Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Takže, co se týče plachetnic, trošku to tady umřelo. Rozhodl jsem se tedy, že to malinko oživím. Po mém předchozím modelu švédské lodě Papegojan - je k vidění v galerii hotových modelů - jsem sáhl po krapet odpočinkovějším tématu a tím je model Kogy z roku 1380 od vydavatele Shipyard. Opět se jedná o celolaser, takže někdo možná ohrne nos. Nicméně já si stavbu užívám, takže to je asi hlavní. Něco málo k modelu. Když jsem poprvé narazil na fotky hotového modelu, nenadchnul mě, přiznávám se bez mučení. Ale pak jsem narazil na video, kde nás s celým modelem dopodrobna seznámili a bylo rozhodnuto. Krásně zpracovaný model s dopodrobna znázorněnou konstrukcí lodě jsem prostě musel mít. Něco málo ke stavbě: Není moc co psát, je hotová kostra a část podpalubí. Zatím vše krásně sedí, stavba je prostě takový balzám na nervy, na žádný zádrhel jsem nenarazil. No a na závěr pár fotek:

Obrázek Obrázek
Obrázek

Další obrázky budou v brzké době, protože už teď jsem trošku napřed, ale pak se budu snažit dokumentovat menší celky.
Uživatelský avatar
gotha
Příspěvky: 10
Registrován: úte 13.12.2016 7:51

Re: Hanse Koge Bremen 1380/Shipyard/1:72

Příspěvek od gotha »

Paráda, vidieť takto kogu zvnútra. Tu vidieť, že išlo hlavne o nákladnú obchodnú loď. Vnútri lode obrovský nákladový priestor. Teda, ak to zodpovedá realite.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Hanse Koge Bremen 1380/Shipyard/1:72

Příspěvek od JoskaM »

Hlavně to podání dřeva, kde je to moje zapálení pro přebarvování.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Hanse Koge Bremen 1380/Shipyard/1:72

Příspěvek od mahdy »

Zapálení :shock: ... to je snad specialita jiného zdejšího kolegy :lol: :lol: :lol:
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380/Shipyard/1:72

Příspěvek od Kid Karola »

A máme tady další výraznější posun, je hotový trup s palubou včetně výztuh.

Co se týče imitace dřeva, tak zas taková věda to není. Stačí mít správný odstín správně naředěné barvy, trochu zkušeností s touto prací a zbytek už je brnkačka. Ale tím si musí každý projít, tam žádné postupy ani rady jak na to moc nepomůžou. Jen praxe a nic než praxe :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Hanse Koge Bremen 1380/Shipyard/1:72

Příspěvek od JoskaM »

souhlasím...
Přesto jaký olejovky používáš, odstíny, nebo mícháš sám...
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380/Shipyard/1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Tak zrovna tohle není barveno olejovkama, ale akrylkama, který jsou u modelu přiložený. A ty jsou: na podklad je to hodně světlá žlutá neapolská, já bych ji jednoduše označil za krémovou :), no a pak ten zbytek je smíchaný ze sieny přírodní, umbry pálené, černé a trošku té krémové, poměry nevím. Přidávám různý barvy, dokud nejsem spokojený. No a úplně ve finále je tam černý filtr, povrch tím získá takovou tu patinu opotřebení. Nicméně je to celkem jedno, jestli olej, nebo akryl, co se odstínu týče. Rozdíl je v tom, že olej můžu dýl roztírat, což je velká výhoda při barvení větších ploch.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380/Shipyard/1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Trošku jsem zas popojel, dokončil jsem vnitřní konstrukci trupu, kormidlo a zahájil práce na nástavbě. Fotky vydají za tisíc slov, tak tady:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Takže, vážení kolegové, zase kousek popojedem. Nástavba je doplněna o stěny kajut, jsou přichystány další dílky k doplnění nástavby a zakrytí boků a vše je připraveno k osazení na trup lodi.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

A vše již je i na svým místě a to včetně zábradlí.

Obrázek Obrázek
Obrázek

Z papírových dílů už zbývá udělat jen vratidlo, poklop na vstup do podpalubí a pár úvazníků a vrhneme se na stěžeň a takeláž, která není nijak složitá, takže se dá říct, že se pomalu ale jistě řítíme do finále.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od JoskaM »

Kurnik šalupa, Kide, tohle vidět dříve tak Santa Maria i Nina vypadají jinak!!!! Grrrr...
Stejně asi ty své pomeranče pošlu ke dnu a zkusím to znova, tohle vypadá opravdu luxusně! - Opravdově!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od kaktusak »

Naprosto autentické . Paráda
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Daniel »

Luxusní práce :shock: ! Moc se těším na pokračování a hlavně na celkový výsledek . Tak at se daří :)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od chuan »

Krásná loď jako opravdová. Skvělá práce.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Díky všem, je příjemné vědět, že se to někomu líbí :)

JoskaM: Ono Santa s Ninou v 1:96 mají jednu nevýhodu. Jsou již barevné, takže ta tisková barva ovlivňuje výsledek a asi je potřeba víc věnovat pozornost základu. Tady nic předbarvený není, takže jedu od nuly, což má jisté výhody. Santu mám postavenou taky, ale už je to opravdu hodně letitá loďka, řekl bych, že víc jak 10 let a i u barevných modelů to jde tak, aby ta tisková barva nebyla ve výsledku patrná, nicméně líp se to dělá i líp pak vypadá, když začínáš na prázdném listu co se barvy týče :)

Teď něco málo k aktuálnímu tématu. Veškerá drobotina nachystána, co šlo je umístěno na lodi, přilepen stěžeň a už mě čeká jen plachta a takeláž.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

To je protentokrát vše, jdeme vyšívat :)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od IceZero »

koukám že pán je taky dobrej pacient (myslím v nejlepším významu) sice lodičky nejsou zrovna moje káva ale tohle se mi líbí hodně a budu sledovat
tak ať se dílo daří
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“