KRAZ 255 B / Renova Model / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

jojo základovku používám, normálně Surfacer...a tmelím to Agamou - mám s tímto tmelem dobré zkušenosti, i když tvrdne možná dýl než bych si přál...občas když je třeba díl vystužit a vytmelit zároveň, vystačím si s vteřiňákem.
Ale kluci fakt díky za rady ten nárazník ještě tento týden přebrousím a opravím...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
tak jsem trošku zapracoval na tom nárazníku a celkovém použití rzi. Nárazník jsem komplet obrousil, přetřel znovu, nalakoval...však to znáte. Tentokrát jsem ale nedal tolik rzi, vlastně skoro žádnou. Koukal jsem na pár fotek skutečných aut, i hotových modelů a zde je výsledek. Jsem s ním spokojený, obrousil jsem i otřepy okolo vyřezaných otvorů a vypadá to líp...
Jinak přikládám ještě foto hotového a nenabarveného navijáku a jedno ilustrační foto za stavby bubnu navijáku - prostě jsem se vzhlidl v uchošťourech... :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od jarek »

Někde doma bych měl mít podklady na kraze 255 .Někde je i foto na valník s cisternou na vodu opencéřovanou kládama dřeva no a mám tucha , že jsem někde potkal i sestavu kraz +zsu na korbě. Ale mohl to být i ural 4320 ..už fakt nevím..
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

fotky URALU a ZiLu se ZSU mám taky, ale každopádně nepohrdnu dalšíma...aspoň budu mít více pro další inspiraci...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Přidávám další report,
tentokrát s hotovým navijákem a (zřejmě) vzduchojemem? celkově to šlo v pohodě. Chvíli jsem sice řešil, jestli naviják na lévé straně opravdu přečuhuje, nebo to mám špatně já, ale jelikož všichni ostatní co KRaZe stavěli to tak mají taky, tak jsem to moc neřešil. Stejně jako pravou stranu - uchycení blíž k řidiči je na hraně rámu, ale to co je dál od řidiče je cca o 3mm od hrany rámu...Jinak jsem se tentokrát snažil to se rzí a opotřebením nepřehnat a myslím že se mi to i povedlo....ostatně posuďte sami...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Raven dne pát 22.2.2013 9:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

A hele co se nám to tady loupe, tak to se budem koukat, vypadá to dobře.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Děkuji...koukal jsem na tvoje "doutníky" a paráda. Ponorky se mi vždycky líbily. Mimochodem, není ta VIIV zrovna tou, co hrála ve filmu Das Boat ?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Ne, ta čeká v pořadí...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Sice se zdá, že nic nedělám, ale motor je ve vývoji...nicméně mám dotaz...jak by jste nabarvili motor? Našel jsem různé fotky typu - celý motor /myšleno blok + hlavy včetně vík ventilů) černý,nebo černo stříbrný, nebo celý stříbrný...prošel jsem i fotky skutečných vozů a tam je výběr taky různý...mám to brát jakože barva je individuelní, nebo máte někdo nějaký tip?
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Michal Traj »

Nabarvi to tak jak se ti to líbí, podle mě je to individuální. ;) Vem si, že třeba motory u Tater mají taky každý jinou barvu.
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od serpens »

Ked som ja zhanal podklady, tak vacsina motorov bola strieborna (blok motora, hlavy) a kryty ventilov boli bud to strieborne (nove motory), alebo pripadne cierne alebo zelene. Ale prevazovala streiborna.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj všem...
po dlouhé době menší report, z pracovních důvodů jsem byl nucen frekvenci stavby omezit jen na víkendy, a to ještě když synátor spí...takže toho moc není...ale aspoň to nebude vypadat, že na to kašlu :P
Tak tady je, základ pro YMZ 238 Diesel :
Obrázek Obrázek

příští týden dokončím vanu motoru a začnu pomalu barvit, tak sem zase něco dohodím...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj modeláři,
hlásím se s dalším menším postupem. Motor je téměř hotový, zbývá už jen čerpadlo posilovače a startér. No a pak to celé napojit na chladič, patinovat...ale o tom až příště, práce je na motoru ještě hodně...
Jeho samotná stavba šla vcelku v pohodě. Jediné co, tak jsem se docela vypotil při "dráteničině" znázorňující prolisy na motoru. Navíc mě přestala bavit černá akrylová Tamka XF-1, která absolutně nekryje!Takže návrat zpět k černé temperce. Palivové trubky jsou barvené lesklou revellkou, samotný motor akrylkou Tamyia XF-16 Flat Aluminum...ale dost už povídání, pojďme k fotkám...a do mě, čekám to...
P.S.: naprosto mě dostalo, když jsem dle fotek již postavených modelů zjistil, že z motoru bude vidět ve finále tak 25%...ale tak to je jedno, hlavně mít ten pocit, "že to tam je"
Pěkný zbytek večera...

Obrázek Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Z toho motoru jsem v pasti!!! Vypadá dost dobře.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Děkuji za ohlasy...
nicméně, mám dotaz. Humbroll H 113 MATT, proč mi po natření a po několika dnech schnutí dělá lesk? Jako dokážu si to zmatnit děstským pudrem, ale stejně...
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“