Setkání členů CPM z.s. 23.11.2019 do Neratovic

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Setkání členů CPM z.s. 23.11.2019 do Neratovic

Příspěvek od Šidi »

Při vzniku Papírové ligy nebyla kategorie PO. Byla v diorámách. Po osamostatnění nikdy nebyla při přepisu pravidel připsána, i když se upravovaly pravidla. Je vidět jak VŠICHNI čteme pravidla. Už tam je.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla Papírové ligy CPM + Mistrovství ČR - sezóna 202

Příspěvek od Aki »

Už jsme spolu mluvili po telefonu, tak ještě odpovím tady, abych nebyl za prudiče až na půdu. :) V Neratkách trávíme večer a noc vždycky u kamarádů, který bydlej poblíž, takže účast na setkání CPM bohužel nedávám, anžto by mě žena asi zabila. :) Nejsem ani trochu ukřivděnej, jenom mi takovýhle členění přijde trochu nelogický, ale chápu, že to dělení není zrovna jednoduchá záležitost...
Jinak si ale myslím, že hrad ze 7 dílků by ve stejný kategorii s hradem o 1000 dílcích bejt měl. Ze stejnýho důvodu, jako uvádíš níže - pokud postavím Karlštejn od Betexy, nemůžu počítat s tím, že porazím ten od Milana Bartoše... A všechno, co tady prezentuju, jsou jen moje názory, nikoliv nějaký remcání a diktování co a jak by bejt mělo a nemělo. Rozhodnutí CPM samozřejmě respektuju. :)
Beztak nejezdím na soutěže proto, abych musel něco vyhrát, ale spíš okouknout, co novýho kdo postavil a nakoupit novinky. :)
Takže pokud ten můj předchozí příspěvek vyzněl nějak naštvaně, tak se omlouvám, nemyslel jsem to nijak ve zlým... A hezký vánočky všem. :)
kaktusak píše:Aki darku proč jsi nepřišel na setkání CPM do Neratovic? Tam se to probíralo a hledala se ta nejlepší možnost jak malou a velkou architekturu spravedlivě rozdělit. Tohle bylo to nejlepší řešení. Problém je ten, že se vždy bude někdo cítit ukřivděný. Pokud se rozhodnu lepit malou kapličku o cca 30 dílech, tak nemůžu počítat, že porazím velký kostel o cca 200 dílech. Je spravedlivé, že třeba nějaký hrad, který vyšel v ABC a má 8 dílků i s podložkou, soutěží ve stejné kategorii s hradem, který má 100 dílů?
To přepočítávání je taky o ničem, opravdu při přejímce nemá nikdo čas něco přepočítávat. A4 má každý po roce a může si to přeměřit. Vyšlo nám to jako nejlepší řešení.
Je potřeba si uvědomit, že opravdu nejde vyhrát s každým modelem.

Tato debata ale nepatří sem. Pravidla se odsouhlasila a jsou závazná pro příští ligový ročník. Prosím proto o přesunutí a nebo o smazání.

OK, přesunuto. Standa F./mod.
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání členů CPM z.s. 23.11.2019 do Neratovic

Příspěvek od FreeVoj »

Aki, přestože byla odhlasována tato verze, asi nebude panovat shoda nad tím, jak by měla být VA a MA správně rozdělena... já s tímto způsobem taky mám tak trochu problém. nicméně jsme se bavili o tom, že by v Jindřichově Hradci mohla proběhnout ze soboty na neděli nějaká širší diskuze. V rámci běžných soutěží na větší projednání takových témat není čas, čehož důkazem je právě každoroční schůze v Nera.
Prosím, může někdo z JH potvrdit že se s tím počítá?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Setkání členů CPM z.s. 23.11.2019 do Neratovic

Příspěvek od kaktusak »

Ono by možná stačilo ( je to jen nápad ) v Nerátkách začít už v 9 hodin ráno . To by snad dalo stihnout .
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání členů CPM z.s. 23.11.2019 do Neratovic

Příspěvek od FreeVoj »

kaktusak píše:Ono by možná stačilo ( je to jen nápad ) v Nerátkách začít už v 9 hodin ráno . To by snad dalo stihnout .
nestačilo :lol: , ale měli bychom to zkusit. minimálně bychom se všichni nemuseli stresovat tím, zda se stihneme nějak rozumně naobědvat.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Setkání členů CPM z.s. 23.11.2019 do Neratovic

Příspěvek od kaktusak »

Jak říkáš Vojto , tím , že začneme dřív rozhodně nic nepokazíme .
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Setkání členů CPM z.s. 23.11.2019 do Neratovic

Příspěvek od Daniel »

FreeVoj píše:... nicméně jsme se bavili o tom, že by v Jindřichově Hradci mohla proběhnout ze soboty na neděli nějaká širší diskuze. V rámci běžných soutěží na větší projednání takových témat není čas, čehož důkazem je právě každoroční schůze v Nera.
Prosím, může někdo z JH potvrdit že se s tím počítá?
Zrovna dneska jsme se o tom bavili a můžu potvrdit, že květnový termín po soutěži v JH platí. Bližší info určitě brzy napíše Jirka.
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 307
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Setkání členů CPM z.s. 23.11.2019 do Neratovic

Příspěvek od Lepič »

Ano potvrzuji.

Po skončení soutěže a uklizení sálu v DDM bude následovat "Konference modelářů" na které bychom měli probrat vše co jsem načali v Neratovicích,
např. dělení modelů architektury, laserem řezané modely, proškolení rozhodčích atd, atd....

K dispozici do nedělního poledne budeme mít předsálí, kuchyňku a hernu. Podrobnější program a technické záležitosti budou zveřejněny v samostatném vláknu během ledna.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“