Chalupa z Lužických hor / Ondřej Hejl / 1:120

Odpovědět
Motyka
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 23:33
Kontaktovat uživatele:

Chalupa z Lužických hor / Ondřej Hejl / 1:120

Příspěvek od Motyka »

Tak, jako oddechovku při stavbě Totalky jsem si slípnul tento supr modýlek.
Obrázek
O předloze:
Předloha Chalupy z Lužických hor je typickou zemědělskou usedlostí z horské oblasti. Drsné klimatické podmínky vedly u takových usedlostí ke snaze vytvořit maximálně kompaktní celek. Chalupa z Lužických hor představuje řešení, kdy jsou všechny jednotky řazeny za sebou do jednoho dlouhého traktu. Vpředu je obytný dům s původně roubenou přední částí. Za obytným domem následuje část, která byla původně používáná zřejmě jako kolna. Celek uzavírá stodola v podobě typické pro přelom 19. a 20. století. Základ její konstrukce tvoří cihelné pilíře. Plochy mezi nimi vyplňují dřevěné výplně z prken.
autor textu Martin Šanda
STAVBA:
Na modelu vše perfektně sedělo.
Jen vyřezávání dřevěných štítů a ozdob kolem oken je celkem složité(na nervy), a proto kdo chce stavět tento model musí vlastnit skalpel. ;) Na tak parádním modelu jsem provedl jedinou úpravu, a to vyřezení bílých ploch u plotu. (okoukáno u Akiho stavby) :twisted: :twisted:
Celý model jsem nakonec přilepil na 1mm tlustý karton obalený černým papírem, který ještě možná po Velikonocích posypu nějakou molitanovou trávou.
Nějak mi ty Hejlovánky zalezly pod kůži, tak jdu tvořit další boudu. :P
FOTO:
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Celá galerie hentuten: http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=157937" onclick="window.open(this.href);return false;
Motyka
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / Ondřej Hejl / 1:120

Příspěvek od Motyka »

Chalupa se konečně dočkala i trávníku. Posyp jsem použil vláčkařský od f.Auhagen.
Na modelu jsem celkově pracoval 36h 28min 40s.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / Ondřej Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

slepený to máš hezky, ale kus ti tam chybí - u štítový stěny chalupy ti schází kus terénu s chodníčkem... navíc za chalupou má bejt terén vejš, než před ní, takhle to vypadá dost divně...
Motyka
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / Ondřej Hejl / 1:120

Příspěvek od Motyka »

ahoj Aki, díky za reakci...
-terén kolem štítové stěny je v návodu psaný jako volitelný, bez něj se mi model líbil víc
-reálný terén jsem viděl na fotkách od Knoxe, vím že by měl vypadat jinak... já jsem za něj rád protože tohle byl můj první terének v životě :oops:

Jinak na modelu jsem celkově pracoval 36h 15min a 42s
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“