Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Příspěvek od Zax »

Ikarie XB 1

Mierka : ?
Autor : Jan Rükr, free model

http://alienspapercraft.com/ikarie-xb-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Model urobený podľa rovnomenného filmu pri príležitosti vydania reštaurovanej verzie. Tento film mám rád, bol to asi jeden z prvých sci-fi filmov čo som videl. Podľa mňa sa jedná o hodne nadčasový film, ktorý si rád pozriem aj dnes. Tu je možné pozrieť trailer a kúsok z reštaurovanej verzie :

https://www.youtube.com/watch?v=h2shNRlgwVY" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=S83-kJi7JUM" onclick="window.open(this.href);return false;


Model vyzerá na prvý pohľad jednoducho, ale nie je to celkom pravda, pretože sa jedná o pomerne veľké diely, na ktorých je vidieť každá chyba...Neplánujem to nejako upravovať, budem rád ak to zlepím aspoň tak ako to navrhol autor...Zatiaľ mám zlepenú hornú polovicu lode, v podstate je to len 5 dielov, ktoré mi dali celkom zabrať aby to vyzeralo aspoň takto...Nadštandardne som podlepil centrálny diel, na ktorý sa lepí vrchná a spodná časť lode a už teraz vidím, že som urobil dobre. Pár fotiek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Příspěvek od alien99 »

Zatím vypadá nádherně. Jen tak dál.....a samozřejmě podlepovat. ;)
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Příspěvek od Zax »

Ďakujem, pravdu povediac podlepil som len ten nosný stredový diel asi 0,7 mm kartónom, pretože som sa bál, že sa mi to skrúti...ináč je model vytlačený na Canon matte photo paper (170g/m2). Pri tých oblých tvaroch si pomáham tak, že najskôr si z toho proti dielu vytlačím ten tvar, vystrihnem a použijem ho tak, že ho oblepím, čím si chytím tvar a až takýto polotovar celý prilepím tam kde patrí...(je to vidieť na priloženej fotke) Je to síce prácnejšie, ale pokiaľ by som to rovno prilepil, tak hrozí (aspoň u mňa) , že mi to tam nesadne a pokazím si aj to, čo už mám zlepené...Toto sa mi celkom osvedčilo, tak ak by mal niekto podobné problémy, môže vyskúšať a možno mu to pomôže.

Obrázek

Pri stavbe som trochu pokročil a urobil som spodnú časť. Nie je to síce ideálne, ale vzhľadom na tie oblé tvary to ešte celkom dobre dopadlo...Niektoré veci mi tam nesedeli, ale ako som následne zistil omylom som si niektoré strany vytlačil máličko menšie, keďže toto bol prvý model na novej tlačiarni, kde som si zabudol zrušiť automatickú korekciu veľkosti strany takže som rád, že sa to podarilo zlepiť aspoň takto...Pár fotiek:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Příspěvek od Zax »

Model je hotový, vôbec nebolo ľahké ho zložiť aspoň takto, výsledok ale vyzerá minimálne na fotkách celkom dobre a som rád, že ho mám v zbierke... ;)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“