Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to výborně. ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Zdravím.

Po delším čase se hlásím s dalším postupem.

Brzdič: Děkuji moc, tohle vždy potěší!

Tak jsem se - snad tedy úspěšně popasoval s celým interiérem. Musím říct, že tahle práce mi na Ferdovi baví ze všeho nejvíc. To zdobení se mi prostě líbí a navíc jak to pěkně přibývá. :D No uteklo to jako voda a vše je dá se říci na svém místě. Opět musím vyzdvihnout práci autorů. Vše parádně sedí jak má, nic nechybí, očíslované všechny díly podle skutečnosti. Tohle je opravdová radost z lepení. Nakonec jsem se hecnul a roztahal rozvody elektřiny i po stěnách.
Posuďte sami, jak to dopadlo:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Včetně kulometu MG 34, se kterým jsem si trošku pohrál. Naznačil jsem chlazení hlavně, osadil lučík a spoušť, které byly pouze namalované:

Obrázek

A ještě také dva samopaly MP 40, na které jsem oproti originálu osadil ještě řemínek přes rameno:

Obrázek Obrázek

A zde poslední celkový pohled na vnitřek nástavby:

Obrázek

Interiér má dohromady 479 dílů, takže pěkná porce.

Celkový počet dílků na modelu je: 5346

Nyní je na řadě venkovní část nástavby, a také se v mezidobí pustím do výroby granátů, které zatím osazovat nebudu protože vykukují přes spodní okraj.

Snad brzy na viděnou 8-)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Vypadá to luxusně!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Taky slušný blázen . Vypadá to suprově .
Pavlis
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13.4.2017 12:12

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Pavlis »

Zdravím
Už od útlého mládí mám rád obrněnou techniku,zvláště tanky,proto
sem rád nahlížím.Sám bych do něčeho takového nešel,jen když vidím ty pásy....
Pár tanků jsem měl,ale byly plastové,než jsem natrvalo zůstal u papíru.
Sleduji tento Tvůj model a to je fakt pastva pro oči.To už není modelářina,ale šílenectví.
Těším se na pokračování a přeji hodně zdaru,ať se DÍLO daří.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Skvělá práce. Bude to krasavec. Už se začínám těšit až ho někde uvidím live ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Pánové opravdu děkuji moc. Jsem rád, že se líbí.
kaktusak píše:Taky slušný blázen . Vypadá to suprově .

No myslím, že je tu mnoho větších bláznů :lol: :lol:
Pavlis píše:Zdravím
Už od útlého mládí mám rád obrněnou techniku,zvláště tanky,proto
sem rád nahlížím.Sám bych do něčeho takového nešel,jen když vidím ty pásy....
Pár tanků jsem měl,ale byly plastové,než jsem natrvalo zůstal u papíru.
Sleduji tento Tvůj model a to je fakt pastva pro oči.To už není modelářina,ale šílenectví.
Těším se na pokračování a přeji hodně zdaru,ať se DÍLO daří.
Tak zrovna ty pásy byly hodně ulehčené laserovými díly. Nebýt přidaných trojúhelníčků byla by to akce na jedno odpoledne. Ale pro příští tank plánuji pásy komplet papír tak uvidíme. Jsem rád, že jsi zůstal u papíru. Tak se nestyď a také nám ukaž, na čem pracuješ. ;)
Markulin píše:Skvělá práce. Bude to krasavec. Už se začínám těšit až ho někde uvidím live ;)
No. To uteče ještě mnoho vody než bude model dokončen. A jelikož je ještě spousta krizových situací které mohou nastat, tak se necháme překvapit. Obzvláště z děla mám velký respekt a zatím ho odkládám. To je totiž to, co může celý model totálně zazdít.. Asi ti ho pošlu poštou na vytvarování, když vidím ty tvé laufy :lol: :lol:

A nyní krátce k samotnému modelu.:

Podařilo se mi sestavit jeden cvičný náboj:

Obrázek Obrázek

Tělo náboje bylo celkem v pohodě, ale jak jsem se natrápil se špičkou střely. Původně ve vystřihovánce je špička tvarovaná do paprsku, což jsem hned věděl že to nebude sranda. Ale poté co jsem se o to pokusil jsem zjistil, že to je naprostá tragédie :). Tak špička letěla do koše. Další pokus bylo srolovat pásek papíru. To už bylo celkem lepší, ale stále jsem nebyl spokojen. Nakonec to vyhrála dřevěná kulatina potřebného průměru, ořezaná v klasickém ořezávátku a zabroušená smirkovým papírem. A myslím že to nevypadá vůbec zle. Špička se bude ještě jednou barvit.

