Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
5thWheeL
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30.1.2012 17:00

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od 5thWheeL »

Náhodou je to super, vypadá to dobře.

Oboustranku taky dost používám, hlavně na podlepy atd., ale jak koukam na fotky, mám nějakou jinou. Ta tvoje vypadá jako ta, kterou jsem kdysi kupoval v Baumaxu, a nebyl jsem s ní zcela spokojen, byla dost tlustá a málo držela. Ale pak jsem při svém pravidelném nákupu v Grandpapíru v Praze narazil na naprosto perfektní pásku, je jen o vlásek tlustší než obyč izolepa, ale drží jako čert :twisted: . Cokoliv jsem s ní slepil, nerozlepitelně drží dodnes, dokonce jsem ji použil i na plakát, na dvou kouscích o velikosti 2 cm² drží přímo na zdi přes rok, ani občasný průvan nevadí. Lepší pásku jsem zatím prostě neměl.

Jestli chceš, podívám se, co je ta značku a výrobce.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

moc děkuju, každá pochvala potěší. Dneska na to auto koukám, a mrzí mě, že s tím předním sklem už nic nesvedu :(

určitě se mi prosím podívej, já tuhle koupil v "papírnictví a hobby" obchodě přes ulici, ale výběr nic moc a tohle byla jediná oboustranka, co měli, tak jsem bral. Ale už když jsem ji odlepoval z regálu, tak mi to bylo nějaké podezřelé. Teď už je nalepená a už s tim nic neudělám. A asi si udělám jednodenní výlet do hlavního města, jak tak koukám ;)
ozak
Příspěvky: 23
Registrován: pon 23.1.2012 20:36

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od ozak »

Takže ten interién sis udělal tzv. na koleně pro svou potřebu a nemáš ho jak poslat dál. Jinak se mi tvoje zpracování velmi libí.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

jo, interiér jsem dělal na koleně. "Krabička" interiéru má u mě rozměry 6×5 cm u dna, nahoru se vzadu prodlužuje směrem dozadu, takže nahoře má na délku 5,5 cm. Podle mě to není správné číslo, palubovka, která je z ohnutého kusu papíru, který jsem ani neměřil, je celkem dost dlouhá, rám je poskládaný z profilů namotaných na špejli tak, "aby to sedělo"- tzn vrch byl zkusmo nasucho přikládán na střechu, a celé jsem to tak nějak zkoušl, aby se to všechno vešlo. Sedačku jsem si celou vymyslel, a nebylo to vůbec složité :) Vycházel jsem z fotek plastového modelu. jinak rám ve dveřích jsem si říkal, že plasticky dělat nebudu, stejně tak nebude vidět, tak jsem to jen přeměřil pravítkem a nakreslil na výkres, vystřihl a nalepil. Celkem mě to bavilo, ale uznávám, že lepší by bylo to dělat důkladněji, jenže jak jsem si všiml- kancelářský papír je hrozně tenký a celkově se mi ten model líbí jen z pohledu toho, že jsem si do něj vymyslel tolik novinek.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od Lukas »

Já myslím, že tomu jako celku nic nechybí. taky mám zálusk na tento model, ale ten mám v podstatě na spoustu dalčích modelů :D :D ...

Jinak se těším na výsledek. Držím palce. ;)
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Tak dneska jsem se rozhodl s tím vším skoncovat. Abych kolo nelepil přímo na "podvozek", zkusil jsem ho propíchat a nasunout tam špejle.. a to jsem neměl dělat. Díry jsem netrefil přesně, takže zadní náprava je našikmo. Navíc pásky nábojů kol se mi povedlo udělat dost na "Knapp", takže jsem si při nazouvání kol decentně pochroumal paprsky disků... A to jsem dneska nespěchal a mám chuť to rozdupat..

Obrázek Obrázek Obrázek

No ale když už jsem tak daleko, že chyběly už jen zrcátka, tak proč to nedokončit, že? Výsledek je teda tady, ale nadšený z toho fakt nejsu :cry: :roll:
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takže jak vidno:
:arrow: kancelářský papír je špatně
:arrow: mamecraft má hezky zvládlé hlavní linie, ale na mraky dalších věcí vůbec ani nepomyslí
:arrow: neumím zasklívat, ale snad to příště bude lepší
:arrow: vlastní interiér se mi celkem povedl a vnitřní kostra mě moc bavila

tož asi tak. nashledanou příště, anebo v Brně za týden :-P
Uživatelský avatar
swab
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:58
Bydliště: Praha

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od swab »

čoveče dobrý tak nějak si mě nakop a asi se pustim po enzu do další mamecraft přestavby....
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Nedá mi to, abych o tom nepřemýšlel. Nissánek přijel na výstavu do Brna, aby se zúčastnil soutěže, a obdržel 8. místo. Je mi jasný, že není postavenej tak, jak bych si představoval, hodně hvězdiček ubíral už tisk, pak asi i ta vodní kapka na střeše, co smyla barvu, retuše i sklo, ale nezdá se mi to umístění. Můj první soutěžák byla Škoda 130 LR loni v Ostravě, která byla sedmá. Čísla mluví jasně, ale nejsem si jist, jestli je to úspěch, nebo ne. A taky mi přijde, že škodověnka byla slepená o dost líp. Mohl by mně mou zmatenost nad výsledky objasnit, abych získal zpátky klidný spánek? Nějak jsem se nikde nedočet, kolik soutěžících soutěžilo, abych si o tom mohl udělat lepší přehled :)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“