T 70M / Wig / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

T 70M / Wig / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Následující model i ten co bude následovat vybírala slečna dcera "Tati mě se líbí že je to tam takové čejvené" říkala. Tak holt budou následující modely s takovým čejveným. Ale musím dodat že zvlášť u toho modelu co bude následovat po tomto modelu, projevila holka notnou dávku vkusu (asi se potatila :lol: )

Ale zpátky k modelu.
Psaní o předloze je tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/T-70" onclick="window.open(this.href);return false; a tady: http://www.tanks-encyclopedia.com/ww2/s ... t_T-70.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Foto předlohy a originálu a jde se na to
Obrázek Obrázek

Vydavatel je takový "no name" ale model samotný vypadá docela v pohodě. Čtyři stránky s díly plus návodovky, které jsou docela chudé. Dvě strany modelu z vrchu, boku ze předu a zadu. Pár dílů není v návodu značených. takže budu občas muset i popřemýšlet :?
Stavba bude asi taková jako u T 60 od Modeliku. Korba je stejná, jenom bude o jeden pár pojezdových kol víc a bude jiná věž.

A věží jsem začal.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Problém žádný nebyl, jenom nejužší část hlanvě jsem si musel vyrobit novou. Ta původní se nedala umotat a navíc byla i docela tenká.
Naposledy upravil(a) Markulin dne úte 5.11.2019 13:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tak je to rusák to je vždy dobrá volba . Jak to bude celkově velký , nebo spíš malý ?
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od Shagrath »

To bude jednohubka :mrgreen: . O tomto tanků nemám ani potuchy, tak jsem se hned něčemu přiučil. Hodně zdaru.
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od Pahejl »

No super ;) Todle budu sledovat jsem zvědav jak to bude sedět.
Jinak T-70 má celkem slušně zpracovanou WAK akorát v polských barvách.

BTW: Celkem ti závidím tu rychlost :D
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od Ričmond »

To jsem ani nevěděl, že existuje. Ale když to vidím tak to máš tak do konce týdne, ne? :geek:
A na kolik modelů dopředu víš, co budeš lepit jako další? :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

No on je ten stroj takový neznámý. Ale po T 34 je to druhý nejpočetnější tank za války v SSSR. Ale ono je fakt e když se řekne sovětský tank, tak se každému nejdřív vybaví T 34 a nebo ještě možná IS 2
kaktusak píše:Jak to bude celkově velký , nebo spíš malý ?
Zbyňku bude to asi 16ti centimetrový macek. Takže to bude docela prcek
Pahejl píše:No super ;) Todle budu sledovat jsem zvědav jak to bude sedět.
Jinak T-70 má celkem slušně zpracovanou WAK akorát v polských barvách.

BTW: Celkem ti závidím tu rychlost :D
O T 70 od WAKu vím, ale bohužel je jak píšeš polský. No a ta rychlost není zase tak závratná.
Ričmond píše:A na kolik modelů dopředu víš, co budeš lepit jako další? :D
Plánovací kalendář nemám ;)
Po Hetzerovi jsem absolutně vůbec netušil do čeho se pustit a tak jsem to nechal na naší malé. No a ona vybrala jen dva modely. "Tento slepíš v útejí a tento v nedělu" mě bylo po výběru řečeno :lol: Takže mám co dělat.


Dokončil jsem věž
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Markulin píše:No on je ten stroj takový neznámý. Ale po T 34 je to druhý nejpočetnější tank za války v SSSR.
Tak tohle jsem ani omylem netušil.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Obalil jsem kostru..... no obalil. Tady se kostra klasicky neoblepovala ale volně vložila do slepené korby.
Bohužel tím trochu utrpěla celková pevnost.
Dál přišli na řadu blatníky a všechno placaté co nebude vadit při manipulaci s korbou
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Udělal jsem zavěšení napínacích kol a kladek. Přidal pár šroubů a nýtů a to bylo vše co se mě podařilo v noci spáchat :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: T 70M /Wig/ 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Zajímavá předloha a opět precizní práce,přeji ať se dílo zdaří.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 70M / Wig / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky.

Vrhl jsem se na podvozek.
Nejdřív kladky, hnací kola, závěsy pojezdových kol a nějaké ty drobnosti na blatníy.
Obrázek Obrázek Obrázek

Potom vzít skalpel do ruky a ďobat kolečka
Obrázek

No a nakonec to všechno seskládat dohromady.
Obrázek Obrázek Obrázek

Dál jsou na řadě pásy. Ty jsem měl v plánu laserové.... jenomže to asi úplně tak nedopadne. Objednal jsem si je na jednom polském e-shopu. Žádný problém by si člověk řekl. Ovšem když si objednáte pásy na T-60 (které na tomto tanku byly) tak ne vždy vám dojdou pásy na T-60. Dokonce soudruzi z Polska neposlali ani nic podobného. Prostě místo pásů na T-60ku mě přišli pásy na Matildu.
A jejich odpověď na mojí reklamaci..... zboží vám zašleme v příští objednávce. No další objednávka už asi nebude.
Takže pásy budu pitvat z vystřihovánky :?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 70M / Wig / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

To vydobávání koleček asi nikdy nebudu umět . Na tenký papír používám kružítko a na tlustější jdu do laserů . Pokud jsem to někdy vydobával tak mě vždycky vyšel tisícihran , ale nikdy to nebylo krásně kulaté .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 70M / Wig / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:To vydobávání koleček asi nikdy nebudu umět . Na tenký papír používám kružítko a na tlustější jdu do laserů . Pokud jsem to někdy vydobával tak mě vždycky vyšel tisícihran , ale nikdy to nebylo krásně kulaté .
Zbyňku on to ve výsledku bude asi taky tisícihran, ale je to kulatější než kdybych to vyřezával :lol:

T- 7Oka je až na pásy hotová. Ty jsem chtěl udělat z vystřihovánky ale nakonec budou lasery. Jen doufám že to nebude trvat dva měsíce než si ke mě najdou cestu :? Prozatím uložím model k ledu a budu se věnovat něčemu jinému z čeho by mohla mít radost dcerka.
Nový model začínat nebudu, protože jak znám bych se k tomuto už nevrátil a po pěti letech, až by začali postupně odpadávat různé části bych použil "the Kaktusák system" :lol:

Takže stav je zatím takovýto
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 70M / Wig / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Měsíc čekání na pásy přinesl své ovoce.
Podařilo se mě "modelikovské" pásy bez problémů naroubovat na tento tank. Měl jsem sice obavu jestli nebudou krátké ale vyšlo to akorát.
Takže můžu prohlásit......KONEČNĚ MÁM HOTOVO :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bez chyb to rozhodně není ale dělal jsem co se dalo aby to vypadalo aspoň trochu přijatelně.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: T 70M / Wig / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Vojta S »

Vypadá to parádně, gratulace k dokončení.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“