papírové modely na Zámku Skalka

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

papírové modely na Zámku Skalka

Příspěvek od martyn »

Dovolím si vás pozvat do krásného kraje České Středohoří. Pokud máte zájem o hrady, turistiku a modely, můžete vyrazit na parádní výlet.
Nejdelší trasa má 23 kilometrů, samozřejmě nemusíte šlapat celou.
Začnete pod prvním hradem - Košťálov.
Po výstupu na tuto zříceninu se vám odkryje nádherný pohled na okolí, kde na vrcholcích okolo se to hemží hrady.
Z Košťálova se vydáte dolů do údolí, kde je zámek a hrad ( z toho zbylo jen torzo věže) Skalka.
Prohlédnete si expozici zámku a vydáte se po červené dále. Čeká vás další patádní výstup na zříceninu Oltářík a fantastické pohledy do kraje.
No a pak se můžete rozhodnout, zda se vrátíte zpět - celková trasa je cca 14 kilometrů, nebo si ještě dáte odbočku na třetí zříceninu Opárno.
Pak se zpáteční cestou našlapete oněch 23 kilometrů.
Ale zpět na Skalku.
V zámku byly do nedávna dvě expozice - včelařství a historické kočárky.
Letos nově je zde výstava modelů rozhleden - okolo 150 modelů většinou českých rozhleden a vyhlídek, známých již z několika akcí po repoblice včetně MPM.
Podle paní průvodkyně je možné, není to na 100 % ale uvažuje se o tom, že by se ještě do prázdnin mohla nainstalovat druhá kolekce papírových modelů a to hradů a zámků.
Takže pro modeláře ideální spojení radosti pro nohy i oči.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

skromně dodám, že některé modely jsem stavěl i já.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: papírové modely na Zámku Skalka

Příspěvek od Konopka »

Protože jsem dnes mluvil s panem Chaloupkou, který od července bude akce na Skalce řídit, tak mohu potvrdit, že je prakticky jisté, že od prázdnin bude na Skalce rozšířena výstava papírových modelů o hrady a zámky. Jejich zbytek bude tento týden převezen z Vrbičan a pak už by nic nemělo bránit jejich vystavení v novém prostředí.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: papírové modely na Zámku Skalka

Příspěvek od JanO »

Díky za tip. Vidím, že rozhledny našly nový domov :) .
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Re: papírové modely na Zámku Skalka

Příspěvek od martyn »

Jestli jsem správně počítal, tak je to 11 místo v republice, kde jsou vystavené.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: papírové modely na Zámku Skalka

Příspěvek od Niraj »

Navštívili jsme včera, rozhleden je tam opravdu hafo, některé opravdu vydařené. Jen ty slibované hrady a zámky tam tedy nikde k vidění nejsou. Škoda.
Naposledy upravil(a) Niraj dne stř 21.8.2019 10:15, celkem upraveno 1 x.
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Re: papírové modely na Zámku Skalka

Příspěvek od martyn »

To je divné, prý tam jsou. Ptal ses u pokladny ? Podle informací, co jsem dostal od Toma jsou ve spodním patře. Jen neví, jestli je přístupné.
Další informace je ta, že v příští sezoně, tedy v roce 2020 by mělo být celé spodní patro zámku osazeno modely papír, plast ...
Když zjistím víc, napíšu.
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Re: papírové modely na Zámku Skalka

Příspěvek od martyn »

Zjistil jsem následující :
Papírové modely hradů a zámků skutečně nejsou v současné době k vidění, i když na zámku jsou "uskladněny".
Jak jsem již psal, počítá se s nimi na příští sezonu. V současné době se připravuje první patro zámku k možnosti vystavování . K dispozici by mělo být 8-10 místností a jedna dlouhá chodba. Je třeba doladit vnitřní prostory - vymalovat, kompletně předělat elektroinstalaci, ale především upravit schodiště, kvůli bezpečnosti. Pak by měla následovat instalace výstavních ploch - momentálně v tak velkém rozsahu nejsou k dispozici.
Pokud vše vyjde podle záměru, měla by se expozice skládat z papírových modelů - hrady, zámky, rozhledny, majáky, mosty (v budoucnu by bylo možné rozšířit, pokud by se našli zájemci)
a z expozice nepapírových modelů - plastových, kovových, dřevěných - letadla a vrtulníky, automobily, lodě atd.
Ale jak říká paní starostka, je to běh na dlouhou trať.
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“