MiG-29A, Hal+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5918 Hotov

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Dodělal jsem komplet sacáky, taky docela výživná část na slepení. :) Trochu jsem zápasil s dílem 17a který mi v zadní části v rozích vycházel delší cca o 0,3mm delší, jinak si to sedlo celkem pěkně. Trochu přemlouvání bylo zapotřebí aby si to sedlo na žebro W3g, ale jinak dobrý. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pokračoval jsem kryty motorů. Rozhodl jsem se je slepit do jednoho celku a ten pak nalepit jako jeden díl na místo. Na sucho se to zdálo v pořádku, ale postupným lepením jsem zjišťoval že to nedopadne moc dobře. V zadní části se to začínalo projevovat a nebyl jsem schopný obšívku stáhnout až dolů k žebrům chybí mi tam 1 až 1,5mm. :cry:
Teď bych to lepil jinak. Nejdříve bych přilepil samostatně díl 20 a pak společnou dvojici dílků 20a a 20b a pak si zase společnou dvojici 20c a 20d. A nebo slepit dílky 20-20b ty nalepit na model a pak podle potřeby dolepit dílky 20c a 20d. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Tady je ta moje chyba, snad to půjde zamaskovat.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Mám tu další pokračování na Migovi. A poprvé jsem měl fázi, že jsem si říkal že to poletí z okna. Začal jsem s kostrou SOP a vše šlo jak po másle, kostru jsem oblepil obšívkou dílkem 21a a vše sedí jak má. No a na řadu přišel díl 21b a najednou mi na některých místech lítali 2-3 milimetry. :evil: Tak si říkám že je ten model snad prokletej či co, protože co se mi zatím mohlo pokazit se pokazilo. :lol: Dílky jsem dal bokem a musel jsem to rozdýchat, potom co jsem se uklidil jsem pokračoval v lepení. SOP mají mít tvar po písmene V já jsem tento tvar nebyl za boha schopný docílit, dokonce mi to padalo do tvaru A. Nakonec je mám spíše kolmé a jemně naznačeným V. No dílky 21 až 26 mi dali zabrat. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Problém s kryty motorů se mi nakonec podařilo celkem zamaskovat. Ve zkutečnosti tam má byt trup do roviny, já tam mám menší bouli, naštěstí bude schovaná pod křídly. :)

Obrázek Obrázek
Petear
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17.4.2012 19:07

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Petear »

Luxusní práce. Z okna ho zatím neházej, na letový zkoušky počkej, až bude komplet s křídly :D Ale ne, vážně vypadá parádně a ta camo mu prostě sluší. Kéž by se někdo pustil i do recolor Su-22.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Markulin »

Taky si myslím že by jsi s tím oknem mohl ještě chvilku počkat. A když tak jsou i jiné metody jak naložit s nepovedeným modelem. Někteří by mohli vyprávět ;) :lol: :lol:
Ondro prosím tě jak to děláš ,že není poznat když se ti nedaří. Vypadá to super ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Petear ... no dobře počkáme na ty křídla. :)

Markulin ... Kaktusákova metoda to jistí když bude nejhůř. :D A co se týká té otázky, no musíš to umět vyfotit ze správného úhlu. :lol:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Lukáš »

Co si naříkáš, vždyť to zas stejně budeš bahnit, ne? :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Lukáší to je fakt, plácnu na to hroudu bláta a je po problému. :lol:

Když už jsem žmoulat ty peroutky, mám tu další sadu. Tentokráte ty zadní VOP, trochu jsem se tím odchýlil od číselného návodu (konkrétně dílky 54), ale to snad nevadí. :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od JoskaM »

Hele ještě se zeptám, asi úplně blbě, jak je možné , že tam jsou takový grafity. Přeci to nebude stát na podválu s tatrou na odvoz do šrotu, ne??
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od SKY »

JoskaM píše:Hele ještě se zeptám, asi úplně blbě, jak je možné , že tam jsou takový grafity. Přeci to nebude stát na podválu s tatrou na odvoz do šrotu, ne??
Neni to nicmoc nenormalniho, jen to nesmi zakryvat vysostne znaky ci nesmi vest k zamene za jine nez armadni letadlo (treba celozlute). Drobnosti nejsou az tak demaskujici.

Vice ci mene to spada do nose artu, u civilnich to je povetsinou livery.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Mimapnd »

JoskaM píše:Hele ještě se zeptám, asi úplně blbě, jak je možné , že tam jsou takový grafity. Přeci to nebude stát na podválu s tatrou na odvoz do šrotu, ne??

"Vybral jsem si stroj 5918. Ten je trochu výjmečný v tom, že na jeho poslední štaci roku 93. kdy letěl ze základny Žatec do Českých Budějovic, se na něm trochu vybláznili mechanici a letadlo vyzdobili popisky. Stroj měl být po přeletu demontován na náhradní díly. V roce 94. byl znovu sestaven a v roce 95. byl letoun vyměněn s poláky za vrtulníky Sokol."
- asi mas na mysli toto.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od JoskaM »

Asi jo, díky kluci, holt nahotinka na pumě na čumáku to není...
tak mě to poněkud zaujalo :-)....
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tady je pár fotek pro Josku originálu. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tentokrát jsem zase pokračoval podle návodu a to hlavními křídly, konkrétně dílky 27 až 36. No úplně se svou prací spokojený nejsem, ale nedopadlo to úplně zle. Trochu se bojím, jak mi tam pak sednou přední sloty, by budu lepit až bude křídlo spojené s trupem.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Mám tu další postup na Migovi. Dodělal jsem cockpit,... trochu jsem bojoval se sedačkou, po stranách byla širší než by bylo záhodno. Až budete sedačku lepit doporučuji její základ o 2 desetinky zúžit, pak by měla na své místo krásně pasovat. :) Lepení kabinky je na každém letadle trochu o nervy a tady to nebylo jiné. :) Úplně s ní nejsem spokojený, ale není to ani tragedie. :)
No a na konec přišel na řadu čumák letadla, chvíli jsem přemýšlel nad přebarvením té šedé a vybroušení spár, ale nakonec jsem se rozhodl pro čisto stavbu. ;)

Ten tvar přídě je parádní a toto na fotkách ani zdaleka nevynikne. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“