Galerie - Zax

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Údolie smrti - Pamätník Karpatsko-Duklianskej operácie v Kapišovej

Mierka : 1:?? (okolo 1:80)
Autor : Ladislav Jakubčo, BaJ
Vydavateľ : Fifík 5/2020

Pridám druhý kúsok do série pamätníkov, (snáď tam ešte pár pamätníkov pribudne)...aj tentoraz sa jedná o spomienku na II svet. vojnu. Citujem zo stránok VHU:
"Medzi obcami Kapišová, Kružľová a Nižná Písaná je v teréne rozmiestnená tanková technika znázorňujúca tankovú rotu v útoku. Symbolizuje ju 8 tankov T-34/85. Návštevníkom pripomínajú tankové boje, ktoré sa v tomto priestore odohrali od 25. do 27. októbra 1944. V roku 1959 boli na tomto mieste inštalované 2 tanky (T34/85 a PzKpfw IV Ausf. J) tento pamätník tvorí vstupnú bránu do Údolia smrti" Viac tu:
http://www.vhu.sk/udolie-smrti/" onclick="window.open(this.href);return false;

Čo sa týka samotného modelu, tak ide o dosť jednoduchý model, ktorý som sa snažil aspoň trochu vylepšiť-mierne som upravil podvozky a tiež všetko, čo tam bolo len nakreslené som urobil trošku viac plastické...snáď to vyzerá trochu lepšie...
Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Lutiše - zvonica

Mierka : 1:100
Autor : Jaroslav Jablonský
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)

Keďže momentálne nemám moc času na zložitejšie modely začnem sériu drobnej sakrálnej architektúry, kde sa budem snažiť občas pridávať zvonice, kaplnky, kostoly...Prvou stavbou je táto pekná zvonica z Lutiše. Ide o pomerne novú stavbu z roku 2009. Model som si mierne upravil nasledovne:
-vyrezal som "vzduch",do strednej časti som doplnil trámovú konštrukciu a v hornej časti zvon s povrazom, dvere a okná som "zapustil" do stien, urobil som jednoduchú podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Lodno - zvonica

Mierka : 1:??
Autor : Jaroslav Jablonský
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)


Na severe Slovenska leží obec Lodno (okres Kysucké Nové Mesto), je tu postavená pekná zvonica, ktorá je staršia viac ako 200 rokov, zvon bol odliaty v roku 1805, zvonica bola vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku Slovenska v roku 1997. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Moje úpravy:
vyrezal som okná a dvere podľa reálnej predlohy, doplnil som zvon a povraz, urobil jednoduchú podložku.Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Berlínsky múr

Mierka : 1:40
Autor : A.Seidel, J.Schnirch
Vydavateľ : xzcute

Pridám ďalší kúsok do série pamätníkov a to Berlínsky múr. Berlínsky múr bol najznámejším symbolom studenej vojny a rozdelenia Berlína, Nemecka a celej Európy. Viac sa dá dočítať napr. tu:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Berl%C3%ADnsky_m%C3%BAr" onclick="window.open(this.href);return false;

Reálne foto (dnes):

Obrázek

K tomuto modelu som prišiel kedysi dávno v balíku s inými modelmi a ani som nepredpokladal, že to niekedy zlepím,teraz mi to ale zapasovalo do série pamätníkov. Balenie obsahuje 2 listy s 2 segmentami múru + je tam ešte priložená pohľadnica s motívom múru. Čo sa týka samotného modelu, tak ide o dosť jednoduchý model, ktorý sa lepil v pohode, až na tú zaoblenú časť na vrchu, tú som si mal vytlačiť na tenší papier, lebo sa to zle tvarovalo...pridal som ešte podložku a 2 figúrky.

Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Afrikakorps - Orech 2020 (1:200)

Obrázek

Tak ako minulé roky aj tento rok pridávam ďalšiu mikro diorámu v orechu. Súťaž poriadal minimodel.cz, tento rok už nebola vyhlásená a asi už definitívne skončila kôli podvodom pri hlasovaní...Ja sa budem snažiť pokračovať ďalej.
Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, akurát som sa pokúsil spracovať druhú stranu a to tábor Afrikakorpsu.
V orechu som sa pokúsil vytvoriť nasledovnú diorámu:
Dej sa odohráva v severnej Afrike počas 2. svetovej vojny a zobrazuje tábor Afrikakorpsu.
V spodnej polovici orecha sa nachádza nákladný automobil Opel Blitz, na korbe má naložený motor z tanku Tiger, ktorý vezie na opravu, na korbe ho ešte technik kontroluje. Auto však zapadlo tak sa ho snažia vojaci dostať z piesku.
Zastavila sa pri nich motohliadka na BMW R75, pred autom prechádza kuriér, v kufríku má nové rozkazy z hlavného stanu...
V hornej polovici orecha sa nachádza samotný tábor, pred stanmi veliteľ nad mapou rozoberá aktuálnu situáciu na fronte...

V dioráme som použil nasledovné modely (free modely z internetu):
-Opel Blitz typ 3,6-36 S
-Doplnky z modelu Opel Blitz typ 3,6-6700A
-BMW R75 (všetky modely od R & P Models)

-V orechu som nakoniec použil 10 figúriek vojakov.

Tak ako minulé roky som orech prilepil na stopku z pohára s vygravírovaným názvom...Takisto aj tento orech dostal podstavec, kde je nejaký ten pokec a foto.

Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

...ešte jedno spoločné foto všetkých orechov:

Obrázek

...a nakoniec prezentačné video tak ako pri ostatných orechoch, kde je viac fotiek:

https://youtu.be/KeowYgKEitA" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

PTERODACTYLUS
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! (kniha)

Video: https://youtu.be/A759uh4mnfs" onclick="window.open(this.href);return false;

tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! V knihe je celkom 5 automatov dinosaurov. Je tam pár všeobecných slov o dinosauroch, potom konkrétne o každom dinosaurovi, ktorý je stvárnený automatom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s pravekou krajinou.

