Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Standa F. »

Luisa píše:... Přece jenom každá chce být jednou princeznou v bílých šatech...
OMFG! WTF! Že se to tady zvrhne v seznamku, to jsme nečekali ani na té nejdivočejší GAPovce! :mrgreen: Nechť Vaše genofondy najdou společnou a kvalitní řeč ... mezi námi - co papírák, to postiženec :P.

Dosti spamu - zpět ke škatuli - a už zcela vážně:
Kdyby to nějak nevyšlo s geometrií, pořádně to prolakuj a můžeš v tom nosit manželovi pivo. Soudím, že 4 kósky se tam vlezou. Pak ale bacha na dírečky v rozích oken 8-).
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Aki »

Standa F. píše: Pak ale bacha na dírečky v rozích oken 8-).
ha, to jsou ty úskalí lepení natupo! já jsem jí říkal, že podchlopně jsou na okýna lepší :D
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Hehe, jste oba vedle... nelepím ani na tupo ani s podchlopněma ale mojí speciální metodou oboustranné pásky.
Aspoň tak jsou pro mne okýnka snesitelnější...
Celý den lepím, večer snad bude report. Peru se s tím teda co to dá. Tento díl je dost zajímavý na detaily i na ohýbání atd..
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Takže jsem dokončila poslední stěnu...
Zajímavostí je, že mi jedno okýnko zbylo... Kde se stala chyba???

Obrázek

(Já jsem to jedno okýnko asi neztratila... takže ho teď budu muset skalpovat a dám tam to originální) :evil:
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od stop_r »

Zaujímalo by ma ako lepíš tie okná na obojstrannú pásku :)
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

To stop_r: Tak jsem ti nafotila takovou malou ukázku. Máš štěstí, že mi jedno okýnko nadbylo.
Ale jak říkám, je to moje vymyšlená metoda, určitě bude spousta jiných postůpů, co budou lepší.

Tak a teď k samotnému postupu:

Potřebujeme okýnko, které si narýhuju, vyštřihnu dle obrázku a nakonec vytvaruju

Obrázek Obrázek Obrázek

Teď přijde můj fígl a to úzký proužek oboustranné lepící pásky

Obrázek

Nalepím ho na okýnko dle obrázku, poté odloupnu žlutou folii co je na druhé straně a opatrně okýnko obmotávám a přitahuju k sobě jednotlivé hrany. Nakonec okolo okýnka obmotám celý proužek pásky. Pěkně se ta páska nalepí k sobě a drží

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A okýnko je hotovo! Teď už jenom dodělat retuš a nalepit tam kam patří

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Standa F. »

Je to uragánózní a tsunamitvorné, ovšem mám dva drobné bullet points:

- Nestačila by obyč-lepicí páska? K čemu oboustranná, když jen omotáváš okno dokola kol vůkolem? Když to okno pak popadneš do pazur, přilepí se ti na prsty ...
- Vsadím své dosluhující pravé adidasky se čtyřmi pruhy, že slepení rohů oken čtyřmi původními chlopničkami je rychlejší a méně pracné - jde o dva úkony s pinzetou (lepím vždy najednou dvě a dvě chlopničky).

Tož, děvucho, včilkaj fak něvim, esyk sy někomplikuješ už tak složity život ešče vjacej ...
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Standíku!

jednak - asi stačila ale zrovna byla po ruce oboustranná takže metoda dostala název po tom co bylo poruce a hlavně ona ta páska drží líp než obyčejná a tam kde se dostanou ty dvě ulepené plochy na sebe tak už nepustí...
a druhak - pro mě rozhodně ne, to je to proč jsem našla jinou metodu. ty chlopně jsem měla děsně ulepené, celé okno zprasené a dost se mi to rozjíždělo od sebe. Takhle se to nikam nehne.

Kolikátky jsou ty Adidasky? Jenom jestli mi budou... :lol:
Naposledy upravil(a) Luisa dne pon 6.2.2012 19:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od stop_r »

Jeminkote šmankote.. :D

Presne ako píše Standa :) Nechápal som ako sa to dá lepiť na obojstrannú, teraz chápem že sa dá aj obyčajnou :)
A presne ako píše Standa :D:D Príde mi to omnoho komplikovanejšie, prácnejšie a zdĺhavejšie... no ale proti chuti nieto námietok :)
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Mno tak kluci, okynka touto metodou mám udělané 3x rychleji než s chlopněma a ještě nemám ulepené pracky :lol:
Můžete si to někdy zkusit a uvidíte. Já už ty vaše zkoušela...
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od stop_r »

No just si zlepím nejaké tie okná a porovnám čas :D
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Standa F. »

To skoro volá po nějaké srovnávací soutěži na čas. Pochopitelně hraje svou roli nabytá zručnost neboli česky gryf - pokud Luisa namotává tu nevyspytatelnou pásku jak soustruh vlasy nepozorného brigádníka-metalisty, pak bude možná o dvě milisekundy rychlejší. Ale spíše nebude.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Aki »

já to uboustrankou nezkoušel. zkoušel jsem obyčo proužek papíru a herkulesa. ale tak, aby hrana papíru lícovala s hranou okna, která dosedne na zeď, chlopně jsem ufinkul úplně... takže se to pak lepilo líp natupo, páč lepená hrana byla díky pásce širší. ale nějak mě tahle metoda nevzala...
lepím okýnka většinou pomocí podchlopní z obyčejnýho 80g papíru. původní ušmiknu a pod "hloubku oken" fláknku kus tenkýho papíru. většinou jen pod delší strany oken (kratší lepím často jen natupo). takovýhle podchlopně se krásně ohejbaj i bez rylování, stačí přejet nehtem po hraně a ta zůstane krásně čistá a rovná přesně podle řezu. má to několik výhod - čistota a přesnost hrany ohybu, lepí se to líp, než jen natupo, moc to nezdrží (odpadá rylování) a při následným podlepování stěny to nevymáčkne chlopně do fasády, páč jsou z tenkýho papíru...
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od Luisa »

Příště Vám zase něco ukážu bando jedna! :evil: :lol: :lol:

Njn Vy jste léty olepení a ookýnkovaní, Vám se to nezdá. Pro mě jednoznačně nejrychlejší, nejpřesnější a nejmíň špinavější metoda :D
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: Neumannova vila / O.Hejl / 1:150 - paralelka

Příspěvek od johnny7 »

Ja len tolko k tomu, ze je to zaujimava metoda, ale treba si dat pozor nato aby chybou modelu nevzniklo to, ze okienko bude mensie ako vyrez na obvodovom dieli a potom ked sa to stiahne viac ako na doraz, bude vidno chlopne.
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“