Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Filip
Příspěvky: 16
Registrován: ned 12.2.2012 18:54
Bydliště: Praha

Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od Filip »

Zdravím,
rád bych vám představil další moje dokončené dílo. Je to model polopásového transportéru z druhé světové války.

Předloha modelu
Obrázek Obrázek
citace z wikipedie, obrázky z http://www.achtungpanzer.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
SdKfz 251 byl základní obrněný transportér německé armády vyvinutý ve firmě Hanomag jako typ HKL6p. Vážil 9 tun a uvezl 10 pěšáků, kulometčíka, velitele a řidiče. Stejně jako SdKfz 250 byl standardně vyzbrojen dvěma kulomety MG 34 nebo 42. Začal se používat v roce 1939 a byl nasazen hlavně u tankových divizí. S jeho zavedením k dalším jednotkám se však muselo čekat, protože německý zbrojní průmysl nestačil vysokému tempu zbrojení a tak jím byly jednotky vybavovány až během války. Transportér byl stejně jako SdKfz 250 modifikován pro více rolí a zájem o něj měly složky Wehrmachtu i Zbraní SS.
Pokud byste se někdo zajímal o toto vozidlo více, tak zde je obsáhlý textík ;)
http://cs.wikipedia.org/wiki/SdKfz_251" onclick="window.open(this.href);return false;

Model
Kdo by neznal. Poprvé vyšel v časopisu ABC, v roce 1998. Poté vyšel znovu ve Zlaté knize vystřihovánek, tuto verzi jsem také stavěl.
Stavba nebyla nějak komplikovaná. Jediné, co ji zdržovalo bylo množství kol, kterých jsem napočítal něco přes dvacet, přesné číslo raději neuvádím :) Model byl rozdělen na části A a B. Počet dílků celkově odhaduji na 350-400, to vás asi nebude zajímat. Model bych doporučil modelářům jako já, kteří už několik modelů postavili.
Pokud mě paměť neklame, tak jsem nenarazil na větší chybu. Ostatně je vidět, že pan Vyškovský umí. Málokdy u jeho modelů narazím ne nepřesnost. Jediné nepřesnosti jsem zpáchal já, občas se někde objeví pomačkaný papír. Když tak je to poškození z války.
Úpravy jsem žádné nedělal. Nejsem žádný tuner, na to tu jsou jiní :)

Fotografie:
Omlouvám se za kvalitu fotek, ale měla by být už lepší než předtím, protože se mi dostal do rukou lepší fotomobil. Navíc počasí si nepřálo abych fotil, nakonec jsem to zvládnul. Mám v plánu udělat i fotky venku, takže by to mělo být ještě o trochu lepší.
Obrázek Obrázek

ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ukázka terénních schopností
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sdkfz 251/1 provedení D/Richard Vyškovský/1:35

Příspěvek od Tomáš S. »

A já čekal kdy se pochlubíš :) . Dobrý, jen ty fotky no, ale počkáme na ty venku ;) .
Filip
Příspěvky: 16
Registrován: ned 12.2.2012 18:54
Bydliště: Praha

Re: Sdkfz 251/1 provedení D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od Filip »

Děkuji, pomalu se sem navracím. 8-)
Filip
Příspěvky: 16
Registrován: ned 12.2.2012 18:54
Bydliště: Praha

Re: Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od Filip »

Něco jsem slíbil, tak jsem to dodržel ;)
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
navstevak
Příspěvky: 69
Registrován: sob 28.1.2012 17:49

Re: Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od navstevak »

Další klasická šmikajda z ABC. Díky za ni. Sestaveno to máš pěkně. Škoda těch fotek - zkus si s tím hrát. Nevím co to je kvalitnější fotomobil - ale ty lepší buď mají režim makro a nebo si musíš vyhrát se vzdáleností kde už to dokáže zaostřit.

Přikládám pár fotek z minulého fóra mojí lepenice.
Obrázek Obrázek Obrázek

_____________________________________________________________
Hotovo: MPR I, Švihov, StuH 42 1:35, Wirbelwind 1:35, Sd.kfz. 251/1D 1:35, Pz.Kpfw IIc 1:35, LT 40 1:35, sIG 33 1:35, Škoda Fabia 1:24, Jeep scout car T25 1:35, Škoda Roomster 1:32

Ve stavbě: MPR II (45%) - STOP, Centaur IV 1:35 (90%) - STOP, JAGDTIGER 1:35 (90%), Sherman M4AE2 Jumbo 1:35 (5%)
Uživatelský avatar
Walter
Příspěvky: 16
Registrován: ned 22.1.2012 4:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od Walter »

Jak říká navstevak, slepené pěkně, fotky příšerné. To ti to čeče nepřijde hloupé, dávat sem takovéhle mlžné tragosnímky? :D Pokud nemáš foťák, zkus Iphone nebo nějaký tentononc od HTC (nevím přesný název, mobily opravdu nejsou moje), ty mají integrované foťáky úžasné. Jen... by Tě to asi vyšlo 10x dráž, než nějaký průměrný foťák :D Ale i s horším foťákem, když si pohraješ se vzdáleností, jdou udělat pěkné snímky (mám Nokii X3-02 s foťáčkem 5.0MP bez samoostření a když najdeš dobrou vzdálenost, jsou fotky relativně koukatelné).
Filip
Příspěvky: 16
Registrován: ned 12.2.2012 18:54
Bydliště: Praha

Re: Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od Filip »

Díky pánové. Lépe už to asi nepůjde. Tak nic, jedeme dál 8-)
Takhle, vy mě tady máte za cool týpka co si mění 2-3 roky mobil? Musím vás zklamat, 4 roky stejná značka i model. Hlavně že drží. Ale tatínek teď nedávno dostal novou Nokii C5 a s tou jsem se pokusil udělat tyto fotky. Dělal jsem je moc zblízka. Nemá makro režim, takže to dopadlo ne moc dobře.
Tak příště :)
Uživatelský avatar
Walter
Příspěvky: 16
Registrován: ned 22.1.2012 4:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od Walter »

K tomu se vyjádřím slovy jakéhokoliv hokejisty:
"Tak určitě..." :D
Těším se a snad se nového modelu dočkáme co nejdřív!
mineralysk
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23.3.2012 18:20

Re: Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od mineralysk »

Ja som práve tento "tank" začal lepiť, takže pre mňa inšpirácia. Fotky žiadna sláva, ale zlepený vyzerá krásne.
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Sdkfz 251/1 D / Richard Vyškovský / 1:35

Příspěvek od Vlcacka »

Filipe, kamaráde, koukám že jsi z Prahy, co takhle poprosit někoho, ano, klidně se nabídnu, aby ti to nafotil? :-) Mám buď starou Kyoceru, která má sice po smrti hlavní displej, ale malý ne, anebo si od ségry můžu půjčit celkem obstojnej Kodak. :-)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“