Druhým automatom, ktorý som zlepil je PTERODACTYLUS, tento praveký lietajúci dinosaurus hýbe krídlami na základe vcelku jednoduchého mechanizmu. (ďalšie dinosaury budem pridávať postupne)

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

...pridám ďalšiu drobnosť:

STEGOSAURUS
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! (kniha)

Video: https://youtu.be/YX64-poofsk" onclick="window.open(this.href);return false;

Pre tento automat platí všetko, čo som písal aj o tom predchádzajúcom...

Tretím automatom, ktorý som zlepil je STEGOSAURUS, tento obrnený dinosaurus hýbe chvostom a hlavou...

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka sv. Anny, Mojš v.1

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : free model, nova verzia sa da stiahnut tu:
https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=154&t=6989" onclick="window.open(this.href);return false;

Po dlhšej dobe som si zase niečo zlepil...pridal som ďalšiu kaplnku do série sakrálnej architektúry. Až v priebehu stavby som si uvedomil, že existuje podstatne vylepšená nová verzia, keďže som to už ale z polovice mal zlepené dokončil som túto prvú verziu...K tej novej verzii sa snáď ešte dostanem...Ide o neogotickú stavbu z roku 1923. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Model som neupravoval, len som pridal podložku s posypom a pár figúriek...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

PACHYCEPHALOSAURUS
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! (kniha)

Video: https://youtu.be/m7o648tnAzw" onclick="window.open(this.href);return false;

Pre tento automat platí všetko, čo som písal o tých predchádzajúcich...
Len zopakujem, že aj tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! V knihe je celkom 5 automatov dinosaurov. Je tam pár všeobecných slov o dinosauroch, potom konkrétne o každom dinosaurovi, ktorý je stvárnený automatom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v
pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s pravekou krajinou.

Štvrtým automatom, ktorý som zlepil je PACHYCEPHALOSAURUS...

ObrázekObrázekObrázekObrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od sepecat »

Dinosauři vypadají celkem solidně. Koukal jsem, že knížku mají na Amazonu za necelých 10 €. Jako vánoční dárek pro kluky by to mohlo mít úspěch.
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

aj ja to mam odtial, dinosauri sa hybu rozne, niekedy zalezi aj na tom ako sa podari dat do kopy pohybovy mechanizmus...este pridam Tyranosaura, ten sa hybe asi najlepsie. Existuje este rovnaka knizka s piratskou tematikou, aj tu mam, takze aj tieto automaty postupne pridam...
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

TYRANNOSAURUS REX
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! (kniha)

Video: https://youtu.be/7sqFV1j_7F0" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj pre tento automat platí všetko, čo som písal o tých predchádzajúcich...
Len zopakujem, že aj tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! V knihe je celkom 5 automatov dinosaurov. Je tam pár všeobecných slov o dinosauroch, potom konkrétne o každom dinosaurovi, ktorý je stvárnený automatom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s pravekou krajinou.
Piatym a posledným automatom z tejto knihy, je TYRANNOSAURUS REX, tento automat sa hýbe asi najlepšie zo všetkých dinosaurov...

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka sv. Anny v osade Kysuca, obec Drábsko

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský, Tomáš Hrebík
Vydavateľ : free model, da sa stiahnut tu:
https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=154&t=6989" onclick="window.open(this.href);return false;

ďalší prírastok do série sakrálnej architektúry je táto pekná kaplnka. Pár slov o predlohe:
...v lokalite Kysuca sa zachoval povodný charakter zástavby a patrí k najpôvodnejším pamiatkam ľudovej architektúry na Slovensku.Osada Kysuca bola v 80-tych rokoch 20. storočia takmer celá vysídlená a tým sa tu paradoxne zachovala pôvodná zástavba dreveníc, ktorým dominuje malá zvonička. K starým dreveniciam dnes pribúdajú nové, ktoré sú využívané ako rekreačné domy a chalupy... Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Model postavený viac, menej bez úprav, akurát som si urobil vlastný plot, pridal trávu a kúsok cesty, na oživenie figúrku...
Keďže Dark Tower zase začal vydávať veľmi pekné miniboxy, k tejto kaplnke sa mi výborne hodila jeho Dacia Duster. Pár slov o modely:
Mierka : 1:100
Autor : Dark Tower
Vydavateľ : free model, da sa stiahnut tu:
http://dtsmodelling.blogspot.com/2020/0 ... r-4x4.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Autíčko som postavil s interiérom, pridal figúrku vodiča, foto pred vlepením interiéru:

Obrázek

Nakoniec pár finálnych fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Vánoční betlém

Vydavateľ: Ivan Zadražil

Tak ako po minulé roky aj tento rok pridám pár betlehemov. Prvým je vánoční betlém od p. Zadražila. Betlehem obsahuje 16 postáv, rozmery 25x19x18cm. Zadná strana obsahuje notový prepis piesne Tichá noc (aj v angličtine a nemčine)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax.sk/betlehemy/papierove/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

FLYING SANTA
(kinetický model)

Zdroj: https://www.paperpino.net/flying-santa- ... e-volante/" onclick="window.open(this.href);return false;

Video: https://youtu.be/ZiNdU_m3APs" onclick="window.open(this.href);return false;

Prajem všetko dobré do nového roku :wink: Pre pobavenie pridávam tento vianočný automat.Ide o ďalší free model od PaperPina. Lepilo sa to v pohode a aj funguje veľmi pekne. Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“