Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Jj, na to jsem si dávala pozor ale tady u "krabice od bot" mi to spíš vychází ještě větší než jsou otvory na okna nebo přesně na hrany. Menší to zatím nebylo - naštěstí. Ale dobrá poznámka. Díky
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Pavel Pejša »

Když už je tady debata na téma lepení oken, tak já mám ještě jiný způsob. Možná mě ukamenujete, ale já ty obyčejný čtverhraný okna nikdy neslepuju, ale postupně je nalepuju z rubu dílu chlopeň po chlopni. Nejdřív Boční chlopně, pak spodní a nakonec vrchní.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Aki »

a nezůstanou ti někdy mezírky v těch neslepených rozích?
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od ofeckin »

Ad postupné lepení chlopní:
Něco podobného chci zkusit. Teďka u Krasíkova, jenž byl vytisknut jako oběť rozcvičky po více než desetileté pauze, mě docela vadí, že jsou ty slepená okna větší než díry ve fasádě a vytváří se tam malá ploška na rubové straně a pak až je ostění.
Kdysi jsem to asi tak neřešil, nebo se ABC papír (před patnácti lety to ještě trochu papír byl) mnohem lépe přizpůsobil násilnějšímu tvarování. Offsetu 160g od Vágnera (ten jsem teda našel ještě dřív než tohle fórum 8-)) se moc do potřebných tvarů nechce, navíc saje Herkula jak ďas, takže i po zředění lepidla se to po přiložení už blbě posunuje.

Myslím si, že když nalepím prvně delší strany s chlopněma a pak až kratší - a při tom krajní chlopně ostění jen tak trochu ledabyleji připlácnu - budu mít ostění pěkně v lajně s dírou a růžky tomu svítit nebudou. Teď je ale v plánu nějaká loďka, takže to při mém tempu ověřím tak za dva měsíce.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Pavel Pejša »

Aki někdy tam trošičku mezírky jsou, jenže jsou vidět, jen když se na ně svítí,nebo proti slunci, tak jako prosvítaj, ale když je budova uzavřená, tak není nic vidět. Já to takhle dělám a moc mi to vyhovuje, protože když se někdy stane, že člověk vyřízne okno špatně a trošičku zajede do ostění, tak tu chlopeň nalepím podle ostění a nevznikne tam bílá hranka. A nebo je někdy trošku rozdílný rozměr okna a průřezu, tak to tim jde také poměrně dobře maskovat. Hlavně mi to přijde jako velmi rychlý způsob. Nejdřív si přilepím všechny okna na jedný straně, pak všechny na druhý straně a tak dál a dál až je hotovo. Kompletuju jen složitá okna s klenbami.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Medium »

Okna taky lepím bez předchozího slepení chlopničkama z rubu zdi jako Pavel, ale chlopničky ponechám. Nejdříve tedy chlopeň po chlopni ke stěně - ano, výhoda přizpůsobit si okno díře. Ale pracnost udržet geometrii. Nakonec v rozích dolepím chlopničky, aby nic neprosvítalo. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Dovolím si malou OT, pak můžete vesele pokračovat v okýnkování :D

Jelikož narozdíl od miláčka jedu dle návodu, nahodila jem stěny na podložku. Trochu jsem se s tím zapotila neboť to šlo trochu do vývrtky. Na těch fotkách se to pořád trošku kroutí ale ve skutečnosti to není tak moc vidět.

Dalším krokem bude dodání všech říms a některých dílků, které na obvodových zdech chybí. Dále taky pořádná retuš hran, ještě to dost prosvítá. Pak zase podle návodu...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Michal Traj »

Sákra, ona to do toho Brna přece jen sthne :)
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Dobrý páteční večer všem co sledují.

Dnes mě Aki vysekával z krize, neboť na co jsem šáhla to se zes.... Vlastně to začalo už včera, kdy jsem zlomila čepelku ve skalpelu a ta se vypružila a málem mi vypíchla oko. Naštěstí to bylo jenom horní víčko. ;)
Tak jsem si včera jenom nachystala díly na zkompletování hlavní horní římsy a dneska jsem je vtipně nalepila naopak. Takže následovala tuna retuše, po tomto zjištění jsem málem zešílela, následovně jsem si prořízla kus malé spodní římsy takže zase opravný set a retuš. Takže dnešní práce končí osazení římsou, pokusu o dorovnání zdí a šmitec. :evil: Na noc je to pod zátěží, uvidíme ráno.

Mít v paneláku krb a né ústřední... nevím nevím...

No ten horní díl jsem si takhle vymyslela. Ať tam dám prsty dovnitř ale ať to trochu drží...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od frydek665 »

I když modelům baráků moc nerozumím, vypadá to dost dobře. Jen mě při pohledu na ty fotky napadla taková maličkost, ale modelu by to možná dodalo ještě větší šmrnc. Mám na mysli ty kříže v oknech. Předpokládám, že ve skutečnosti jsou to dřevěné rámy, do kterých jsou vsazeny tabule skla. Nestálo by za to, udělat je plastické, třeba z proužku papíru? Byla by to teda hrozná piplačka. Možná se tu o tom už někde psalo, nevím, nějak moc jsem to nepročítal. :P
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Aki »

náhodou ti to jde dobře, miláčku :) a kdyžtak... šlápnout na to můžeš vždycky :D
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Šandík »

S těmi "kříži v oknech" se to má tak, že ta horizontální část (jmenuje se poutec) je součástí pevného rámu okna. Vertikální části jsou součástí pohyblivých okenních křídel. Ani pevná ani pohyblivá část nijak výrazně nepředstupují před rovinu skla, cca 3-5 cm a jsou to prvky obecně poměrně subtilní. Plasticky zobrazit by to asi šlo, ale bylo by pak rozumné nezapomínat ani samotný okenní rám a taky na to, že ty prvky nejsou všechny v jedné rovině. Osobně bych to nechal plavat, nestojí to za to. ;o)
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Od neděle pracuji na další části a to je schodiště, nejdříve jsem si připravila takovou kostru. Schodečky vypadají trošku ošmatlaně, ale měla jsem s toho dost velkou hrůzu a jak jsem viděla ty zmačkané kusy schodiště jinch mistrů patlalů...

Obrázek

Poté přišla na řadu přípava dalších dílku a nakonec sestavení celého schodiště.
Takto to nakonec dopadlo. Na první schodiště tohoto druhu si myslím, že to není tak špatné. Při detailním zkoumání je tam dost chybiček, nesedí to uplně přesně. Ale já jsem docela spokojená.

Obrázek Obrázek

Doretušovaní prosvítajících míst budu dělat až zítra, za denního osvětlení.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od bedatruhlar »

hééézkýýýýýýý
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Aki »

schody náhodou super... na začátečníka... :)
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“