S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Danda87 »

Zdravím a přeji dobrý večer. Mám zas malý pokrok při stavbě a nějakou tu zkušenost za sebou. Tentokrát jsem polepoval větší plochu. Po předchozích zkouškách nanečisto jsem došel k názoru, že si na práci s lepidlem netroufám, že těch zkušeností zase nemám tolik. To můžu zkoušet na placatých věcech. S tekutým lepidlem jsem buďto nestíhal, nebo ho bylo moc a nástřikové bylo všude :roll: . Takže oboustranka vyhrála i když .... No, četl jsem příspěvky týkající se jejího použití a moc důvěry to ve mně nevzbuzuje, přesto je tam. Tady je výsledek. Obrázek . Ostrou zkoušku zatím odnesla spodní část nosného podvozku, boční části už by nejspíš měly jít tekutým lepidlem. Jinak se zatím učím dělat ty menší věcičky, hlavně chytat úhly, když dělám víc stejných kousků. Mám s tím trošku problém a i když si vymyslím nějaký přípravek, 100% úspěch se nekoná. Snad to časem budu zvládat líp.
Obrázek , Obrázek . To je prozatím vše. Mějte se dobře.
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Danda87 »

Dobrý den všem. Po nějaké době jsem trochu pokročil, tak se o to podělím. Do druhého kolového podvozku se mi nechtělo a tak jsem si hrál s " palubou " a čely. Je to fuška. Myslel jsem si o sobě, že jsem celkem zdatnej a pečlivej modelář. Mám srovnání s dřevostavbami - lodě - i kitařinou všeho druhu a musím konstatovat, že tohle je prozatím to nejzajímavější a nejnáročnější, co se mi dostalo pod ruku. A pod kudlu :) . Ale dost plkání, tady jsou nějaké fotky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Co je černé, je stříkané. Ostatní barvy budou retušované. Teda alespoň v to doufám, u těch červených dílů se to celkem dařilo. Teď bych se měl asi pustit do dalších koleček, no, nechce se mi do nich :roll: . Je to normální? Tak se zatím mějte a ať se Vám všem daří.
Uživatelský avatar
Jene
Příspěvky: 24
Registrován: pát 20.1.2012 21:36
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Jene »

Dobre ideš... ja som si myslel, že podvozky sú najťažšie a už som sa tešil na rám a ty mi pokazíš radosť že aké je to náročné ;)
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Danda87 »

Jene - já budu asi skuhrat u celé stavby :D. Nikdy jsem to nedělal a vymýšlím si postupy ale co je na té stavbě ( pro mne) těžké, je replikace dílů ve stejné kvalitě :roll:. Spoléhám se na čas, jako že se to naučím :?: :arrow: :idea:.
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Danda87 »

Zdravím všechny příznivce papírkaření. Po skoro dvou měsících jsem se dostal ke zpracování fotek a zkusím sem zase nějaké vložit. Trochu jsem pokročil. Nechtělo se mi do podvozku, tak to odnesla nástavba. Tady mě trochu pozlobily nepřesnosti u rozměrů laserových výřezů a oplášťování. Ani některé díly ze sešitu nebyly zrovna pintlich. Přesto se po možných úpravách dařilo kompletovat. Jediné co se opravit nedá, jsou barevné rozdíly dílů. Tisk tak nějak nevyšel, takže mě čeká kompletní přestříkání a sjednocení povrchů.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Roman V. »

Jak tak koukám, tak mají v kabině na podlaze perforovaný plech? Co jsem jezdil já, tak ve čmelákovi byla vždycky podlaha s linoleem.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Zrzek »

A nebude to, čistě náhodou, "penízkové" linoleum, resp. průmyslová podlahovina s penízkovým vzorem (ofiko terminus technicus) Blaxu ? :lol: :lol: :lol:
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Roman V. »

Jardo, penízky a perforace jsou docela rozdíl. Na lokomotivách jsem jezdil a vždy tam bylo klasické šedé lino
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Danda87 »

Zdravím všechny. Jen bych rád ujistil ty, kteří mojí stavbu sledovali, že jsem to neodpískal. Jen se dění posledních měsíců neslučovalo s koníčky. V současné době jsem se opět pustil do stavby a až bude co nafotit, budu vkládat. Zatím se mějte.
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Danda87 »

Opět Vás všechny zdravím. Po delší době jsem se opět vrátil ke stavbě a mám pár fotek ke vložení. chyběl druhý podvozek, takže jsem začal s ním. Spousta dílků.
Obrázek

A tady už jsou sestavené a nastříkané oba podvozky
Obrázek

Silentbloky zabraly poměrně dost času. Zkoušel jsem je vyseknout, ale ne vždycky jsem trefil střed, takže vyřezávačka.
ObrázekObrázek

Dobarvit, spojit s karoserií a na řadu přišlo zábradlí a schodnice. To už byla lehčí práce a šlo to rychle. Obšívka sedí pěkně, nic se nevlní. Jen je škoda, že bylo třeba to přestříkat, ale nakonec to nevypadá tak zle.

ObrázekObrázek

Poslední dodělávky a je hotovo.
ObrázekObrázekObrázek

Byla to moje první stavba tohoto druhu a jednu chvíli jsem myslel, že s tím praštím a bude pokoj. Jsem rád, že se tak nestalo a myslím si, že jsem na nejlepší cestě v tom pokračovat, i když to vyžaduje tu spoustu času a trpělivosti. Třeba se časem ještě zlepším.Tímto děkuji všem, kteří mě tady svými příklady inspirovali a a ukázali, jak do tohodle vlaku naskočit. Takže díky a ať se všem daří. Dan.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od jenčik »

Pěknej kusanec, palec nahoru.
ve.vlaku
Příspěvky: 21
Registrován: stř 2.12.2020 19:13

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od ve.vlaku »

Blahopřeji k dokončení.
Lokomotiva vypadá velice pěkně, zdařilý první papírový model. A pokud počítám dobře, model má na délku kolem 70cm, že?

Železnice se tu tak často nevyskytuje, tak to je příjemné zpestření.
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: S200 (T669 ČR) / Modelik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Danda87 »

Dík za palec :).
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“