Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Zmákl jsi to bravurně. ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Klobouk dolů. ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Fakt parádní macek ti z toho roste, lauf je super, testovací verze se zjevně vyplatily ;) Těším se na pokračování...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Kde jsem byl, že tady nemám ani jeden koment?!? Ale do vlákna jsem během stavby nakukoval. Kaňour vypadá moc dobře a celý Ferda je hodně povedený :!: Paráda :!:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

To bylo strachu z laufu........ LUXUS
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké odpoledne s dalším postupem!

Pánové děkuji moc. Vážím si moc všech kladných reakcí. Opravdu potěší!

Nastala poslední složitější část - kompletace všech částí dohromady. Kupodivu dělo si do vnitřku nástavby sedlo jak *** na hrnec. Trošku jsem měl problém poté nasadit na dělo krycí štít. Bylo potřeba sem tam nějaké přibrušování, ale je to tam. Na závěr přišlo přilepení samotného laufu. Spoj děla by mohl být schovaný trošku níž. Takhle je z levé strany vidět. Měl jsem úsťovou brzdu trošku pootočit. Ale s tím již teď nic neudělám. Dělo se v nástavbě parádně pohybuje a dokonce i drží v libovolné poloze:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Na závěr přišlo přilepení periskopu:

Obrázek



Tohle vše byla zatím pohodová práce. Ale pak přišel horor, který jsem upřimně očekával. Nainstalování nábojů do nástavby. Měl jsem chvílemi sto chutí to rozdupat. :oops:
Náboje jsou na sobě pouze položené, Měly by zapadat do dírek na podlaze tanku. Sklon držáků nábojů je ale jiný a náboje mi nesměřovaly dolů, ale překukovaly přes hranu nástavby, takže nástavba nešla přiklopit na spodek tanku. Navíc herkules na mosazné barvě nedržel, musel jsem použít vteřinové lepidlo. Korekce nulová. Práce mi trvala snad tři hodiny. Nakonec je to tam vše nějakým způsobem nainstalováno. Nástavba jde špatně sundavat ale při troše snahy a síly to jde :?
Výsledek vypadá celkem uspokojivě ale těch nervů mi to sebralo celkem dost. :D

Obrázek Obrázek

Náboje jsou hezky vidět průzory shora. Vytvoření plastických zápalek se vyplatilo:

Obrázek

Na závěr ještě jedna fotka. Vrhl jsem se i na onýtování vany tanku. Aby to bylo kompletní pro případné rýpaly :mrgreen: :mrgreen:

Obrázek

Celkový počet dílů: 6753

To by bylo zatím vše. Nyní bude probíhat zdobení vršku tanku a další detaily. Světlo na konci tunelu se přiblížilo. 9. listopadu to bude přesně rok, co jsem do modelu prvně řízl. Chci mezitím zapracovat i na nějaké jednoduché dřevěné podložce. Uvidíme, jestli se mi něco podaří.

S dalším postupem snad brzy.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Vypadá to naprosto parádně :)

A k té nástabvě - neuvažoval jsi o tom, nechat to napevno a vyřezat do toho třeba nějaký průzor? Za mě je to takové "čistší" řešení než třeba ten vršek sundat a položit ho vedle tanku vzůru nohama... V archivu mám JPanthera a až se do něj jednou pustím volil bych asi tohle (mimochodem na foru to už někdo prezentoval).

Btw: rok je podle mě super na tak rozsáhlý model.
Btw2: nebude k vidění třeba v Nera?

OT: sice vypadá hezky, ale pořád je to free farma ve WOT :D
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Díky.

Upřímně o rozřezání jsem také uvažoval. Inspiraci mám samozřejmě načerpanou od kolegy Kováře Zde.
Ale zatím jsem si na takovou akci netroufl. Kdo ví, možná bude další na řadě právě Jpanther, kterého bych chtěl udělat přesně takhle.

