USS Alaska / Fly Model / 1:200 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Opět je tu menší pokrok. Slepil jsem katapulty a letadýlka. Katapulty jsou o proti vystřihovánce trochu upravené. Je doplněné zábradlí a vyřezal jsem z nich vzduch, což nebylo tak jednoduché jak to vypadá. Problém byl ten, že s tím nebylo počítáno a tak jsem si je musel trochu dokreslit. Ty letadýlka, to byla úplná hrůza. Nic nepasovalo, takže jsem rád, že jsem to splácal alespoň takhle.

Obrázek Obrázek

Tam jak je napsáno 2x 95 přijdou záchranné čluny, jsem zvědavý, jak se mi je podaří nalepit "za roh" :?

Obrázek

Teď se budu zabývat člunama. Budu to mít trochu složitější, protože autorovi se jejich tvar trochu nepovedl. :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tom11
Příspěvky: 10
Registrován: úte 31.7.2012 8:18
Bydliště: V. Kapušany, Slovensko

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Tom11 »

Nato, že tam nič nepasovalo, vyzerá to dobre. Aj to zábradlie.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Záchranné čluny jsou hotové. Celkem 55 kousků.

Obrázek Obrázek

Začal jsem dělat na komínu. Pořád bojuji s přesností. Neříkám, že to nejde slepit, ale není to ono a lepší už to asi nebude. Budu si muset zvyknout na to, že model nebude slepený tak jak bych si představoval.

Obrázek Obrázek

Teď jak koukám na tu první fotku, tak jsem si všim, že je to nahoře trochu upatlaný od tempery, budu to muset napravit. :)
Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od oliver »

Zdravím
Vypadá to pěkně.
Doplňovat žebříky a ten el. rozvod nebudeš? ;)
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Dík. Žebříky koupím leptaný, ale to má zatím čas, to tam dostanu vždycky. Nad těma rozvodama jsem přemýšlel, ale nevím, z čeho to udělat. Jak bys to řešil ty?
Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od oliver »

Mám ji doma a pokud se na tuhle kocábku někdy dostanu tak zrovna tohle řešit budu muset, místo kabelů tam mám 1,5mm silnou černou čáru, místo pletiva na ventilaci černej ovál :cry:
Co takle použít drátky.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Co to? To jsem nějak nepochopil. Přece tam musíš mít to samé co já ne? Pletivo i kabely tam jsou nakreslené, i když ne kdo ví jak, ale jsou. Drátky by asi použít šli, ale na to si netroufnu, takovej dráteník nejsem. Jedině mě napadlo použít slabou nit napatlanou herkulesem aby se nechlupatila, ale nevím, jak by to vypadalo.

Lodičku určitě postav, je opravdu pěkná. Tahle třída neměla protitorpédovou obšívku, tak trup má hezkej tvar, a i nástavby jsou hezké.
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Roman V. »

Do Brna dotáhnu zase nějaká optická vlákna, jestli ti bude stačit průměr 0,09mm... :roll:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

ty se na to Romane nehodí, zkus drátek z kšandy k HD...
Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od oliver »

Mám první vydání. A dokonce se mi zdá že i jiné odstíny. Ohledně drátů mám cívku z nějakého relátka a z toho by to šlo udělat. Průměr nevím posuvka to nevezme.

Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Tak to je dobrý. Máš na ty výtisky nějakou smůlu. Pokud si dobře pamatuju, tak jsi měl dokonce jednu lodičku bez čáry ponoru na jedné straně. :) Jak to děláš, že se ti tak daří? :)
Jinak problém už je vyřešen. Udělal jsem to přesně jak říkáš, taky mám doma několik načatých starých transformátorů. S tou sílou bych to tak nepřeháněl, já to udělal s 0.25mm. To odpovídá 50mm. To si myslím, že nějaký ty hlavní kabely určitě měly. Přeci jenom nějaká silnější izolace tam asi byla když to bylo venku na komíně, a i kdyby ne, tak nevadí.
Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od oliver »

Přílišná důvěra polským prodejcům na výstavách u numiho problém neni, asi všechno prohlíží.
Když nic jiného tak aspoň tím průměrem zvýrazníš detail.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Další pokrok na komínu. Bohužel ho nedodělám, protože bych tam potom nedostal žebříky, takže tímto ho odkládám do doby než se rozhodnu co s těmi žebříky. Ty nitě nejsou černý ale šedý a po natření herkulesem ještě ztmavly.

Obrázek Obrázek Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Pustil jsem se do přední nástavby a moc se mi nedaří. :cry: Ve vystřihovánce je jedna chyba a k tomu jsem ještě já udělal jednu strašlivou chybu.

Začátek, tady mi ještě bylo hej.

Obrázek Obrázek Obrázek

Když jsem sundal zátěž z táto nástavby. tak jsem se zhrozil. Strop se mi bohužel strašně zkroutil. :cry: Ten strop je slepenej ze dvou papírů, schnul asi týden pod zátěží, byl perfektně rovnej. Pak jsem ho nalepil na konstrukci nástavby, otočil vzhůru nohama a zatížil. Ráno jsem pak našel tohle. Vůbec mě nenapadlo, že by herkules mohl se dvěma slepenýma papírama tohle udělat. Na téhle fotce to není tak vidět, ale je to uprostřed strašně propadlý. Nezbývá než doufat, že se mi to podaří nějak zamaskovat, přeci jenom tam příjde ještě spousta věcí.

Obrázek

Tady je ta druhá chyba, za kterou už já nemůžu. Strop té nástavby je podlepený kartonem 1mm, ale měl by být tak 0.5mm, aby to vycházelo. Když jsem na začátku podlepoval, tak jsem žádný detaily neřešil a podlepil všechno přesně podle návodu a teď se mi to vymstilo. Kvůli tomu to teď nikde nesedí. Útěchou mi může být akorát to, že tímto trpí všechny slepené lodě co jsem na internetu našel, takže nejsem sám, kdo se nachytal. Ty vrata od hangárů vypadají taky podezřele, uvidíme dál.

Obrázek Obrázek Obrázek

Jeden celkový pohled na dosavadní dílo. Krásně je tam vidět to propadlé místo, tam budou ještě starosti.

Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Nařezal jsem pásky papíru a pokusil se opravit ty ošklivé spáry. Dokonalé to není, ale v rámci možností jsem spokojen.

Obrázek Obrázek

Přední nástavba je na hrubo hotová. Zbývá postavit věž, ale do ní se mi nějak nechce, takže se asi přesunu k zadní nástavbě. Jenom na tomto kousku je pět stanovišť Boforsů. Těším se už teď :D

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“