Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od fantomas666 »

Schumi nezlob se na mě, ale v jednom příspěvku řekneš že se ti kola nelíbí a že je zkusíš udělat znovu a líp případně dle rad zkušenějších udělat motaná a v dalším příspěvku přemýšlíš jestli ty co máš hotové máš přilepit na model? :shock:
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

fantomas666:
Je to jenom myšlení, Copak nemohu přemejšlet?? zeptat se je věc jedna, udělat je přece věc druhá..
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od JoseFxx »

Schumy fandil jsem ti. Ale teď nad tebou lámu hůl. Těch rad co ti tu bylo napsáno a ani jednu jsi si nevzal k srdci (možná jen papír k focení). Z fotek vidím, že ti chybí základy lepení i vystřihování. Měl by jsi na nějaký odložit všechny velké vystřihovánky (měřítko 1/9 a 1/12 přenechat šikovnějším). Přes bazar si sehnat modely 1:100 od Milana Weinera a naučit se základům. Hezky lepit od jednoduších variant a propracovat se až na ty složité. Pročíst si tu rady a návody ke stavbám modelů. A pak míň přemýšlet nahlas a víc v duchu.
A ještě jedna rada na závěr. Pokud nemá model psaný návod tak ho NESTAV je to nad tvoje současné schopnosti.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

No ale ta Octávka nevipadá špatně, nebo jo????? Troch zadělám retuš a je to, mě se líbí. Snažím se jak to jde, Ještě jsem si nechal poradit, že tisknout na normální papír se nedá, že je lepší na tvrdší papír, tento model je zvětšen na 170g/m2, podlepování, je taky lepší, a pak mi píšete že jsem si nevzal nic k srdci..
tyrfingr
Příspěvky: 18
Registrován: ned 4.3.2012 14:39

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od tyrfingr »

doce bych rad videl fotky po retusi jinak doporucuji ti predelat kola a delej je podle navodu tady na foru!! je to rychlejsi a mnohem hezci. ;) A chci se zeptat co te vede futr k zvecovani modelu dekuji
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

tyrfingr
ke zvětšování mě vede lepší práce na modelu, lépe se mi s tím pracuje, na ty originály špatně vidím, proto si to zvětšuji...
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od hromadko.s »

Já ti schumy začínám fandit. Už jen proto, že jsi vytrval i přes negativní názory nás všech tady v tomhle vlákně. Ani to lepení se mi nezdá tak tragický. Snad najdeš svojí cestu :idea:
A pro všechny: už jsem to tu na foru taky někde psal, neberte to lepení tak vážně :D
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

hromadko.s
Moc ti děkuji, dodals mi další sílu, teď si trochu odpočinu a pokusím se sehnat další autíčko na postavení, našel jsem jich hodně, jediná chyba, měřítko 1:32!!!!!!!! jinak pěkná jednoduchá autíčka z ABC..
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

Dávám předposlední část fotek stavba přední části a podvozku,

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Příště dodám poslední postup a hotové fotky....
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od TomasT »

Trošku doretušovat ty bílé hrany, srovnat nakloněné pravé zadní kolo a bude z toho krásné auto :)
Uživatelský avatar
CoBa
Příspěvky: 65
Registrován: pát 20.1.2012 21:26

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od CoBa »

Myslim ze ten podvozek kdyz doladis jemne detaily tak se ti povedl !!
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

Když na ten model koukám z jednoho metru, nic nevidím, když koukám na fotky, je videt, že je potřeba retuše.
Model doladím a bude to...
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od štefíno »

Nevím, no. Jakože je mi jasné, že každý má nadání jiné, někdo lepí hůře, někdo lepí lépe. Ovšem když někdo napíše, že se jedná o jednoduchý model, tak bych předpokládal, že bude slepen precizně. Teď nemyslím slepen tak, že v autě bude pomalu funkční motor. Prostě lepit pomalu, s klidem, jednoduše řečeno užívat si stavbu. Ale to co tu předvádíš mi spíš připomíná boj s nějakou příšerou. Sice se snažíš vyhrát, ale ten výsledek nic moc. Jen, když se podívu na tento model, který mimochodem podle data lepíš 3 dny :shock: :roll: ,tak vidím, že retuš je proměnlivá, jako by někde byla a někde ne. Navíc retuš má být jen otázkou hrany a ne aby bylo opatláno místo okolo. Dále přesnost lepení a s ním spojené tvarování. Jakože pro mě normální věc, že tvaruju tak dlouho, až to k sobě sedne a pak to jen jednoduše přilepím. Takže vznikne krásně spoj s hranou, která je pěkne zaretušovaná a nesvítí mi tam bílé místo. Za další nechápu, proč všechno za každou cenu zvětšovat. Už mi přijde, že máš problém udržet geometrii, která je v tak velkém měřítku ještě větší oříšek, kor s konstrukcí modelu pro daleko menší měřítko. A to už se nebavím, že z modelu navrhovaném pro měřítko 1:24 vznikne v takovém měřítku s prominutím krabice. Je to každého věc, hlavně že tě to baví, nicméně já bych s takovou prací spokojen nebyl. Buď to ber jako buzerování, nebo si z toho něco vem. To už nechám na tobě ;)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tak a je hotovo, z modelu mám radost, teď mě čeká odpočinek, no budu dodělávat ten model Solarise,
Přikládám sem hotové fotky..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě jsem si objednal s číslem 98, už se na něj těším..
míša kulička
Příspěvky: 269
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Škoda Octavia / PK Graphica / 1:12

Příspěvek od míša kulička »

Ahoj, jak se ti povedlo mít zrcadlový bok na zadním křídle mercedesu?
Jinak Octavia docela dobrýýýýý
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“