Někteří modeláři stihnou za rok tři takové modely. ;)

Co se týče Neratovic, tak to nevypadá. Model do té doby nestihnu dokončit. Možná tam vezmu něco jiného. Nikdy jsem nic nevystavoval, nemyslím si, že jsou moje modely koukatelné pro ostatní modeláře :D
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

... ále, jsou velmi koukatelné !!! :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Shagrath píše:Nikdy jsem nic nevystavoval, nemyslím si, že jsou moje modely koukatelné pro ostatní modeláře :D
Myslím že je nejvyšší čas s tím začít! Rozhodně se nemáš za co stydět ;)
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Ty náboje vypadají fakt parádně.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké odpoledne všem modelářům.
Přicházím s dalším postupem. Povedlo se mi dokončit celý vršek nástavby. Přes všechny snahy se mi bohužel nepovedlo udělat poklopy otevírací. Panty jsou blbě řešené a otevírat to šlo jen velmi málo, tak jsem to raději zalepili napevno. Otevírací zůstal jen přední poklop s šoupátky kvůli periskopu. Krom těchto problémů šlo vše jak po másle.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Celkový počet dílů 6950

Nyní se již blížíme opravdu do finále. Krom podložky, na které průběžně pracuji chybí již jen osadit drobnosti jako tažná lana, háky, žebříky a zhotovit anténu a držák děla, ze kterého mám celkem respekt. To si nechám na úplný závěr. Uvidíme, jak to dopadne. :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Je škoda že ty dekly nejdou otevírat, ale na druhou stranu.... Nástavba jde oddělat, takže nebudeme o vnitřek ošizení ;)
No ale práce je to parádní ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Sice pozdě bycha honit, ale pokud nefunguje otevírání deklů, zalepil bych je na pevno v otevřené poloze. Je to o hodně efektnější.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké středeční odpoledne všem modelářům.

Rok se sešel s rokem a jedním měsícem a já mohu snad úspěšně prohlásit, že mám HOTOVO!

Zbývalo osadit tažná lana, oka, anténu, držák děla, přilepit světla, sem tam nějaká oprava utržených dílků a bylo.

Co říci závěrem - Stavbu jsem si po celou dobu náramně užíval. Až mi bylo líto nějakého brzkého konce. Krize byla pouze u kol a nábojů, které mi daly vážně zabrat. Vystřihovánka je naprosto perfektně vyvedena. Za celou dobu jsem se nesetkal s nějakou větší nepřesností. Nechyběl jediný díl. Návodové kresby byly dostačující, všechny díly se daly v pohodě najít. Psaný návod opravdu nebyl vůbec potřeba. Pro mě ideální kombinace s vypalovanou kostrou přímo ve vystřihovánce. Takhle kdyby byly přesné a dobře popsané všechny..

Při stavbě jsem nasekal neskutečné množství chyb. Hlavně retuš zelenou je pro mě veliký oříšek. Takže omluvte občasnou kvalitu zpracování. ;) Ale jako s celkem jsem s Ferdou celkem spokojen, zřejmě jsem již narazil na své limity. Při stavbě jsem si ozkoušel spoustu nových postupů, které doufám využiji při dalších projektech.

Celkový počet dílů se vyšplhal na celkové číslo 7081 !, což je opravdu úctyhodné číslo, Tolik dílů nemají ani moje všechny před tím postavené vystřihovánky dohromady :D

Dost už bylo povídání, teď něco k fotkám. Omluvte kvalitu, fotograf ze mě nikdy nebude :lol:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Pár fotek za dnešního hezkého počasí:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Zároveň jsem pod Ferdu udělal jednoduchou podložku z opalovaného dřeva. Ještě přijde přikrýt akvárkem a dodám cedulku s označením.

Tímto děkuji všem, kteří zdárně sledovali toto vlákno až do samého konce. Děkuji všem za hodnocení i konstruktivní kritiku, bez které by to nedopadlo tak, jak to dopadlo.

Na závěr ještě taková "maličkost" . Když už jsme u těch velkých projektů, proč se rovnou nepustit do ještě většího že. :D

Jenže babo raď, do kterého se pustit. Dávám hlasovat. Obě jsou to velmi atraktivní předlohy, ale rozhodnutý opravdu nejsem. Manželka je spíš pro mašinu, já se přikláním k vobludě :roll:

Obrázek

Budu velmi rád, když mi pomůžete s výběrem. K většině se přikloním. Uvidíme třeba v neděli ;)

A to už je vážně vše. Na shledanou u dalšího projektu. :arrow:
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“