Změna barvy modelu

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od jezdec »

Jestli to šlapání vedle nebude tím, že jdeš po špatné cestě. Přesně jak píše JoseFxx.

Dostal si tady na foru moře rad jak dělat kvalitnější výtvory, ale ty jdeš jako koník s klapkami na očích - stále rovně, nekoukat na levo ani napravo a ať to stojí co to stojí. Není na škodu dvakrát, třikrát přemýšlet jaký další krok udělat, než sem plácnout první k...inu, která tě napadne.
Naposledy upravil(a) jezdec dne stř 6.6.2012 18:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ze tří krásných modelů udělat jeden paskvil? Hodně štěstí Schumy.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Schumi. Nikdo to tady nemyslí zle. Jenom jsou překvapení tvou hurá akcí. Modelář by se měl řídit heslem: "Vím co stavím" aby nevymýšlel už vymyšlené a nesestavoval slátaniny, které nikdy neexistovaly. Jako se snažíž zkombinovat ty v tomto vláknu. Prostě to co navrhuješ není možné. Nevím jestli modelářsky - to asi ano - ale ve skutečnosti by inženýři TATRY asi umřeli tohle vidět.

A co se týče modelů Rippra, tak já si na svůj první od něj troufl po nějakých 15 letech modelařiny. Jsou tu lidé i s kratší dobou, ale já taky nejsem nic extra lepič. Vem si k srdci radu ostatních a vypracuj se od základů k vrcholu. Pyramida nemůže staát na špičce ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Vojta Č. »

Moderátorská vložka:

Obrázek

via http://www.fugly.com/pictures/17644/thi ... going.html" onclick="window.open(this.href);return false;

(klíče chřestí!!!)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od yvan »

Pánové, klid 8-) Každý má nějakou odbornost a že kolega zrovna neví, jak fungují moduly Tatry, bych mu neměl za zlé. Každý něco nevíme, že ;)

Schumy, čti pozorně, klidně vícekrát. Není ostudou, přečíst si dobré rady kolegů několikrát a pozorně. Já to podruhé psát nebudu, takže si z toho zkus něco odnést, než to smáznou 8-)

Pojmenujeme si problémy. Prvním problémem je otázka, jestli to zvládneš. Druhý problém je, jestli je taková úprava technicky proveditelná a třetí, jestli je modelově proveditelná. Zpětně vzato to vypadá asi takto.

:arrow: Modelově proveditelné je skoro vše. Je ale jasné už z parametrů těch modelů, že uspokojivého výsledku nelze dosáhnout bez úprav. Jenom tak to na sebe sedět nebude. Pak je potřeba si položit otázku: "Mám na to, abych provedl značné úpravy v takovém rozsahu a kvalitě, aby výsledek odpovídal mým představám?" Je to na ano/ne.

:arrow: Technicky proveditelné to, jak už bylo zmíněno, zřejmě není. Není možné, aby se daly části použít dohromady jako funkční celek. Opět si polož otázku. Tentokrát: "Je pro mne důležité, aby vytvořený celek měl jako model oporu v reálné předloze?"

:arrow: Jako třetí tu máme první problém 8-) Ten už není tak jednoduchý. Nacházíš se ve fázi, kdy tě baví lepit a baví tě vidět výsledek, možná i co nejdřív. Je normální, že se snažíš o co nejlepší výsledek a o tom já nepochybuji, že se snažíš. Problém je, že se ti líbí modely, které jsou v současné době na dobrý výsledek nad tvé možnosti a schopnosti. To je normální. Teď je vhodná chvíle na to, aby ses nad svou prací pozastavil a vytyčil si cíl. Něco už slepeno máš, takže musíš vidět, jak na tom jsi. Modely tebou slepené, nejsou, až na Lolu, nijak zvlášť obtížné. Přesto ve tvém podání mají nedostatky, byť je na nich model od modelu vidět zlepšení. Modely z prvního příspěvku jsou od nich ale obtížností značně vzdálené (myslím, nelepil jsem je 8-) ). Rady kolegů, aby ses pustil do něčeho jednoduššího, nepadají pro to, aby tě znechutily a odradily. Jejich pointa je v tom, že není ostuda lepit jednodušší modely. Jedině na nich se lépe naučíš základy. Na nich se zlepšíš a pocit z dobré práce tam má větší šanci, než u složitého modelu, který se nepovedl. A rozhodně za něj tady budeš lépe oceněn, než když se pustíš do něčeho, na co objektivně nemáš. To není nic špatného "na to nemít". To je normální vývoj tvorby a limity se budou časem posouvat. Musí mít ale pevný základ. Tím ovšem nemyslím vlastní modely a úpravy. Na nich se základy nenaučíš. Není rozumné chtít umět všechno najednou. Začni třeba s miniboxem. Ano. S krabičkou. A klidně si je můžeš trochu zvětšit. Když bude dobře slepená, nemáš se za co stydět, ono to není tak snadné, jak se zdá. Tyhle modely si nech na pozděj. Taky na ně dojde. Ale před tím tě čeká dlouhá cesta plná učení a práce, aby ses mohl na konci odměnit pěkně postaveným modelem, na který se budeš moct za čas podívat a říct si - tohle jsem dokázal.

