KRAZ 255 B / Renova Model / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Amug
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.1.2012 9:46

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Amug »

Možná špatným rozmícháním,protřepáním.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Michal Traj »

Někde se řešilo že když naředíte barvy, tak změní konzistenci z lesklé na matnou a naopak. Třeba to kouzlo opravdu funguje :D
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

já ji právě neředil vůbec...otevřel jsem plechovku, abych viděl jak je z výroby hustá, a zdála se mi docela řídká....tak jsem ji třepáním asi 1min ještě promíchal, a dopadlo to takto...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Jen na třepání se vykašli, vezmi si párátko nebo nějaký tlustý drát a promíchej to odspodu, chvíli míchej a až pak to protřep v ruce, pár minut. ;) Pokud máš doma nějaké olůvka nebo broky je dobré to do plechovky vhodit pak se to promíchá jak nic. :)

Vyzkoušej a uvidíš jestli to pak bude matné.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Zdravím modelářskou obec,
a přináším kompletně hotový motor. Jeho stavba byla dlouhá, provázela ji řada zklamání, dnů kdy jsem si říkal že budu radši honit motýly po louce, ale taky radosti a objevů nových technik a postupů - přece jen je to moje první přebarvovačka...ale to nic neomlouvá...
Musím se přiznat, že jsem docela pyšný na výfukové potrubí, které jsem vyrobil dle návodu bernieho...no já...já ne, vlastně žena, protože má na tohle šikovnější prsty...co se týče barvení potrubí, použil jsem již avizovanou Humroll H113 MATT, která mi nakonec po řádném promíchání udělala kýžený mat, takže taky super...bohužel na fotkách to ještě není moc vidět, jelikož je to focené pár minut po přelakování a stále se to trochu leskne...nicméně Brzdo díky moc za tip s brokama, hned si koupím a nahážu do každé plechovky...
No, a nakonec jsem se rozhodl ještě vyfotit základ pro převodovku, kterou budu dodělávat v nejbližších dnech, spolu s patinou motoru...ale dost keců, a k fotkám....takže jako vždy, do mě...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj všem,
hlásím se s dalším postupem, tentokráte s patinovaným motorem...byla to docela fuška a za začátku to vypadalo, že si půjdu hodit špagát, protože jsem nevěřil tomu, že dosáhnu kloudného konce...ale nakonec jo...vypadá to, alespoň z mého pohledu dobře...
Na začátku jsem chtěl použít wash od MIGa Oil and Grease Stain Mixture , který mi ale při stírání nějak neseděl, tak jsem se rozhodl použít od AK Engine Oil který konečně přinesl kýžený efekt...takže nanést, nechat cca 10 minut zaschnout a pak uchošťourem kolmo k ploše stírat (no, to stírání mi moc nešlo, tak jsem zkusil tupovat uchošťourem a paráda)...pak jsem přistoupil k převodovce, tam jsem se konečně naučil používat pigment fixer - nanést trochu bláta, pak zakápnout fixerem a dokud je to vlhké tak do toho "přihodit" další vrstvu...výsledek je super !!!nanesená vrstva bláta neopadá a je to uvěřitelné...stejně tak jsem postupoval na motorové vaně a vůbec všech částech kde bláto vidíte (použitý přípravek je MIG Dry Mud ), no a stejně jsem se rozhodl postupovat na prozatím"čistém" povrchu motoru kde jsem použil přípravek Old Aluminum a za vlhka jej ještě roztíral...ve finále opět paráda...pak jsem si řekl, že by bylo fajn, udělat i mastnou rez na převodovce a v místě mezi motorovou vanou a blokem motoru...nanesl jsem opět AK Engine Oil, ale ten se do bláta vsákl bez efektu, tak jsem vyzkoušel MIGa Oil and Grease Stain Mixture a???? P.A.R.A.D.A. !!!! Dosaženo skvělého efektu !!! Co dál? Výfukové potrubí...v základu natřeno Humroll H 113 MATT, pak natřeno přípravkem AK Heavy Chipping, a po 15-ti minutách schnutí přetřeno Humroll Matt Leather, po zaschnutí jsem namočil štětec a začal pomalu stírat, abych dosáhnul efektu oloupané barvy...nicméně, asi jsem použil málo přípravku, protože efekt byl, ale nic moc...takže krapet zklamání, ale příště to snad bude lepší...no a to je vše...vzduchový filtr jsem ještě trošku zatupoval technikou suchého štětce, barvou Humbroll Matt Steel Grey a přeprášil dětským pudrem...příští víkend dodělám chladič a zbytek výfukového potrubí, včetně výfuku a pak pojedu soustavu rozvodovek...ale to je zatím budoucnost...teď už fotky...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Michal Dostál »

