přístav v Hamburku / HMV / 1:250 / HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

přístav v Hamburku / HMV / 1:250 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Další model , který jsem se rozhodl znetvořit svým " umem " je Hamburský přístav . Dioráma má představovat prostředí a provoz přístavu v roce 1930 .
Jedná se o starší model z roku 2008 , já mám 2 vydání z roku 2011. K modelu jsem si pořídil i laser set .
Autor : Peter Brandt
Vydavatel : HMV
Rozsah : 12 A4
Návod : 17 A4

Obrázek

Při běžné prohlídce jsem zjistil , že tento model nemá chlopně , ale posléze jsem pochopil , že chlopně budou nejmenší problém .Nevím přesně co je to za druh tisku . Tipnul bych to na nějaký druh Digi tisku . . Papír je lesklý a poměrně ( i na můj vkus ) tvrdý . Jelikož obsahuje množství malých dílů , které se budou stáčet tak budu muset papír rozvrstvit . Problém bude asi i přesnost . Zatím mám slepenou jen základní kostru přístavu a už tam lítají milimetry . Snad to bude jen mýma rukama . Za co nemůžou ruky je zmatené číslování . Model se bude skládat z jednotlivých celků ( přístav , lod , vagon , nakladák atd . ) a tyto celky začínají každý od jedničky a je to opravdu špatně značené . To co se píše v návodě není ve vystřihovánce a obráceně . Díly v laserovém setu jsou některé navíc a některé zase chybí . Co se mě líbí tak to je návod . Psaný není žádný a pérovky jsou ve stylu plastáků . 1 krok - 43 krok . Výhoda je , že bych snad na nic neměl zapomenout.
Uvidím jak to všechno půjde , zatím mám hotový základ , který jsem bytelně zpevnil , přetmelil a klidně si na ni můžu i stoupnout . Co je hlavní tak fakt , že mě to zatím baví . Tady je zatím můj dosavadní postup .

Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne pát 26.2.2021 21:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od JoskaM »

Jo tak na to se těším!!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Mám hotový základ plus jsem k němu už přilepil jednoduchou podložku . bude se mi s tím líp manipulovat . Dovolil jsem si jeden malinký tuning . Vyřezání vzduchu s příček .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od JoskaM »

To sis dovolil správně :-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Právě jsem dodělal barely a cívky . To je ta drobot vlevo na fotce . Čeká mě vyrobit " zboží " do skladu v přístavu . Je toho přes 90 beden . První jsem si říkal , že je zbytečné jich tolik dělat , protože je stejně nikdo neuvidí , ale zase na druhou stranu , když je všechny udělám tak mě bude hřát ten pocit , že tam jsou .

Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od mahdy »

Zbyňku ten pocit známe všichni :lol: .... všechno to tam pěkně naskládej ;)
Volba modelu zajímavá, budu sledovat.
Už bych měl taky něco hodit na fórum - třeba pro změnu nějakou mašinku :) Je to tady nějaké mrtvé. Vypadá to, že všichni papíráci umřeli na virus ....
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Markulin »

S chutí do toho předsedo..... 90 beden dáš jak nic ;)
A kdyby to čistě náhodou nedopadlo dobře (většina z nás ví jak to u tebe "občas" dopadne) tak to do kotle nervi celé. Jenom to nech trochu ožehnout a budeš mít diorámko přístavu v Hamburku po operaci Gomora v roce 1943 ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od haageeman »

Zajímavý výběr modelu, jednou jsem na něj taky někde koukal, nakonec jsem odolal a teď jsem docela rád. Ale zatím dobrá práce, ovšem dovolil bych si zakontrovat na dotaz na klíče... budeš ty bedny plnit i zbožím :twisted: :twisted: :?:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Díky kluci za slova " podpory "

Markulin :Snad to nebude přistav z roku 1943 , budu se snažit ho slepit jak vypadal v roce 1930 .

Haageeman : No ta nejmenší bedna má rozměry 3x2 mm . Člověče já budu mít těžké problémy tu bednu vůbec slepit . Ale pokud mi na ni uděláš visací zámek ( to už je jedno jestli děláš dva nebo tři ) a vyrobíš i klíč tak ji vybavím i nějakým zbožím . :D :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Brzdič »

Pěkný Zbyňo.

A jen bednuj, pár jich můžeš rozmístit i po molu.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

V první fázy jsem si říkal co budu s tolika bednami dělat . A ted vidím , že mi možná budou i chybět ;) . Každopádně další dělat nebudu , ač to tak nevypadá tak je jich přes 90 a přes 40 barelů . Hold se to bude muset šikovně rozmístit .

Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od JoskaM »

Klidně to nažeň tak, že oblepíš kvádřík polystyrenu, a budeš mít beden ještě více! Pěkně plnej sklad. Ještě by to chtělo pytle s ledkem :-)..
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Jelikož jsem si objednal u Tomaše ( BETEXA ) lasery které v laser setu nejsou ,tak jsem přeskočil v lepení skladu a začal jsem lepit jeřáby. Tady se opět potvrdilo , že laser set obsahuje díly , které nevyužiji a naopak neobsahuje díly , které bych uvítal . Nezbývalo nic jiného než si je vyzobat sám . Navíc sice jsou laserové díly vypálené na barevném papíru , ale je to jiný odstín . Nezbývalo nic jiného než je přetřít . Zatím to , ale jakž takž sedí . Sice jsem čekal víc , ale nevzdávám to a jede se dál . Ještě jsem si dovolil upravit okna na jeřábu . Použil jsem folii , kterou jsem z rubu nastříkal na černo . Je to podle mě lepší než ta textura , která byla ve vystřihovánce .
Dosavadní můj pokrok je zde .

Obrázek
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Juraj1983 »

Blázen :-) :-) :-) Taky bych takový chtěl být :-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Jeřáby jsou hotovy .

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“