:arrow: Ještě půltý bod 8-) S tím vývojem úzce souvisí problém s dotazy a radami. Moc se ptáš. To není špatně. Ale je to dobře tehdy, když si rady pozorně prostuduješ a uvedeš je do praxe. Nemá smysl se ptát, když dáváš přednost prověřovat slepé uličky sám. Zkus na to myslet.

Jestli s dočetl až sem, klidně se vrať na začátek a přečti si to ještě jednou. To není o tom, že by si z tebe chtěl někdo dělat srandu, ale právě tvoje reakce na rady vzbuzují občas dojem, že si svým konáním děláš srandu z těch, kteří ti radí tím, jak se jejich radami vůbec neřídíš. A proto reagují negativně. Opatrně, trpělivě a s rozmyslem platí i v komunikaci.

A ještě něco. Snažně tě prosím. Piš tečky, čárky a otazníky po jednom a vykřičníky vypusť úplně.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

yvan:
Já bych stavěl jednoduché modely aut, ale nic podobného nevišlo, ABC jsem dlouho nekupoval, no koupil jsem si jednoduchou 3kodu Fabii 1:15 od betexi.. Mám rád nákladní auta, ale nee minibox... ten nemám rád...
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

No já mám jednoduché modely závodní auta, nevím proč mi každej kritizuje moje zvětšování, je to každého věc jak si ten model postaví, 1:32 nebo 1:16???
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od kaktusak »

Tak jsem si říkal už nenapíšu , už nenapíšu , ale ono to nejde vydržet .

1. Yvan ti napsal abys omezil počet teček a otazníku . Hned další dva přízpěvky a zas 3 tečky a 3 otazníky . To je právě to co dost lidí štve . Chceš radu a když ji dostaneš tak ji stejně nerespektuješ .

2. Tvá otázka zněla jestli jde spojit tyto 3 modely v jeden celek . Odpověd jsi dostal od několika modelářů , že nejde . Důvody už byli popsány . A zase jsi naštvaný , že odpovědi nejsou podle Tvých představ .

Musíš se rozmyslet , když dáš nějakou otázku do pléna jestli chceš znát i odpověd .
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

Uražený nejsem, jen konstatuji,
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Lukáš »

A mně by to zas celkem zajímalo, co by z takového křížení vzniklo ;)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Zrzek »

Schummy - problém u zvětšování modelů je ten, že úměrně se zvětšením modelu se také zvětšují případné nepřesnosti, které jsou u originálu.

Navíc z vlastní zkušenosti vím, že ne vždy je kopie v copycentru vyrobena opravdu se správnými rozměry tak, aby všechno sedělo. V případě Tvého "Ripperovského trojboje" by to zcela jistě vedlo k totálnímu krachu Tvého plánu.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

Zrzek:
V tomto případě musím souhlasit, To jsem si neuvědomil, ale jinak zvětšování by šlo? Kde by to bylo nejlepší?
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Zrzek »

Schummy - nezvětšuj a zbytečně nepodlepuj už žádný model - je to cesta spíše do pekel a ke znechucení.

Sežeň si jednoduché modely z ABC typu BOBR (různá auta, stavební stroje v měřítku 1:32) - tady v Bazaru , nebo na modelářských akcích se dají sehnat za pár desetikorun. Na těchto modelech se uč zvládat s jistotou základní modelářské techniky a finesy. Nesnaž se za každou cenu na těch jednodušších modelech něco vylepšovat. Lep je tak, jak byly vytvořeny. Učení dělá mistra, opakování je matkou moudrosti a trpělivost je obrovská deviza.

Mimochodem - ta T815 S1 z ABC nebyl zas tak zlá. Co ji o dost srazilo je to Tvoje zbytečné podlepování.

P.S. Svoje by Ti mohl vyprávět Ondra alias Brzdič - když se prvně objevil na starém DFku, tak to "schytal". Ale pracoval na sobě a dneska je o dost výše.
Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 12:24

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Zdene »

A jsme u toho zase, čoveče, vyprdni se na zvětšování!!!!! (sorry Yvane za ty vykřičníky)

Schumi, chlape, prosím, už nás netrap, je tady stránka a půl příspěvků o tom, že máš zkoušet ABC modely (i já se nestydím a zrovna minulej rok, jsem se po půlroční pauze s radostí zastřihl do modelu 1:43 od Michala Antonického) a než abys dal inzík v Bazaru, že koupíš nějaké starší modely z ABC, na kterých se naučíš pracovat a VÁŽNĚ LEPIT, už zase laboruješ ze zvětšováním Rippera! :roll:

Vyprdni se na to, ušetříš a nebudeš pak naštvanej z další kupy negativních příspěvků, pokud peníze chceš mermomocí utratit můžeš mi je poslat, já s nimi naložím líp 8-) ...

jak říkala moje babička- KOMU NENÍ RADY, TOMU NENÍ POMOCI !!
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od štefíno »

Zajímavé, že vždy, když vidím téma, jehož autorem je schumi, tak přesně vím co uvnitř naleznu. Pokaždé to samé pořád dokolečka dokola. Klaním se těm, co ještě mají energii pořád psát dokola to samé :!:
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“