9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

To je hodně bytelná židle. :lol: Jinak pecka, tady se nic nemění. ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Už jsem měl obavy, že Ti kvůli novoročním předsevzetím přischlo víčko na lepidle :lol: .
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Kluci díky moc, lepidlo stále teče, naštěstí nic nevyschlo ;). Ondro, máš pravdu, že soudruzi na materiálu na židli nešetřili, ale na obhajobu musím říct, že na fotce z dálky to není tak hrozné, umocňuje to makro... Anebo se nabízí jiné vysvětlení a to, že holt posádka vozidla byla líná jak veš, ztloustla a museli si tu židli trošku zbytelnit, aby je vůbec unesla 8-)

Dost klábosení, přináším další postup, nejdřív ale vyřeším restíky...

:arrow: Kabel navijáku
Dle Vašich rad (ještě jednou díky všem) jsem na naviják "namotal" kabel. Stáhl jsem bužírku z jakéhosi slabého drátku, kterých mám pěknou zásobu ještě ze svých pubertálních let, kdy jsme si s kámošema omotávali takovými drátky výplety jízdních kol zn. Eska a Ti šťastnější dokonce Favorit, abychom byli mezi vrstevníky dostatečně hustí 8-). Na konci kablíku jsem zbastlil jakousi zástrčku. Sice nevím, jestli je přesně dle předlohy, ale snad mi hnidopichové odpustí.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Mřížka okna
Z drátku 0,3 mm jsem udělal ochrannou mřížku zadních oken na kabině. Nejdříve jsem zkusil naohýbané drátky v jejich spojích slepit sekunďákem. Vypadalo to ale hnusně, tak jsem jen do papírové obruby napíchal dírky, do nich poté přilepil naohýbané drátky a nakonec je jen přetřel barvou bez lepení k sobě a drží to dostatečně.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Henten oný bazmek
Zkompletoval jsem jakýsi ošklivý zlý nepěknou věc, o které vůbec nevím k čemu slouží a poslední bednu, kterou jsem přilepil k předchozímu bednocelku. Zadní část bedny není barevná, i když je vidět, tak jsem ji musel polepit repasem z barevného odpadu, který si naštěstí schovávám od začátku stavby.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Podpěry
Dále přišly na řadu boční podpěry vozidla. Do nohou podpěr jsem vlepil uhlíkovou tyčinku, spodní píst jsem polepil hliníkovou páskou. Podpěry jsou sice funkční, dají se tedy teoreticky sklápět, což je vidět i na fotkách, ale prakticky se k nim dostane možná japonská gejša s prstíky o tloušťce zbroušeného párátka. Po přilepení se k nim už prostě dostat nejde. A tím se dostávám k dalšímu problému, kterým bylo přilepení podpěr na podvozek. Na boku podvozku přes místo, kam se mají podpěry přilepit, vedou nahoře výfukové svody a dole jakési spojovací tyče. Abych tam podpěry vůbec narval, musel jsem uštípnout spojovací tyče, trošku je vyhnout, přilepit podpěry a potom zpátky i tyče. V tomto momentu jsem litoval, že jsem dovnitř spojovacích tyčí vlepil uhlíkové tyčinky, aby to celé bylo bytelnější. Na obou podpěrách jsem o kousek musel seříznout hrany vrchních výztuh. Navíc na pravé straně modelu je pod krytem motoru, a tedy nad místem pro přilepení podpěry, přilepeno pouzdro s kabeláží. Musel jsem toto pouzdro s kabely odříznout z úchytů na bocích podvozku a navíc na pravé podpěře jsem musel na vrchní straně odstranit krátkou tyčku (díl CI), aby šlo podpěru vůbec přilepit na svoje místo na boku podvozku. Zřetelnější to snad bude z fotek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Komplet
Tady je drobek v současném stavu. Daří se mu dobře, podváhou netrpí, váží 270g, a to mu je teprve 2,5 roku ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:idea: Chyby
* 2 různé díly označeny jako 373b, jeden z nich je 373c?
Obrázek

* Jeden díl 376a (zadní část bedny) není barevný, je třeba ho zabarvit nebo přelepit barevným dílem
* Chybí díl 377, vynechané číslování

* 2 různé díly označeny jako 381a, jeden z nich by měl být zřejmě 381b
Obrázek

* V nákresu je díl 381a špatně označen jako 383a a díl 381b je špatně označen jako 381a
Obrázek

