Jak porazit Papírové protihráče / M. Kolář, ABC / HOTOVO

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak porazit Papírové protihráče / M. Kolář, ABC / HOTOVO

Příspěvek od Standa F. »

Kdo si hraje, nezlobí, že 8-) .
Možná jste tyto vykutálené hříčky od nápaditého konstruktéra Miroslava Koláře v ABC zahlédli a zauvažovali, jak vlastně fungují... i mně desítky let vrtaly hlavou, až tedy dovrtaly, obě příbuzné hry jsem sestavil a...

:arrow: Název vystřihovánky: Papírový protihráč
:arrow: Autor: Miroslav Kolář
:arrow: Vydavatel: ABC č. 12 / roč. 15 (vyšlo 19. 2. 1971)
:arrow: Rozsah: 0,6 str. A4
:arrow: Počet dílů: 4
:arrow: Sestaveno: z originálu dne 26. 5. 2020

Obrázek

:arrow: Název vystřihovánky: PAP 15 - papírový protihráč
:arrow: Autor: Miroslav Kolář
:arrow: Vydavatel: ABC č. 4 / roč. 22 (vyšlo 21. 10. 1977)
:arrow: Rozsah: 0,9 str. A4
:arrow: Počet dílů: 4
:arrow: Sestaveno: z originálu dne 22. 5. 2020

Obrázek

... a pustil se do hry.

Obrázek

Jsou založeny na principu známé (hospodské) hříčky, kdy dva hráči střídavě odebírají z hromádky drobností jednu až tři (zápalky, mince, kamínky, ořechy, fazole, …) a prohrává ten, na koho zbyl poslední kousek. Jde o typickou hru frustrační - hra je rychlá, s prajednoduchými pravidly a může se snadno stát, že v dlouhé řadě za sebou nejste schopni porazit protřelého protihráče. Nutí vás to hrát znovu a znovu... a vaše frustrace narůstá 8-) .

Miroslav Kolář projevil v těchto hříčkách opravdu fištróna, jelikož není úplně snadné porazit tuto papírovou inteligenci. Ze všech možných variant hry jich drtivou většinu prohrajete.

Než jsem začal hrát, položil jsem si tyto otázky:

:arrow: Jak se vůbec hraje s papírovými protihráči? Bude to pro mne novinka a premiéra…
:arrow: Liší se nějak obě verze papírového protihráče? Nebo nabízejí zcela shodné herní varianty?
:arrow: Lze papírové protihráče porazit? Snadno, či obtížně? Nebo vůbec?
:arrow: Lze postavit oba papírové protihráče proti sobě? Který z nich v duelu zvítězí? Nebo to bude nutně nerozhodně?

Zpracovat tohle téma je taková menší diplomka 8-) - pokusil jsem se o ni a celý rozbor vlastností těchto komputerů najdete v rozsáhlejším článku na webu Pap. archeologie.

Natočil jsem i videjko, jak se s Pap. protihráči hraje, včetně velkého finále, kdy jsem postavil oba papírové mozky proti sobě ;) .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Jak porazit Papírové protihráče / M. Kolář, ABC / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Teda Stando ta papírová archeologie je úžasná . Těším se na každý Tvůj příspěvek , protože to určitě bude nějaký neokoukaný model . Tohle byla paráda .

No a ten PAP 15 prostě musel vyhrát , vyšel v roce 1977 a to byl vynikající ročník !!!
Guxx
Příspěvky: 35
Registrován: pát 20.1.2012 23:27

Re: Jak porazit Papírové protihráče / M. Kolář, ABC / HOTOVO

Příspěvek od Guxx »

pěkný dokumentík na dané téma : "Náš svět a algoritmy" a okolo cca 5. minuty se dozvíte jak na to:-)
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“