Vypadá to dobře, jen tak dál.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Děkuji...snad to půjde takto dál :ugeek: navíc jsem zjistil, že patinovat rám vozu v této fázi byla tehdy děsná kravina - daleko lepší je a bude jej opatinovat až jako celek...
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Waclaf »

Kdybych nevěděl, že to stavíš z papíru, tak bych tě s tím příspěvkem o patině motoru poslal k plasťákům. :o ;)
Hezky se na to kouká. Sleduji dál!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tohle že je ten Raven, co tady prezentoval pragovku s nakřápnutou kabinou? To je snad jen nahodilá shoda jmen (a xychtů) .. :D
Jen dál, jen dál ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Děkuji moc. Já říkal že Pragovka je můj návrat po osmi letech a že ve valné většině na ní testuji jen nové postupy a technologie, které se za dobu mého nelepení objevily... ;) ale! do budoucna ji určitě postavím ještě jednou, stylem stejným jako teďkom KRaZe...nicméně, už teď vidím na KRazovi kopu nedostatků a nedodělků...
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od serpens »

Raven píše:do budoucna ji určitě postavím ještě jednou, stylem stejným jako teďkom KRaZe...
Podla mna nie. Ked toto dokoncis uz ti to bude malo a budes sa chciet posunut este dalej :)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj...
jsem zpět, s dalším byť malým reportem - mám hotový výfuk. :mrgreen: po vcelku náročné stavbě to chtělo nějakou oddechovku, a protože momentálně probíhá stavba rozvodovky, kterou bude následovat výfukové potrubí, střihnul jsem si výfuk...
Jeho stavba šla vcelku v pohodě - válec, dvě dutinky z uchošťourů, trochu tmelení, pár nýtů...poprvé jsem použil i "základ na štětec" od Tamyie (šedý) který se musí po natření důkladně vyleštit tím nejjemnějším smirkem. Poté následoval nátěr první vrtstvou barvy - syntetika Humroll H113 Matt Rust. Po důkladném zalakování povrchu jsem aplikoval od AK přípravek pro vytváření oloupané barvy (AK089 - zajímavé je, že výrobce doporučuje tento přípravek kombinovat výhradně s akrylovýma barvama, kvůli jejich rychlému schnutí. Více se mi ale osvedčilo použití syntetiky a to i na vrchní barvu :wink: ). Po 15-ti minutách zasychání jsem natřel vrchní barvu, kterou budu olupovat. Po dlouhém zvažování jsem nakonec zvolil Humroll H087 Matt Steel Grey. No a následovalo olupování - takže namočit plochý štětec do čisté vody a a barvu doslova sedřít. "Kouzlo" se začne zachvíli objevovat :P nakonec jsem ještě suchým štetcem natupoval trochu čisté rzi Humbroll H62 Matt Leather (barva kůže), výfukovou trubku zašpinil od kouře (nastrouhaná grafitová tyčinka) a bylo hotovo... :wink: ve finále jsem vše ještě lehce přeprášil lakem na vlasy s UV filtrem...
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to dobře, jen s tou snytetikou bacha aby jsi na velkých plochách nenarazil, ona ztuhne a pak se pod ní nemusíš dostat. ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

děkuji...no popravdě se toho bojím taky, takže to budu muset nějak vymyslet...
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“