FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24 / HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Na tento model jsem se chystal už hodně dlouho . Dokonce jsem do něho už jednou říznul , ale dopadlo to neslavně . Nicméně poučen s chyb , jsem si opatřil od Dana (nick: Daniel) nový výtisk a pustil se znovu do stavby . Tímto Danielovi děkuji . Budu se snažit , aby stavba dopadla lépe .
Myslím si že tohle auto není potřeba představovat , každý ho dobře zná . Co se týká modelu tak platí skoro to samé , vždyť to bylo vydáno v poštu 20 tisíc kusů . Model byl natištěný na takový skoro plech . K mému překvapení se sním docela dobře pracuje . Barva ani po letech neodpadává , neloupe se a dobře se retušuje . Model je vytištěný na dvou A4 a každá má jiný barevný odstín to je bohužel vidět . Uvidíme co bude dál .
Náhled na originál :

Obrázek

No a tady už něco málo ze stavby .Naprosto výjmečně nepostupuju podle návodu , ale tak aby se to dalo slepit ;) .Hodně mi pomáhá zkušenost z předešlé stavby . Začal jsem bočnicemi . Na bočnice se nalepí ještě zesílení kolem oken . To bohužel nesedí a musí se to napasovat tak nějak , aby byl na každé straně kousek . Rozhodně nedoporučuji ořezávat bočnice , aby to sedělo . Tak jsem se spálil při minulé stavbě . Taky nesedí díl 35 ( spodek kapoty a pomocné žebro ). Je asi o 3 mm kratší . Je potřeba první spojit střechu s dílem 35 a pak to vlepit mezi bočnice . Tu 3 milimetrovou mezeru překryje samotná kapota díl 50. Taky jsem odřezal masku z dílu 35 a posléze ji nalepím až na kapotu .

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne úte 21.5.2019 20:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

Ty kluku ušatá, no vidíš, ale příště zase něco lodičkového, ju?
To je nějaký křídový karton, že se to tak leskne? nebo už dáváš lak?
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Standa F. »

Týýý brďo, takový retrouš tady!!! :D

Bezva - starý kousek, mraky výtisků... přesto moc často vidět není. Hodně zdaru!

(Drobná hygienická poznámka - když dáš mezi dvěma fotkami středního náhledu jen mezeru, nikoli Enter, tak budou hezky vedle sebe, nikoli pod sebou, což zbytečně natahuje příspěvek - výše jsem Ti to na ukázku upravil - díky předem! ;) )
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

JoskaM. Draku je to hodně tlustý křídový papír , ale jak jsem psal už výše překvapivě dobře se s tím pracuje . Akorát se to leskne jak psí kulky .

No obávám se že lodička jen tak nebude i když v archívu jednu mám .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Lukáš »

Týjo, kdy já tohle lepil? To už bude skoro 30 let. Můj první model s tvarovanými bočnicemi kol a vydržel mi pak hodně dlouho. Ještě si pamatuju, že na mém výtisku mělo každé přední světlo jinou barvu.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Venca 21 »

Tenhle model mám slepený už také cca 20 let a jak píše Lukáš - každé přední světlo je jiné - levé do modra a pravé do zelena. Právě tahle přední část - maska + světla mi moc neseděla, nevím, jestli to bylo mojí nešikovností, nebo nepřesností modelu. A také jsem musel dodatečně podepřít přední nápravu o rub kapoty, protože konstrukce je navržena tak, že náprava drží jen na té prohnuté části podlahy a celé to jakoby plavalo v prostoru. Ale jinak je to docela pěkný model - na tu dobu ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Venco mohu zodpovědně odpovědět , že přední maska opravdu nesedí . Právě jsem ji dolepil a podle mě mám to nejhorší za sebou . Bylo to takové vachrlaté , ale spodní nárazník to celkem zpevnil . Díky tomu , že tento model lepím už podruhé tak jsem si dal na tuhle pasáž obvzlášt pozor .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Zadní nárazník nebyl taky žádný med . Na slepení nebyl těžký , ale at jsem tvaroval jak jsem tvaroval tak mě pořád vycházel o 2-3 mm větší než bok kastle . Snad to nebude dělat moc velké problémy při zpasovávání podvozku . Možná budu muset posunout zadní nápravu o něco výš .

Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od mahdy »

Ty si nemůžeš vybrat nějaký lehce slepitelný model, že ...
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 307
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Lepič »

Asi chce vyhrát nějakou soutěž ..... ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Brzdič »

Tak tohle jsem fakt ještě nelepil a ani neviděl. :lol: Asi sem ještě mladé kluk. :lol:

Zbyňo ... bojuj. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Jirko nestraš. S tímhle soutěžit ?

Přidělána nějaká drobotina na kastli .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Tak mám hotovou spodní desku s nárazníky .

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Tak jsem podlahu slepil s kastlí a stalo se to co se dalo čekat . Zadní část je o 3 mm větší než předek . Způsobuje to díl ze zadními světly . Ten je podle mě větší než by měl být . Upravovat to už nebudu , ale jisto jistě upravím uložení zadní nápravy . Snad se to nějak ztratí .
Přední náprava
Obrázek

Tady je vidět ta nerovná podlaha :
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Kdysi dávno jsem měl debatu s Jirkou Velochou , jestli jdou tyhle kola s tohoto papíru vůbec bombírovat . Jirko jde to . V Brně jsem byl na wokshopu zdejšího mága Zdenka Smaženky ( TEO ) , kde jsem si znovu oživil jak se má bombírovat . Ověřil jsem si co dělám špatně a co dobře a pustil se do práce . Prosté naslinění v tomto případě moc nestačilo . Musel jsem pořádně naslinit , minutu počkat až papír alespoň trochu změkne , lehce nabombírovat , znovu naslinit , počkat minutu a dokončit bombírování . No a tady je výsledek .

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“