Autorům

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od spida »

Nemyslím si, že bychom měli ukazovat své rozpracované projekty. Já mám v současně době rozdělané 4 velké modely a jejich zveřejněním bych si na sebe akorát upletl bič. Vím, že některé z nich dodělám až za rok. Určitě nestojím o to, aby mi každý týden chodily desítky mailů s dotazy, kdy už bude na trhu to či ono, stejně jako je tomu ted u Twina. Takže at si vydává kdo chce co chce a je jen na něm jestli se o tom s někým podělí. ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od Aki »

spida: jasně, já to chápu, nikdo nemá rád otravnej spam a spousta lidí nesmyslně netrpělivá, jako by nebylo co lepit... je jenom na samotným autorovi, jestli to dá vědět veřejně. pokud ale ne, vystavuje se riziku, že ten samej kousek udělá někdo současně, čímž se mu sníží prodejnost prakticky na polovinu. a je potom nesmysl se na dotyčnýho zlobit, když on sám netušil, že na tom dělá i někdo jinej (to není nic osobního, je to myšleno všeobecně)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Autorům

Příspěvek od JoseFxx »

Jak vím tak naši velký vydavatelé se mezi sebou znají. Je nepřeberná škála věcí co si přejeme za modely. Na novinky se někdy čeká dlouho. A když pak je novinka zdvojená, že během roku jsou dva modely lišící se v detajlech. To není dobré. Vždyť je takových věcí co modeláři chtěl.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Autorům

Příspěvek od bernie »

Aki rospustil copy a dělá vlny :lol:
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Autorům

Příspěvek od Pavel M. »

To bude tim ze se na tve modely hodne tesime a ten Twin je dlouho dlouho v ocekavani ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od Aki »

bernie: už jsem to musel rozčesat, rostly mi v tom brambory :D
nedělám vlny, jen si myslím, že prostě JE způsob, jak se takovýmu zdvojení vyhnout, zvlášť, pokud se autoři vzájemně znaj. pokud bych já chtěl vyrobit a vydat nějakej kostelík, tak asi nejdřív pošlu mejla Milanovi Bartošovi a Ondrobi Hejlovi, jestli na něm náhodou nedělaj. a když nedejbože jo, nic se neděje, vyberu si prostě jinej kousek, atraktivních předloh je všude kolem hromada... samozřejmě, že to udělat nemusím, ale potom se vystavuju riziku, že spláču nad vejdělkem, páč se druhýmu autorovi povede model o chlup hezčí a já si s tím svým můžu doma vytapetovat :)
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od Chimenes »

Vědět vše dopředu je nuda, nejlepší je překvapení... A nebo správný tip.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Autorům

Příspěvek od bernie »

Mě to celé připomíná zásady konkurenčního chování na trhu, které nás učila Mgr. Pecková ve Finančnictví.

Jste na trhu sám, máte monopol
Jste na trhu dva, máte duopol
Je vás více, máte kartel

:D
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: Autorům

Příspěvek od Ondrin »

Tak docela mi to připomíná okurkovou sezónu - není o čem psát, tak se řeší blbosti. Hlavně že něco.

Víc k tomu netřeba dodávat, snad jen že fandím Honzovi Ripperovi a že jak psal Tomash, zbytečně to čeří hladinu...

To je všecko.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Autorům

Příspěvek od JoseFxx »

Vše zlé je k něčemu dobré.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od AmatER »

Aki píše:prostě JE způsob, jak se takovýmu zdvojení vyhnout
To může vést (až svést) k tomu, že momentálně známější "renomovaný autor" použije "svou autoritu" a tak tím umlčí "nepohodlnou konkurenci". Furt jde jen o prachy, ne?

Mohu-li vztáhnout situaci na sebe, umlčován jsem už byl dost v jiných oborech své činnosti, tak prostě nevidím důvod, proč bych měl být umlčen opět a zrovna tady. V tom je právě zakopán ten čokl.

Vůbec si nemyslím, že by to zrovna M. A. udělal, ale mohou takové případy nastat jinde.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Autorům

Příspěvek od Vojta Č. »

Mimochodem, představte si situáci, že Michal Antonický kreslí autobus, a AmatER mu bude stavět betu, protože to byl "jeho" autobus (teda jako že ho řídil). Dobrá pointa té věci by byla, kdyby jim to vydal Ripper v Easy Works :D&:D
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 615
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Autorům

Příspěvek od Zrzek »

A Skokeš by k tomu modelu vylaseroval veškeré doplňky. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od Aki »

Amater: jakou autoritu, jaký umlčování? prostě když někdu uveřejní, že dělá zrovna na tom a tom, je jen na mně, jestli se pustím tak trochu nesmyslně do téhož modelu, nebo si vyberu jinou atraktivní předlohu, ne? nejde o to, aby někdo někomu určoval, co dělat může a co ne...
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od velda »

Zdravím, docela mě toto vlákno zaujalo. Přečetl jsem, zhodnotil ... no raději nebudu komentovat jednotlivé názory, nic méně si neodpustím podporu jbb v tom, že poskytl model Transporta P32 ke slepení Fy. PMHT - pokud si kliknete na http://www.papermanie.cz" onclick="window.open(this.href);return false; do rubriky Pokec s autory, tak tam v rozhovoru s Doktorem je toto jasně rovněž uvedeno a to je prosím rozhovor z dubna 2012 z Prahy Chodova, takže opravdu nemám co bych k tomuto dodal. Kdysi na starém fóru mi byly občas vytýkány mé příspěvky, že jsou takové nebo makové, no nic méně toto je opravdu zbytečné téma, osobně bych tohle nechal čistě na autorech ;) všem fajn zbytek prázdnin. Velda.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“