Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200 - HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200 - HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj vospolok.. :victory:
Potom čo som dokončil Fordsona som sa rozhodol, že pohnem aj s týmto... Ide o atraktívny model avšak nejde o nič jednoduché... Mám ho rozrobený už dlhšie no stále keď sa k tomu vrátim, tak ma tie okná odradia... Urobím 2-3 a nebaví ma to..Teda mám hotový zaklad jednej veže a vstupný portál...Neviem kedy budem pokračovať no určite to dokončím.. tento model si to zaslúži.. tu su nejake fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) martin1807 dne ned 24.5.2020 1:28, celkem upraveno 1 x.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od Pavel Pejša »

Hmmm tohle vypadá docela zajímavě. Držím palce a jsem zvědavý na postup.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od martin1807 »

Uff. To už je 5 rokov? :oops: :roll:

No zdá sa, že opäť prišiel čas nato aby som s týmto kostlivcom trochu pohol. Áno stále sú to tie okná, ktoré to zdržujú a kvôli ktorým to nejak nejde. No musím povedať, že teraz ma to ako tak baví a možno to aj tak vydrží.

V takomto stave som to našiel po tom ako som to takto nechal pred piatimi rokmi.
Obrázek
Dorobil som okná na druhej veži a tú som prilepil na celok
Obrázek Obrázek

Ďalej som spracoval jednu zvonicu, kúsok strechy pri nej no a aj strechu nad stredným portálom.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatiaľ takto a snaď ďalší postup nebude zase o 5 rokov :lol: :lol:
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím chlapi.

fuuu mám taký pocit, že to možno potrvá o dosť dlhšie ako som čakal. Pri druhej zvonici som narazil na nejaké problémy. Spodné(menšie okná sú menšie ako otvory)- podobný problém som videl aj pri inej stavbe. Ďalej mi nesedí vyznačenie miesta nadpojenia veže na strednú časť. Akoby sa tam nepočítalo s tým, že druhá veža je vyššia.

Úplne mi ani nesadlo nadpojenie časti strechy na veži na zvonicu. To ale prikladám svojím rukám, takéto nadpojenia mi nikdy nešli :-(

Takže zatiaľ toľko tu sú fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj chlapi.

Tak štvrtý pokus o dokončenie? :lol: :lol: No uvidíme možno to teraz už dokopem...
Podľa návodu mali nasledovať strechy na hlavných vežiach, no o tých sa mi nechcelo. Tak som preskočil na ďalšiu časť a to hlavnú loď a nasledne prístavby.
Dorobil som teda hlavnú loď a pravú prístavbu. Mám čiastočne rozrobenú apsidu.
S presnosťou teda miestami bojujem. Hlavne čo sa týka napájania veľkých celkov na seba. bude to možno aj tým, že to mám rozrobené 7 rokov. :-( No uvidíme. Tie veľké celky ma teraz celkom bavia. A keď hovorím veľké tak je to fakt veľká opacha. Rozmerovo približne A3. :P
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj. mám tu ďalší postup.. Dokončil som apsidu a pripojil ju k celku. ďalej som spracoval druhú stranu. Ostáva kaplnka a veže.

Popravde by som sa už asi do tak veľkej stavby kostola určite nepusil. Jednak kvôli jeho veľkosti a aj kvôli nie uplne slávnej presnosti, ktorou tento model disponuje.. No chcem to mať dokončené a mať tak zase čistý stôl aj od dlhoročných restov.. Tak uvidíme, snaď to tentokrat dokončím.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od martin1807 »

Pribudla kaplnka. žeby som to teraz ozaj dokončil? :lol:
ObrázekvObrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od sepecat »

Držím ti palce, abys na to dokončení měl nervy. Když vidím, jak nesedí ten opěrák, který je na první fotce v posledním příspěvku, tak já bych je na to určitě neměl. :-D
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od martin1807 »

No aj preto to mám rozrobené tak dlho. Lebo ma to vždy odradilo. Ale teraz to už dám. Aj ked vysledok je hrozný, čo narobíme. Nabudúce si dám lepší pozor pri výbere modelu 8-)

Dorobil som schodisko a strechy na vežiach. Jednu mám hotovú a na druhej mi chýba ešte vrchná časť. Ďalej chýbajú už iba operné stlpy na vežiach.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200

Příspěvek od martin1807 »

Veru tak. Cieľová rovinka. :D
Nuž čo povedať na záver. Keby som tento model nezačal lepiť pred 7 rokmi, ale teraz, nezačal by som. :red: :twisted:
Odradilo by ma hneď niekoľko vecí.
- je to veľké a dosť blbo skladné
- je to veľké a malá chybka vyzerá veľko
- je to veľké a v niektorých veciach nepresné
Sám sebe sa troch divím, že som to v priebehu rokov nevyhodil a nevykašlal sa nato. Je faktom, že okrem chýb, ktoré obsahuje samotný model som si už nedával pozor ani ja a tak nejak som nejaké drobnosti kopil. Napríklad bodkované čiary som niekde mohol doretušovať, prípadne prelepiť, ale do toho sa mi už nechcelo.
V prípade ďalších staviteľov doporučujem preštudovať toto vlákno: Bazilika sv. Mikulaša . Sú tam popísané chyby, ktoré sa na modele objavili. Ja som si svoje neznačil a nemám ich celkový prehľad. :lol:

No aj nemožné sa stalo skutočnosťou a výsledkom je kompletná bazilika sv. Mikuláša. Keď sa na to teraz pozriem ako na celok ( tak z metra) tak je to veľmi pekný model. :lol: Bohužial keď sa pozriem z blízka o už tak nie je. Bazilika teda poputuje hore na policu a bude pekne plniť úlohu zachytávača prachu :twisted: :mrgreen:
Dosť bolo rečí, tu sú nejaké fotky celku:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Týmto je ukončený asi môj najdlhšie zmrazený projekt, ktorý mal nejakú šancu na dokončenie. akže mám stôl pripravený na niečo nové ;) ;) Tak zase nabudúce.
Schimanski
Příspěvky: 16
Registrován: stř 9.5.2018 14:25

Re: Bazilika sv. Mikuláša v Trnave / SVAP / 1:200 - HOTOVO

Příspěvek od Schimanski »

Gratuluji k dokončení kostlivce a oceňuji tvoji pevnou vůli to po těch letech dokončit. Přemýšlel jsem o koupi tohoto modelu, ale odradilo mě to zpracování. Tlusté přerušované čáry a nepřesnosti modelu. Přeci jenom se chci stavbou modelu bavit a nechci řešit nedostatky modelu. Jinak je to moc pěkná bazilika.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“