Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od kiwiisek »

Jo, no....polystyren....u GS jsem taky udělal trup z polystyrenu...jenže polystyren s sebou nese dvě rizika, jak jsem zjistil...jednak svádí k tomu, že při broušení má člověk snahu udělat trup hezky oblý, jenže to se pak nelíbí papíru při lepení obšívky, protože se na prostředku polystyrenovýho pole "houpe" a druhá věc je, že se velmi snadno žebra podbrousí, ve snaze docílit toho oblého tvaru, no...dneska už bych polystyren dal jen tam, kde je na trupu svislice a nikam jinam...nebo ty pole brousit každý zvlášť , nevím...určitě to má smysl pro následnou manipulaci s modelem, ale nemůžu se zbavit dojmu, že na komfort lepení je to spíš komplikace...ty kartonový proužky jsou sice pracnější, ale tam se už lepí s patřičným úkosem, co svírá mezi žebry obvod trupu...ale Ty se s tím popereš, o tom žádná ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Máš pravdu, ale protože tady ten papír není "nastřihávaný" potřeboval jsem aby se mezi žebry vytvořila nějaká opora, a protože jsem věděl, že na trup budu ještě tlačit kvuli palubě, tak jsem se rozhodl pro polystyren.
Výstavní kus z toho určitě nebude, už teď jsem musel rozřezat palubu (udělaly se mi boule) položil jsem model na umytý stůl (jen lehce, ale papír se zvlnil, takže jsem nařezával obšívku a sříkal pod ní lepidlo, kartou uhlazoval a utíral vyteklé lepidlo.
Včera jsem už lepil první části nástavby, (zadní mi šla do vrtule ani nevím proč a jak, ale na palubě se rovnala...
prostě poslední dva modely od Angrafu a pak už jen GPM, to je jiná paráda, na Seydlitzovi vše sedlo úplně parádně.

I tak moc děkuji za podporu
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Draku hoď jsem nějaké fotky . To co popisuješ zní strašidelně .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Chceš? Máš to mít.
Začnu návodnými kresbami:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Toto je vše co vystřihovánka nabízí, co se návodek týče (dobře, návody na čluny jsou schované u dílů kostry trupu)
Ale když jsme u 18 stran dílů na trup, co se návodu týče....ta čárka na kasematy je docela málo, je to o zkoušení a hledání. Občas je nutné vyříznout větší drážku při křížení žeber, myslím v jednom případě je nutno přiříznutí žebra protože je mimo. Bohužel jak laser, tak originál. Co se potahu týče, hledejte jak chcete. To samé sedlové nádrže kam nalepit, to si rozhodněte sami....moc nahoru, dolů...kdo ví? To vše nepřidá v postupech.

Co se týče chyb - úplně schází díly katapultu, nebo jeho krytu. (to plánuji udělat podle dokumentace 3D Graff Zeppelin, kterou mám k dispozici) Bývá zvykem i mít ve vystřihovánce vnitřky kotevních šachet. V případě laserů bych asi doporučil nalepit palubu zvlášť. Nebo ideálně podlepit půl milimetrem rub i líc paluby a pak spasovat tyto zpevněné díly. Velkou pochvalou je, že se díly překrývají. co se délky týče, mě to vyšlo OK. Kolega z Německa tam má tuším 2 mm spáru. (zde odkaz http://modellbauer.forumieren.de/t5867- ... von-angraf)

Obrázek

Žebra ze na pravoboku jsou celkově o 2mm kratší na levoboku je to OK. Koukám, že ty přední díly jsem ořízl, nebo nefotil, nic méně příď je rozdělena na 2 díly, což je na tak tvarovanou příď fakt málo, zkusím to nafotit ještě jednou a přiložit, ale kdo to bude zkoušet - uvidí sám, když vytvaruje díl a přiloží na první žebra, obšívka je na druhém konci o centimetr nad dalšími žebry, to je fakt moc...

Obrázek

Co se týče dílů nad předními kasematovými děly jsou hodně o přemýšlení, já jsem prostřední díl podlepil tenkým kancelářským papírem a udělal na horní i dolní části chlopně, spodní díl jsem si udělal úplně sám (kopie žebra) vytvaroval jsem levou a pravou část a pak nasunul na kostru, jak to dopadlo vidíte sami, i když jsem to lepil pomalu a postupně bylo to velké násilnění. (ne naslinění!)

