9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu??

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od JoskaM »

GPM - dvě ponorky I-400 a I-402 se velmi zásadně liší - jedna je 1:100 a druhá 1:200 :lol: jednu z nich bych bral - ale je ta druhá zvětšená nebo zmenšená. - už kvuli detailům, mám cukání o pořídit obě a pak porovnat.

od Answeru mám rozestavěné 2 lodě -
IJN NISHIN - zastavil jsem se na průvlacích pro provazy, nejdou mi prostě vymodelovat abych bych byl spokojený. Jinak díly vcelku sedí bez větších problémů.
Jen u kostry z laseru mi přišlo, že leva/pravá strana byla posunutá (kontrolováno s vystřihovánkou - to bylo OK), ale při sestavení a napasování na palubu to šlo do vrtule - takže velké rovnání.

Graff Zeppelin - před týdnem mi shodila kočka kostru z police tak jsem se do ní pustil, zatím bez fotek - s lasery, ale ty lasery jsou, něco je 2x, nesmyslně poskládané, prostě neustále něco zbývá (lepší než kdyby scházelo, ale ono to leckdy vypadá, že jsou rozměrově posunuté...a teď který použít... co se rozměrů týče to zatím sedí, ale mám fixnutou jen část pod čárou ponoru. Horní část je prostě u letadlovky složitější.

Tím jsem chtěl říci, že i u lodí je to asi slepitelné, jen je nutné pohlídat si základ.
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Marson »

Graff Zeppelin - před týdnem mi shodila kočka kostru z police tak jsem se do ní pustil, zatím bez fotek
Chudák kočka :D ... fotit si mordování kočky, zajímavé
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od topgun »

Od GPM mám doma nový Eurofighter,to rozhodně není reinkarnace starého modelu.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od pan Tau »

Za sebe můžu říct, že Angraf vydává pro mě atraktivní předlohy železnice a VDT. Mám chuť si pár kousků pořídit, ale je fakt, že o slepitelnosti toho moc nevím. Na druhou stranu ostatní vydavatelství vydávají předlohy převážně vojenské techniky, která mě neoslovuje, snad kromě Modeliku v kategorii železnic.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od vojta78 »

Tak nějak doufám, že atraktivnost předloh vydavatele Angraf není jen pozlátko. Mám od něj pár věcí, co se mi opravdu dost líbí a rád bych se do nich časem pustil. Nejsem si jist, jestli bych zvládl stavbu s neustálým řešením chyb.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od JoskaM »

Marson píše: Chudák kočka :D ... fotit si mordování kočky, zajímavé
Byla myšlená loď...
Tahle kočka mučit nejde, je to malý rozetkový leopard, ale modelařit se mnou chce, líbí se jí kasematovy boky lodi, musím je obě hlídat - udržovat dostatečnou distanci. Prázdný rámeček od laseru rozcupovala na malé kousky.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od kaktusak »

kaktusak píše:Já ted momentálně lepím od Wandtkeho Lublina a sedí to naprosto luxusně .
Tak musím vzít tuhle informaci zpět . Narazil jsem na zrcadlově obrácený díl . Není to neopravitelné , ale už nemůžu tvrdit , že to luxusně sedí .
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od mahdy »

Už dříve jsem měl myšlenku a toto vlákno mi ji oživilo. Co založit tady v obecné téma s názvem slepitelnost modelů a v ní vlákna jednotlivých vydavatelství do kterých by jsme vkládaly odkazy na stavby modelů, kdy název vlákna by se skládal z názvu modelu s poznámkou - slepitelný, neslepitelný, slepitelný s obtížemi...
Naposledy upravil(a) mahdy dne úte 10.9.2019 7:38, celkem upraveno 1 x.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od vojta78 »

Určitě je to dobrý nápad.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Shagrath »

:!: dobrý nápad :!:
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Vojta Č. »

To a) nebude nikdo dělat a b) to může shazovat prudič s chromejma rukama, kterej bude všechno házet na autora / vydavatele / tiskárnu... Zas jako tak dobrej nápad mi to nepřipadá.
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od numi »

A mohly by s tím být oplítačky. Vím, že Answer pohnal k soudu jednoho modeláře který dost nadával veřejně na jejich modely. No človíček soud prohrál a je nucen zaplatit 5000zl. Answer sice peníze nechal poslat na nějaké dobročinné účely, ale tohle bych raději nezkoušel.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od mahdy »

To bylo myšleno, upozornit na to, že třeba chybí díly a díky tomu model nejde slepit. Ne, že má někdo obě ruky levé a svádí to na vystřihovánku. Zapomeňte na to ... Bych chtěl vidět, kterého modelu se ten soud týkal. Firma vyrábí zmetky a když je na to někdo upozorní, tak místo aby hledali chybu u sebe a snažili se ji napravit tak začnou kopat do zákazníků :shock: Svět je zvrácený a plný magorů ...
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od JanO »

Já bych další vlákno nezakládal. Na to, že díl chybí nebo je nějaká záludnost v konstrukci, se většinou přijde až při stavbě. Spíš by bylo dobré u stavby každého složitějšího modelu na závěr sepsat nějakou recenzi.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od JoskaM »

Ono to je těžký, když o model stojím tak ho stavím a poradím a udělám vše, abych ho měl v polici. Když ne, tak ho odložím a třeba se k tomu vrátím.
Stejně co tu píšete, tak se tu děje - u Luny, Lukáš kdy staví tu žlutou mrchu, Brzdič i když přebarvuje tak na chyby upozornuje, jedině Kaktusák dojde do první větší chyby. :lol: takže dále člověk jede na vlastní pěst.

Většinou se chyby ve vystřihovánkách uvádějí a stavitelé přidávají i postup, co udělali pro to aby to opravili.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“