LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Brzdič »

Ty fleky jsou podle mě od vlhkých prstů to nemá s lepidlem nic společného. Osobně si myslím že tady už jsi s velikostí modelu trochu přestřelil, když jsem to lepil já, tak už ta 18tina mi dala zabrat a bez neslušných slov jsem se neobešel. :lol:
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od tata »

Myslím že jsi právě vyhodil 250kč za tisk zvětšeniny do koše :!:
Dobrá rada zahoď to co jsi do teď udělal a slep si radši ten originál :!: Jak Píše Ondra už tak je to macek nebo se vrhni do toho Bugatti pokud prahneš po velkém modelu ;)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

Kluci, co kdybych tu karoserii, postavil znovu, alespoň budu vědět co a jak postavím, bude to potom jednoduší...............

frydek665
I takto velké díly?????? někdy ten díl je celý na A2....................

hromadko.s
Souhlasím s tebou, hlavně velké fotmáty se jinak podlepovat nedají..............

yvan
Originál vlastním, toto co stavím je zvětšenina z origa na 200%.................
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Venca 21 »

Ještě k tomu podlepování - přesně jak píše hromadko.s podlepuju Herkulesem, který si navíc ještě ředím vodou (!), aby mi u velkých ploch během roztírání štetcem nezaschl. Tuhým lepidlům prostě nějak nevěřím. Vyhlazuju od prostředka ke krajům (mám výhodu - osmileté zkušenosti s lepením reklam na auta apod) :D Dávám to proschnout pod zátěž z knih, ale stejně se to i po několika dnech pod zátěží trochu zkroutí, ale není problém to vyrovnat. Celkově jsem s tímto postupem maximálně spokojený.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od jezdec »

V tomto vlákně jsi dostal dost dobrých rad jak podlepovat, na co tisknout a je vidět, že sis z toho nic nevzal. Ty pruhy nejsou ani od skeneru, ani od umatlaných prstů. Je dobře vidět jak se v řadách nanášelo lepidlo a posléze se propilo na stranu tisku. Tento efekt znám dobře, když jsem tisknul neoriginální barvou a ta se rozpíjela. Tady na foru, nebo na starém je v radách celé vlákno věnované problematice podlepování, taky je vlákno o tisku. Je dobré si přečíst a co hlavně, něco zapamatovat a aplikovat do praxe. Když ti někdo poradí co a jak dělat a pak vidí ty samé chyby u dalšího a dalšího modelu, tak se na nějaké rady vyprdne.

Ano, podlepovat Herkulesem lze velice úspěšně, ale musí se dodržet určitá pravidla. Ty se zde zřejmě obešla velkým obloukem.

Kancelářský papír provlhne - hodně, vlhkostí se změní velikost a tím se udělají varhánky, domácí tisk obyčejným inkoustem se zničí. Dá se tomu trochu zabránit nanášením lepidla na druhý, tvrdší papír.
Čtvrtka také provlhne, ale o poznání méně, proto se slepený papír vkládá ještě do dalších pomocných papírů a ty odvedou přebytečnou vlhkost.
Samozřejmostí je vložit slepené papíry pod zátěž a nechat důkladně !!! proschnout, nejlépe 24 hodin.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od JoseFxx »

Schumi na práci spěchá. Některé věci chápe trošku jinak než se mu naznačí. Místy mi příjde, že pořádně nečte to co se tu řeší a ani nečte návody.
Schumi Schumi slep si radši originál. A pořádně čti návod.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

JoseFxx
Budu raději lepit kopii, ta ještě dopadla dobře, no že se mi nepovede podlepení, Tuto karoserii dolepím a nechám ji znovu zvětšit, co tím novím tuto polepit??? ŠWlo by to???
No u tohoto modelu nebyl psanej návod............................................
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od JoseFxx »

Při tomto měřítku bych ti doporučil rozložit si tisk dílů podle toho jak mají složitý tvar. Od 160g až po 240g papír. Vyhneš se tak podlepování.
Nikdy nepodlepuj starým modelem.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

JoseFxx
To se ti řekně, já to zvětšuju z originálu, tak jak byl vydán.......... Bohužel s tím já nic neudělám......
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Vlcacka »

Nebo podlepuj oboustrannou samolepící páskou a tisk lehce přestříkni bezbarvým lakem. O tom už se tu taky psalo jinde.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

Vlcacka
No na ty moje miminka, by byla hodně velká spotřeba, slyšel jsem jenom, že se používá k lepení folie, jako skla..................
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Vlcacka »

Já mám takový pocit že se pořád, když ti někdo něco poradí, vymlouváš. Tak se pak nediv že tu máš i ostřejší poznámky.

Lepicí páska stojí ca. čtyřicet korun, prodávají se různé tloušťky a ten kotouč není zas tak malý.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

Vlcacka
No tak jsem to zase nemislel, no podlepování dělám pořád stejně, jednou z deseti se mi to nepovedlo, kde je problém?????
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Vlcacka »

Problém? U tebe asi nikdy a nikde jak vidím.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od JoseFxx »

Schumi, problém je opravdu u tebe. Píšeš, že máš originál, tak kde je problém rozstřídit si díly z originálu a nechat si je vytisknout na různé tloušťky papíru podle potřeby.
Podlepování oboustrannou páskou - dílů, které drží konstrukci, zas tolik není. Takže, pokud by sis nechal vystřihovánku vytisknout na 160g papír. Potom by jsi jí tolik nespotřeboval.
Konstrukci takto velkých modelů musíš doplnit i podpůrnými díly, které nejsou ve vystřihovánce.
Lepení modelů v takovém měřítku chce už velké zkušenosti, neznamená to, že když neobsahují malé dílky, model bude jednodušší.
Ještě, když se vrátím k tvému modelu Porsche, tak jsem si všiml, že jsi pár dílů vynechal a některé použil jiné. Proto ti třeba koukaly kola z předních blatníků.
Proto ti už po několikáté píšu - koukej do návodů, nespěchej a nebuď zbrklý.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“