Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 645
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od Vojta S »

Ještě jednou díky,trochu jsem si pohrál se špejlaty :P ,ještě chybí kolečka.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 645
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím,
tak vozík je skoro hotov zbývá jen natřít nožičku,skoušel sem vyrábět panely co na to říkáte?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od Vojta Č. »

Vozejček je mimořádně mazaná finta jak vyřešit prostorový problém s vrtulníkem, o tom žádná. A příhradovina teda moc pěkná.

Ty panely mi přijdou moc divoký, zvlášť na tý poslední fotce. Ožvejkaný kraje dobře, nicméně ten povrch by měl být podle mě hladší. V tomhle měřítku skoro dokonale. Sem tam výtluk možná jo, ale šetřil bych s nima. Jo, a ještě, jestli panely, tak by měly mít nějaká oka na háky, aby je tam dostali, nehledě na to, že se mi moc nezdá ten formát. To, co je na té fotce z Angoly je podle mě beton s dilatacema, a to by zase mělo být pravidelnější.
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od CSR »

Moc pěkná práce.Gratuluji k dokončení.
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od ofeckin »

Typizované rozměry silničních panelů .. snad to pomůže.

Obrázek

Zdroj: M. Rochla, Stavební tabulky, SNTL Praha
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od V.E.N.A. »

Souhlasím s Vojtou, vozejček parádní nápad, o tom žádná.
Co se týče panelů na nějakym tom letišti sem byl a nikde nebyly tak zničený. Ano, jsou ale né tolik jako tu.
Takže bych zvolil panely delší, užší, bez háků (na letištích nejsou) a méně zničený (i po těch letech tanky přežijou) ;)
:arrow: Tím užším mám na mysli spojit ty dva obdélníčky kratší stěnou.
:arrow: Tím méně zničeným mám na mysli rozhodně né okousané kraje (snad vždy vznikl schod kdy končí beton a začíná asfalt) Rohy bych snad i nechal i když se mi zdají moc.
:arrow: A nakonec jsou rozhodně hladší než tu.

Tu najdeš Fotku 813 na letišti kde jsou patrné betonové panely. Pohledej nepodařilo se mi sem vložit jen obrázek.
Když ale zadáš do strejce Googla Betonové panely Jistě ti něco najde 8-)
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od ofeckin »

Nevím, jak se to dělá na letištích, ale "háky" musí mít panel vždycky. Jsou potřeba k vyzvednutí z formy/stolu, naložení na dopravní prostředek, manipulaci na místě (případně přemístění při opětovném použití).
Samozřejmě je možné manipulační úchyty zapatlat cementovou maltou. Jiný možný způsob je háky z hladké výztuže nahradit šroubovými kotvami (např. Pfeiffer), ale na silniční panel je to zbytečně drahá sranda, a i šroubové kotvy se musí "zapatlat" cementovou maltou.
Jinak souhlasím s klukama, i když ten panel bude slušně rozlámaný, zřídkakdy bude mít jeho povrch takto hrubou texturu.

Co se týká rozměrů, je to omezeno zejména výrobou ("stoly" v mém minulém zaměstnání neměly zpravidla více než 2,4 m na šířku) a dopravou (velikost korby, příp. doprava na přívěsu se sníženou podlahou /něco jako nízkopodlažní autobus - panely jsou na stojato mezi nápravami - pak jsou ale nutné i kotvy z boku - na silniční panel je to zbytečně drahé/), potom také požadavky na manipulační techniku na místě (čím větší panely, tím větší je jejich hmotnost a tím větší je potřeba jeřáb).

Pokud by se nejednalo o prefabrikované dílce, ale o dilatovanou monolitickou betonovou plochu, viděl bych to spíš na dodatečně řezané smršťovací spáry (určitě ještě méně odrbané, než u panelů), opět s kvalitnějším povrchem.

Je pravda, že helikoptéry přistávají na čemkoliv, ale když už tam máš ten vozík, tak to evokuje zázemí letiště a tam by, dle mého názoru, mohla být kvalitnější plocha.

Opravdu moc se mi ten model líbí, ten nápad s vozíkem je skvělý :) (kéž bych někdy něco takového spatlal) .. Ale podle mě by se k takové čisté stavbě hodila "jemná" zjednodušená plocha, která na sebe nebude strhávat pozornost.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 645
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od Vojta S »

No,ještě nad tím popřemýšlím,ono by to po nalepení na pdložku šlo přebrousit a povrch tak srovnat a zjemnit,ale zas je to rozměrově mimo.Možná to skusím udělat celé znova jako monolitickou plochu,ještě uvidim....nejdřív si ale musím udělat prkénko.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 645
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od Vojta S »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Fakt pěkný fotky, ta poslední je jak dělaná na foto měsíce. :twisted:
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od old_Mr_Grim »

ta poslední, kde neni skoro nic vidět? teda až na krajinu :D
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 645
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím,
tak sem udělal tu podložku,jak se mi to povedlo posuďte sami.Jinak sem udělal místo v obýváku na poličce a nechám na to udělat ještě akvárko aby se drobeček nezaprášil.Dnes sem začal dělat na novém modelu takže tímto to tu asi definitivně uzavírám.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od bedatruhlar »

:o :o :o :o
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od Tomáš S. »

Gratuluju k dokončení, opravdu vydařený model. Co mě udivuje nejvíc je ta úžasná čistota tvé práce... ;) :!:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Mi-17 / GPM / 1:33 / Hotovo

Příspěvek od kaktusak »

SUPER nápad s tím vozíkem . Krásně a čistě slepený model . Perfektně vyfocený .

Gratuluji k dokončení .
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“