Zemanský vodní hrádek / ABC Déčka 10 / asi 1:150

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Zemanský vodní hrádek / ABC Déčka 10 / asi 1:150

Příspěvek od IceZero »

Ahoj všem

asi jako hodně velká část místního osazenstva jsem na modelech pana architekta vyrostl také (i když v malé vesnici se ABC shánělo hodně blbě), a čas od času se, čistě z nostalgie, prohrabu svým archivem ve skříni, a dokonce si tu a tam řeknu, něco z těch archeovykopávek bych si sklepil. Tahle multi paralelka mi příjde jako docela dobrej důvod, tak se přidávám s prvním příspěvkem (možná bude ještě něco následovat)

Zemanský hrádek jsem si vybral hlavně proto, že si chci vyzkoušet nějaký postupy na zpracován terénu, který mi nikdy moc nešel. Jo jo vím, že videí je na netu habakuk, ale přece jen to není ono, apoň pro mě ne, a na monitoru si to člověk moc nevyzkouší. ale už dost povídání a hurá na fotky. Vlastně jsem fotil spíš jen celky který se mi podařilo slepit a dneska i finální podobu

Náhled na originál:
Obrázek Obrázek

postup stavby:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a finální podoba:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

tak snad se povedlo a panu architektovi přeji vše nejlepší, hlavně zdraví, pohodu a spoustu radosti
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemanský vodní hrádek / ABC déčko 10 / asi 1:150

Příspěvek od Standa F. »

Opravdu velmi pohledné, paráda! :shock:
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Zemanský vodní hrádek / ABC Déčka 10 / asi 1:150

Příspěvek od Tapan »

Máš to pěkný, Honzíku :-)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Zemanský vodní hrádek / ABC Déčka 10 / asi 1:150

Příspěvek od Niraj »

Moc hezký.
Co jsi to použil jako základnu ? Domovýroba? Nebo nějaký nákup?
Já nikdy nevím, na co to postavit, používal jsem tlustý karton, ale ten se časem kroutí.
A nemám doma takovou zásobu prkýnek, abych pak měl pro všechny modely jednotnou úpravu. Což bych chtěl.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Zemanský vodní hrádek / ABC Déčka 10 / asi 1:150

Příspěvek od IceZero »

pro Niraj...
no jako základ je asi 12 mm silná dřevotříska, na tu je nalepený polystyren aby to trošku připomínalo rybník... pak je to potažený mokrýma kapesníkam, napatláno všemožnejma vodovkama a nakonec posypáno něčím co má imitovat trávu na březích. A aby nebylo poznat z čeho to je je po obvodu nalepená balza seříznutá do toho jak sem natvaroval polystyren na březích...

Obrázek

ale na jednotnou podložky, který by člověka úplně nezruinovala mě napadá třeba kouknout do nějakýho nábytku a podívat se po korkovým prostírání
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Zemanský vodní hrádek / ABC Déčka 10 / asi 1:150

Příspěvek od Niraj »

Aha.
A funkce těch kapesníků? Zjemnění přechodů? Jak postupuješ? Mokré papírové kapesníky pokládáš roztažené na dosavadní povrch. Bez lepení? Necháš zaschnout a pak barvíš vodovkama?

To korkové prostírání je ale hodně ohebné, to já bych si představoval nějaký bytelnější podklad. Překližku třeba ? Případně tu dřevotřísku, jak´s použil, a okolo lišty k zakrytí boků.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Zemanský vodní hrádek / ABC Déčka 10 / asi 1:150

Příspěvek od Kuba78 »

na toto ti mohu odpovedet ja, protoze na korkove prostirani sem uplne stejny model stejnou metodou stavel pred vice jak 10 lety a dodnes nedodelal.
to korkove prostirani je tluste, kolate, co se dava pod hrnce. da se dobre opracovat a orezat. vodni prikop sem do nej udelal uz nevim jak, myslim ze je na tom korku polystyren vytvarovany do terenu a prikopu. Prekryto je to papirovymi kapesniky. papirove kapesniky namocene ve vode s trochou herkulesu (v podstate takova spinavejsi voda) jsou naplacane ve vrstvach na sebe, aby to udelalo tak trochu teren. nabarvene vodovkami. pripravene na naliti pripravku ktery dela modelarskou vodu (takovy epoxid).
model sem stavel jako zkusebni, jen pro vyzkouseni toho terenu a vody, proto neni ani retusovany a je staveny ze scanu vytisteneho na barevnem laseru proto je takovy leskly. Navic pri vytisteni a stavbe sem zjistil, ze ten scan nebyl uplne dobre udelany, takze nektere dily jsou mensi (viz treba schody uvnitr nadvori nesedi vuci hradbe). Pro rejpaly, original samozrejme mam, nekolik, jak je mym zvykem. Vystrachal bych asi i fotky z doby kdy sem to stavel pokud chces videt vice.

Ale tak me napada - Stando, pokud jej tento rok opravim, upravim a dodelam.. pocita se mi do seznamu modelu k Mistrovym narozeninam? :-)

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“