Jeden granát je složen z deseti dílků. Teď mě jich čeká ještě dalších 47. Takže mám celé léto co dělat.
Snad brzy na viděnou.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Moc pěkný "šmajchlkabinet" si těm klukům vojenským vytvořil :) Vypadá to fakt suprově. Přeji hodně štěstí a trpělivosti s náboji ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Shagrath píše:Obzvláště z děla mám velký respekt a zatím ho odkládám. To je totiž to, co může celý model totálně zazdít.
To je fakt.
Z laufu mám taky vždycky respekt. A proto asi každý model začínám právě tím, že první smotám hlaveň. Když se povede jde tank dál a když ne tak bohužel. Ale bohužel ještě snad nebylo.
Tady ta hlaveň bude docela lahůdka. Něco jak jsem měl u Jagdpanzeru. Dlouhá, celkem úzká a ještě se mírně zužující...... Budu držet pěsti ať se to podaří.
Jinak cvičný granát vypadá super ;) Jenom to trochu kazí barva nábojnice. Mosaz by tomu slušela víc jak ta divná žluto-okrovo-oranžová.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

No hlaveň určitě nejdřív provedu cvičně ze stejného kusu papíru několikrát. Pro jistotu. Ale člověk nikdy neví. :D :D

Co se týče barvy nábojů, také jsem o tom přemýšlel. Přebarvit barvou mosaz od agamy. Otázka je, jestli pak nebudou jak pěst na oko v té čistostavbě. Měly by pak vypadat nějak podobně jak je má zde kolega v Polsku:

http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=5

Jaký na to máte názor? Popřípadě nějaké zkušenosti ohledně té barvy? pouze přebarvit štětcem celý náboj? nebo předtím nějak upravovat? Nebo bude lepší je nechat v této přírodní?

Díky za postřehy
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Jsem pro s tím něco udělat a jsem si jistý že to jako pěst na oko působit nebude.
Při retušování nábojnic u Panzeru a ISU se mě osvědčilo toto: https://drpen.co.uk/collections/marker- ... marker-pen" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale chce to nejdřív vyzkoušet jak to bude vypadat.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Dobré odpoledne.

Tak přesně po dvou měsících od posledního příspěvku mohu konečně s radostí oznámit, že všechny náboje jsou úspěšně za mnou! Nakonec mi to opravdu nedalo a rozhodl jsem se pro kompletní přebarvení.

Při přebarvení by mi zmizela zápalka nábojnice, tak jsem se rozhodl jí udělat plastickou. Spodní kruhovou část jsem vyřezal a doprostřed jsem umístil nýtek, který imituje zmíněnou zápalku. S výsledkem jsem velmi spokojen, i když to dalo o mnoho více práce.

Zde první testovací nábojnice:


Obrázek Obrázek

Obrázek

No a pak už zbývalo vyřezat všech 528 dílů a obrnit se trpělivostí. Vše 48 krát :

Obrázek

Následovala výroba špiček:

Obrázek

Na ní se mi osvědčila dubová kulatina o průměru 4 mm. Má přesně stejný průměr a stačí pouze ořezat přední část, zabrousit a zkrátit.

Na závěr stačí přestříkat nábojnice základovou barvou, a poté nabarvit barvou Agama 45 Me mosaz.

Špičku jsem barvil Agamou 47 Me barva pásů.

Obrázek Obrázek

S výsledkem jsem velmi spokojen a upřímně jsem rád, že mám tuto práci za sebou. Jsem rád, že mi kolega Markulin vyhecoval k přebarvení, výsledek je opravdu o mnoho lepší. Osazovat nábojnice budu až úplně na konci. Ale kdybych je neudělal teď, tak bych se k nim těžko dokopával ke konci stavby :D

Počet dílů celkově: 5874

Nyní se pustím do obšívky nástavby. Pro mě další důležitá část stavby. Brzy na viděnou ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

No tak to jsem opravdu velice rád že jsem tě vyhecoval ;) Protože to vypadá perfektně!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ty náboje jsou jako živý !!! Opravdu hodně dobrý . A ani tam nejsou závity na špičce jako u kolegy markulina
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Děkuji za kladné reakce. Opravdu moc potěší!

Kaktusák pobavil :D :D ;)

Jediná vada na kráse je ta, že špičky nejsou z papíru.. Ale když se to vezme, že dřevo je vlastně taky papír tak je to OK.

A ještě jedna OT:

Včera na mě od manželky k narozeninám vykoul tento dárek:

Obrázek

Prý ale pod podmínkou, že to bude další model na řadě..

Koukám na to jak husa do flašky už od večera. Tohle je opravdu extremní úlet!
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“