Obrázek

Zadní část, tu jsem nalepil obráceně, ale úspěšně zkusil jsem odtrhnout, udělal jsem zničenou (modrou) část znova, i tak kdo má a přiloží díl na žebra zjistí že je více na koso, než je nutné. Čáry naznačující dělní plechů na sebe prostě nenavazují, proto jsem to řešil dalšími pásky a pokusem o zaretušování. zadní část jsem si v místě, kde vznikaly bubliny jsem nařízl - je to vidět, to tomu pomohlo, myslím, že zadní část se tvarově povedla. Další chyba jsou díly zadní nadstavby a otvory v ochozu jsou lehce posunuté, ale to není ani vidět.

Obrázek

Co se ochozů týče, jsou posunuté zatím mám na místě jen 3, další chystám. Ale některé díly jsou delší, o 5mm, např. Ale nejsou blbě očíslované, zatím dohledávám a stavím to co je zjevně správně, abych si pak vlas nerval.

Obrázek

Tohle je už jen následek všech aspektů, ruce, nepřesnost, nejistota...násilnění....

Obrázek

Počítám s tím, že výstavní kus to nebude, bohužel jak beru model stále do ruky promačkal jsem si žebra na sedlových nádržích, ale mám k dispozici celý arch zapasu koloru, něco se mi snad podaří opravit. Vůbec se netěším na letadla, ve vystřihovánce je jich 5, ale mám je už nakopírované do plného počtu, chci tím skrýt fleky od lepidla po přilepování paluby. Díky nepřesnosti mám obavu i z malých člunů, ty mi nikdy nešly. Ale model většinou mě toto odradilo a model jsem odložil, ale tohle je vážně nádherná předloha a osud! Samozřejmě děkuji za podporu.
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím a tiše zírám. Držím palce, na tohle už nemám nervy ani oči. :):)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Josku máš můj neskonalý obdiv . Já bych to už dáááááááááávno vzdal .
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Daniel »

Josko neskutečně inspirativní přístup k modelaření. Byť se ti tam stále objevují nějaká překvapení, bojuješ s tím parádně a ten model bude velkou odměnou.

OT: Zbyňo chtěl jsi patrně napsat že by jsi to řešil jistou ("kaktusákovou") metodou že ? :lol:
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od SKY »

neco podobneho jsem zazil s Titanicem, proto sem byl znechucen a odlozen na neurcito
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Dlouhá pomlka byla způsobená vybráním veškeré zásoby bulají (okapniček), které jsem objednal u Numiho, zábradlí (už dorazilo od kluků z Kartonmodels).
A pustil jsem se asi do nejnáročnější částí letadlovek a to jsou letadla. Takový malý adventní kalendář :lol:
Značka "Radost se skrývá v Toffifee":

Obrázek Obrázek

A první T-mezek přistál na palubě...

Obrázek Obrázek

Vystřihovánka poskytuje 2 štuky, a 3 mezky. Dovolil jsem si navštívit kopicentrum a tam jsem za 100kaček rozšířil sbírku na kompletní počet 12+30. )V krabičkách výše jsou "všechny" díly pro mezky a jen třetina dílů pro štuky.

Jak jsem psal, vzdávat to nechci, tohle ve sbírce scházet nesmí. Jediná možnost by byla, že by to teď vyšlo znova, nově zpracované.
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od silverman »

Pěknej prcek :) Jsem zvědavý na štuku.
Jen tak na okraj... Ne každý Bf 109 je "Mezek". Tak říkali poválečné Avii S-199, což byl Bf 109G s motorem z He 111. Verzi T náleželo kodové jméno "Theodor". ;)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

Statecne se s tim peres. Mizerne navody je bolest naproste vetsiny polskych modelu. Vyskovsky byl v tomto smeru kralem.
Jen otazka, proc porad pises Graff, kdyz ve skutecnosti je to Graf s jednim f?

Ps avii b534 na palubu asi davat nebudes co ;-)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

:lol: No zní to lépe, více honosně, opravím

Pro mě je tak ono šlo hlavně o to, že ze 109 celkově byl špatný výhled a díky úzkému podvozku skákal jak koza...Každý ví, o jaké éro se jedná..a Avii tam fakt dávat nebudu..42 mrnousů mi fakt stačí. Štuka by mohla být dnes, včera jsem stočil 10 trupů do ruliček...
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Koti »

Moc pěkná 109.
Jen bych se přimluvil na trochu tlustší kola - podlepit jednu stranu kartonem (od oka tak 0.5 mm, ale neměřil jsem to ;) ) Takhle mi to přijde hodně tenký....
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak stodevítky jsou kompletní až na hák a sání - to ve vystřihovánce úplně schází...

Obrázek

A první Stuka...ta bude vypadat snad lépe.
Taky schází dílek čtvereček na krytu motoru.

Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím Josko. No vypadá to pěkně ale při pomyšlení že bych něco takového začal lepit je mi mdlo :):) Budu tiše sledovat dál.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“