi jsem Ti dal velikou čočku na Tebou slepenou formulku, ale pokud se dobře pamatuji, tak jsi si o to docela i sám řekl. Teprve až potom co Ti hodně členů cashpickova DF-ka radilo a upozorňovalo na chyby co děláš při lepení, jsi nám oznámil jaké zdravotní trable máš. Je ale zajímavé, že jsi se z formulkářského fora vytratil a začel patlat a předvádět své schopnosti tady. My, již znalí, Tvé počínání nikterak již nekomentujeme a necháváme volný průběh. Otázkou je zda jsi si to opět tak nějak nazavařil sám. Další otázkou je, zda sdělit či nesdělit veřejnosti hned na počátku svého snažení okolnosti, které Tě limitují při lepení - prodělaná obrna, nadneseně řečeno...mám na očích 15-tky dioptrie...atd..atd...??? Asi by nejspíš i zde ostatní byli shovívavější a nesnažili se Ti pomáhat a usměrňovat Tě?

Ano je to tady veřejné DF-ko pro veškeré modeláře. Lepení je radost....lepení je vášeň....lepení je droga.....takže lep a dělej si radost tak, jako i já...
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Schumy.0003 »

Ahoj Teo
no jentak jsem se nevitratil, u mě je problém se zabívat jednou věcí do kola, pro mě je dobré chvíly lepit jeden druh modelu, potom postavit druhý, potom třetí a různě se k tomu vracet, teď lepím scanii, kterou jsem si koupil v Neratovicích.........
Těším se do Prahy v dubnu, jestly mě nanželka pustí
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Schumy.0003 »

Task a mám hotový tahač s návěsem firmy Logotrans, pak mám třínápravovou, a už je potřeba udělat kontejnérový návěs, no nevím jak vůbec začít........

Obrázek

Obrázek

Zítra udělám lepší fotky a dám je sem..........
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Scania R 580 / PMHT / resize na 1:26,5

Příspěvek od Lukas »

Ahoj, jsem rád, že jsi to dokončil. Nějaké chybičky se tam najdou, ale ty se dotáhnou časem, kdy budeš mít za sebou už nějakou řadu modelů. Taky se přikláním k názoru, že zbytečně spěcháš. Jinak, tě chválím za tu přestavbu, mám rád modeláře, kteří dokážou na modelu něco upravit a ne jej jenom "otrocky" slepit...

Ještě jsem se chtěl zeptat jak vzniklo to netradiční měřítko 1:26,5. Škoda že jsi ho nezvěčil jenom na 1:32, tím by se model mohl zařadit mezi ostatní už vydané tahače.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“