LIAZ TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Liaz TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

šablony neřeš, hoď to do kopírky a máš šablonu..Já třeba používám lep. pásku z Tesca (radši si tam zajedu,než to patlat lepidlem,to je lepší to nelepit). Nechci aby to vyznělo jako rýpání,ale přijde mi,že jsi to odflákl,jen proto,abys to měl za sebou (občas to udělám taky). Třeba podvozek se mi líbí,ale ta kabina to totálně zabije,což je velká škoda..máš to v sobě..jen to zdokonalit...
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Liaz TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

jednou jsem stavěl model Tatry,která byla bez interiéru a jen jsem vyzkoušel udělat blbůstku. Nalepil jsem okna na vnější část kabiny a objel jsem obvod fólie lih.fixem po obvodu toho vnějšího okna cca o 1-2 mm dovnitř a na to jsem nalepil vnitřní část kabiny a všechno v pohodě...můžu Ti poslat fotky. Upřímě, tak kabina je na předělání.
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Liaz TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od Andrew86 »

no ten podvozek vypadá slušně jen na fotkách :oops: jinak taky žádná velká sláva. Zasklívání jsem chtěl zkusit i lepidlem. bohužel se stalo to že na první pokus to nějak nechtělo držet, navíc jsem folii musel několikrát odřezávat, což se dost na kabině podepsalo, a jelikož vážně nemám záložní kopii tak novou kabinu dělat nebudu. uznávám že jsem ji trochu uspěchal a měl si dát víc záležet- ostatně to jsem měl udělat s celým modelem. no teď už to dodělám tak jak to je a s dalším modelem to snad dopadne lépe. pomalinku začínám rozmýšlet do čeho říznu.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Liaz TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

To jsou ty zkušenosti, které při lepení sbíráme :-D Jsi jako já, rozdělám model a už koumám,který by mohl být další...
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Liaz TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od Mára79 »

Nic proti oboustrané pásce, taky jsem ji párkrát odzkoušel a uspěšně, ale myslím, že lepit zasklení Chemoprenem je lepší, rychlejší a jednoduší.
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Liaz TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od Andrew86 »

Ahoj. tak Liazka už stojí na kolech kabina je taky přidělaná, jen ten nárazník. ale ten bude muset počkat. Ale měl bych ještě jednu prosbu, snad poslední. Tenhle model je pro mě snad prokletej. Nemá někdo náhodou kontajnery pro tuhle Lízu? Ripper je už stáhl a nějak nejsem schopen je dohledat. Díky moc
Uživatelský avatar
kinza
Příspěvky: 77
Registrován: pát 20.1.2012 22:13
Bydliště: RK

Re: Liaz TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od kinza »

Andrew86 píše:Nemá někdo náhodou kontajnery pro tuhle Lízu? Ripper je už stáhl a nějak nejsem schopen je dohledat.
napiš přímo Ripperovi on ti je pošle.
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Liaz TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od Andrew86 »

díky, už jsem mu napsal a mám je.
Jinak Lízu jsem už postavil na kola a osadil kabinou - ta je přes veškerou snahu raději nesklápěcí, ty úchyty se mi moc nepovedly.
Blesk vytáhl nedostatky retuše- hlavně těch černých a šedých ploch, na tom budu muset ještě zapracovat a trochu to poopravit, jinak jsem v celku spokojen

Obrázek

ještě dodělat nárazník a zrcátka,ale na o si chvilku počká, napřed musím vytisknout ztracené díly nárazníku.

a tady je návěs. téměř dokončený
Obrázek
tu spodní stranu blatníků budu muset ještě přetřít, tohle je hrozný a zase poopravit retuš.
musim říct že mě tady kromě geometrie a kroucení hlavních nosníků potrápily snad jen ty listový pružiny, respektive jejich uchycení. nožičky se mi povedlo udělat vysouvací takže mohu mít návěs samostatně nebo na kamionu.

a kolečka
Obrázek
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: LIAZ TBV18.40 DD + návěs NK 30.25.20 / RW / 1:32

Příspěvek od Andrew86 »

Tak právě jsem přilepil na Lizku nárazník, fuj to byla hnusná práce, nějak si nesedl se stupačkama na kabině :oops: no po trošce přemlouvání a lehkém zkrácení stupaček se práce podařila. Ale byl to boj. tak už jen dodělat kontajnery a můžu hrdě hlásit HOTOVO. foto příště ( asi již úplně hotového modelu)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“