* Větší počet dílů 382, 382a - potřeba 2ks, k dispozici 4ks
Obrázek

* Chybí díl 384, nutno dodělat

* větší počet dílů 385, 385b, 385b', 385c, 385d a 385e - potřeba 2ks, k dispozici 4ks
Obrázek

Tímto jsem na podvozek přilepil všechny drobnosti a zbývá už "jen" dokončit zadní část, tedy nárazník, nosič rakety se samotnou raketou a jeřáb. Když to takhle napíšu, tak to vypadá na rychlou víkendovku, ale po prostudování návodovek tomu střízlivým odhadem dávám ještě tak rok, maximálně dva. :lol:

Tak zase někdy čau... I'll be back...
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Není náhodou počet dílů 382 a 382a a spol., myslím, ty přebývající, použitelný i na zadní podpěry?
Do vystřihovánky jsem se nedíval, pravda, je zahrabaná v archivu a zavařená v igelitu.
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Miluju tvé reporty, vždycky se na další díl těším jak moje tchýně na další díl Ulice... :) Mohl bys to na závěr vydat knižně.

Stavba absolutně skvělá, držím palce do toho dlouhého finiše.
Nargo.
Příspěvky: 17
Registrován: ned 15.7.2012 20:05
Bydliště: Vysočina

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Nargo. »

Tohle je v tvém podání takřka neuvěřitelná záležitost!!! Opravdu hluboce smekám!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Naprosto famózní .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Opravdu nádhera. :shock:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tak u toho lepení podpěr bych se asi rozbrečel :) .
Zvládnuls to bravurně. ;)
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Krejcak »

Krásná práce, tohle je hodně inspirativní a motivační vlákno.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Pánové díky moc :)

Toptop: Myslím, že toto vlákno není nic pro pravidelné diváky a každotýdenní hltače něčeho nového. Spíš než k "Ulici" bych to přirovnal ke "Hře o trůny". Vychází už pomalu stejně dlouho jako já lepím tento model a se stejnou frekvencí, tedy přibližně jednou za uherský rok :D

vojta78: Vojto, přinutil jsi mě zkontrolovat zbývající díly s číslováním podle nákresů a zjistil jsem, že odpověď nebude tak jednoznačná, jak jsem si myslel. Dvojnásobný počet je nejspíš jen u dílů "nohy" opěry, tedy u dílů 382 a 382a, které jsou ve vystřihovánce skutečně vícekrát. Na zadní nohy se totiž použijí díly 557 a 557a. Jinak to ale bude se spodní části kulaté podložky opěry, tedy s díly 385b, 385b', 385c, 385d a 385e, které se nejspíš použijí i na podložky zadních podpěr. Z toho tedy plyne, že tyto díly ve vystřihovánce vícekrát nejsou. Prozatím si ale nejsem jistý, jak to je s dílem 555, který by měl tvořit vrchní část kulaté podložky u zadních podpěr. Takový díl jsem zatím mezi zbývající díly nenašel, takže je dost možné, že se jedná o chybně označený díl 385, který jsem použil na bočních opěrách a který je na zadní opěře značen jako 555. Jak to ale milé děti doopravdy je se dozvíte až v některém z příštích dílů tohoto seriálu ;).
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Super. Díky moc za vyčerpávající odpověď. Koukám, že model dává zabrat, jak stavebně, tak i chybami, třeba v číslovaní. Držím palce, model vypadá pomalu líp jak reál.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Tady opět nádherná práce, skoro se mi nechce pokračovat ve Scudovi... ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Ahoj všem,
krapet jsem pokročil na wobludné krasavici, anebo že by krásné wobludě? Tentokrát jsem se zaměřil na její zadní partie a protože jsem spíš "dolňák", tak jsem na to i těšil 8-) Co mě ale potěšilo nejvíce, že se to po delší době obešlo bez chyb. Popisovat v podstatě není co, slepil jsem zadní nárazník a ten přilepil na celek, zadeček se nám tak pěkně zakulatil a konečně dostal takové dospělácké tvary :), fotky hýýýr...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem začal práce i na základně pro raketový systém a měl jsem v plánu, že zde budu prezentovat už i tuto část, ale nějak jsem se zasekl, plesová sezóna v plném proudu, není času nazbyt, tak jsem toho nestihl kolik bych chtěl. Navíc je to pracnější než jsem čekal, tak tedy přináším aspoň malý náhled na budoucí pokrok... ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro dnešek to je vše, zatím čau.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Dokonalé :shock:
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“