Schwerer Gustav/Dora

Podkladové materiály, fotky, plány ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Matys »

Zdravím přítelé

mám na Vás prosbu.
Snažím se poshánět nějaké rozumné podklady k této Hitlerově "ocelové pěsti" a nějak se mi úplně nedaří najít použitelný pohledový výkres. Ty co jsem našel tak jsou poněkud disproporční - nesedí mi u nich poměr délky/výšky s udávanými rozměry děla.

Neměl byste, prosím, někdo k dispozici nějaký rozumný obrázek, který by byl zpracován poněkud lépe?
Stejně tak, pokud budete mít i další podklady, tak budu jen rád.

Ideálně, má-li někdo k dispozici knihu Gerharda Taubeho - Deutsche Eisenbahn Geschütze. Rohr-Artillerie auf Schienen k prodeji či k nahlednutí bylo by to úplně super. Našel jsem ji sice k prodeji ale pouze na webech nevalné pověsti.

Děkuji všem za jakoukoliv výpomoc ;)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Kuba78 »

me treba nemecky amazon prijde jako web docela valne povesti.. https://www.amazon.de/Deutsche-Eisenbah ... 3613013525" onclick="window.open(this.href);return false; :-)
a co zkusit nekde stahnout nebo googlit treba navody k plastikovym modelum? treba hobby boss dela Doru 1:72 tam by neco pouzitelneho nebylo?
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Matys »

No, na toto jsem koukal, ale trochu to se mnou nekamarádilo v rámci doparvy, ještě se v tom pošťourám.

Plasťáci k dispozici jsou jak v 1:72 tak i v 1:35, ale co jsem měl možnost vidět a proměřit bokorys třeba z té 1:72 od hobby bossu, tak jsem se poměrně zásadně rozcházel v umístění podvozků, respektive v jejich rozteči. Osy otáčení v rámci dvojice by měly být 2 x 4250mm a vycházejí nad prostřední dvojice kol pojezdových vozů. U hobby bossu jsou nad další nápravou směrem ke středu dvojice, takže trochu vedle :lol:

Nejlepší co jsem zatím viděl, alespoň v kouscích, jsou podklady od R.D.Fritze, které obsahují 9 listů zhruba velikosti A1 s kompletním rozkresem všeho. Nicméně jsem zatím nenarazil na jediné místo kde by se daly koupit. Buď špatně hledám nebo prostě nejsou :(

Ještě zkouším i variantu s modeláři z Británie, kde mají model v měřítku 1:6 a tyhle výkresy měli určitě k dispozici.....tak uvidím.....snad se něco povede.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Kuba78 »

predpokladam ze modelari z britanie myslis tohoto? http://www.vonabt.co.uk/models/Dora/DoraBuild.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ten psal ze ma asi opravdu dobre plany: Fortunately I was able to obtain a set of plans of DORA from the United States. These had been drawn up by a LT. COL. in the U.S. Artillery Corps from measurements he took from relics he found across Germany at the end of the war.

lepsi plany asi nesezenes.. leda napsat do ThyssenKrupp jestli se jim neco nevali v archivech :-)
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Matys »

Tak přesně toto jsem myslel :-)
Ty plány, o kterých se zmiňuje pochází právě od R.D.Fritze, který je podle všeho dělal pro US Army podle zbytků a torza dory, takže lepší určitě nejsou.
Narazil jsem na ně ve dvou odkazech o uskutečněném prodeji. Jednou loni za 45$ a jednou za 250$. U jednoho byl i kompletní rozpis co je na kterém listu zakresleno a jak plany vzniky. Bohužel jsem je teď nikde nenasel jako dostupné :cry: ... i když s cenou 250$ by mě doma asi nechali samotného a odjeli ke tchýni ...no co, bylo by místo na doru :D
Každopádně jsem ty kousky plánů pečlivě studoval a musí být opravdu luxusní.
Anglie zatím bez odezvy, tak uvidím...snad se to povede. Tenhle kousek nábytku bych domů vážně chtěl :lol:
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Matys »

Tak kolegové z ostrovů zatím nenapsali ani čárku, abych si eventuelně trhnul nohou nebo tak něco. Strejda google najde vše, ale v tomto případě se mu moc nedaří. Plány pana Fritze už asi nejsou nikde k dispozici...to by možná bylo i lepší, kdybych ani neobjevil, že existují....takhle to akorát štve, že se k nim nedá dostat :(

Nenapadá tu někoho ještě nějaká možnost, kde by se dalo pátrat, případně koho prosit na kolenou?
Zkusím se zeptat i bratů slováků, ale moc šancí tomu taky bohužel nedávam...
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Toptop »

Nazdar, před dvěma roky jsem byl v Drážďanech ve vojenském muzeu (mimochodem hodně dobrý). https://www.mhmbw.de
Kromě mnoha jiných exponátů tam měli i model Gustava, tuším že měřítko bylo 1/50. Hned vedle měli vystavenu originální Gustavovu střelu. MACEK :shock: dokud to člověk nevidí, těžko si to představuje :)
Myslím, že uctivý mail s prosbou o pomoc by stál za pokus.
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Matys »

Mockrát děkuji za tip ;) Určitě zkusím i tuto variantu a za jeden uctivě prosebný meil určitě nic nedám.

A ano je to vážně macek :D
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Acespace »

Matys:A co si tam zajet?Myslím do Dresden.Vlak tě vysype kousek od muzea.Z oka do oka se lepší vyřizuje ;)
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Matys »

Nooo...už jsem nad tím taky uvažoval, ale mám obavu, že z oka do oka by se bez strejdy googla a jeho translatoru, mých 9 let studií německého jazyka ve škole smrsklo na pouhopohé guten tag, ich bin hungary a wieder sehen ;-) a vzít s sebou plynně hovořící kolegyni, tak to by mi neprošlo doma :twisted: :twisted:
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwerer Gustav/Dora

Příspěvek od Acespace »

Bych to alespoň zkusil,co kdyby :lol:
A chytrý mobil máš?
Ten by ti taky mohl pomoci,stejně jako googlík :roll:
Odpovědět

Zpět na „Podklady ke stavbě“