Projekt ROBINSON / AliensPaperCraft - J.Rükr / 1:1000

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Projekt ROBINSON / AliensPaperCraft - J.Rükr / 1:1000

Příspěvek od IceZero »

Tak jsem se pustil do modýlků z kategorie Sci-fi, v téhle kategorii snad jednou dojde i na to do skříně uložený Sulaco, ale to je zatím hudba pro dlouhé zimní večery.

Projekt Robinson vznikl podle informací ze stránky Honzových stránek na přelomu let 2015 a 2016 pro časopis ABC. Já si na stránce stáhnul pdf a projel je tiskárnou. Z lepení mám pro ostatní jednu malou radu. Když autor doporučí nějakou gramáž papíru pro tisk, klidně ji použijte. Já mám vy zvyku většinu free modelů tisknout na klasický kancelářský papír (tedy 80 gr/m2) a pak podlepovat. Ale tentokrát se mi to docela těžce vymstilo :roll: Podlepuju totiž strojní lepenkou. sice super materiál který se neláme a je dostatečně pevnej, ale taky něco váží - bohužel.
Jednotlivé části komplexu je možné k sobě lepit nebo nechal spojené pomocí magnetů a plíšků. Můj původní plán byly právě ty magnetky abych měl komplex trošku rozdělávací. Ale nějak mi nedošla ta váha podlepených modýlků a magnetky to celý u sebe neudrží :( takže nezbude nic jinýho než spojit napevno. Ale co, chybama se člověk učí.

Postupoval jsem po jednotlivých částech, vlastně bez úprav podle návodu a návodných kreseb. Všechno na sebe pěkně navazuje a chybičky přičítám vlastním nešikovným prstům. Vzhledem k tomu že jednotlivé prvky jsou vlastně krabičky a jednoduché tvary spojené k sobě, postup jsem moc nefotil a dávám jen výsledné díly komplexu

07 - OPALIA
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

06 - SOLAR EXPLORER
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

05 - NEXT LINER
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

04 - ION RAFINERY
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

03 - BEAM CATCHER
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

02 - ORCA
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

01 - REA LINER
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poslední kousek s označením NEUCOM už mám skoro dokončený taky, takže přidám příště. taky musím ještě vymyslet nějakou podložku a imitaci neobydlené planety.
To mám v plánu zkusit na podložku udělat držáky do kterých bych celý komplex postavil a pak to zapatlal do montážní pěny kterou bych jen stříkl barvou. Ale jak to dopadne to je dost ve hvězdách, něco na způsob terénu mi nikdy nešlo :D
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt ROBINSON / AliensPaperCraft - J.Rükr / 1:1000

Příspěvek od alien99 »

krásně spatláno :)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Projekt ROBINSON / AliensPaperCraft - J.Rükr / 1:1000

Příspěvek od IceZero »

dík za pochvalu... od autora potěší o to ví. Už mám i dopatláno ale musím nějak udělat stojánek a přemýšlím kam to vlastně dám :D
romanbehal
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10.6.2019 22:47

Re: Projekt ROBINSON / AliensPaperCraft - J.Rükr / 1:1000

Příspěvek od romanbehal »

Zdravim stahl jsem si nějaké modely např Sulaco.Chtěl bych zjistit jakou velikost má mít jedna stránka.Mě to dělá třeba 200 kilobajtů a kvalita po vytištění na A4 je dost nízká.Májí mít tak malé rozlišení?Díky
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt ROBINSON / AliensPaperCraft - J.Rükr / 1:1000

Příspěvek od B@F »

Pokusně jsem stáhl první skupinu Sulaka, je to osmistránkové PDF o velikosti kolem 3 MB, čili něco přes 300 KB na stránku. Pixely jsou vidět pouhým okem, ale nemělo by to být nic fatálního. Kdyžtak ten svůj výtisk vyfoť, ať vidím, jak to myslíš.

Robinsona mám vytištěného, ten je v lepším rozlišení a pixely vidět nejsou.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“