Minibox Auťáci - Mateřídouška

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Minibox Auťáci - Mateřídouška

Příspěvek od Medium »

Pokud patříte mezi skalní příznivce tvorby pana Milana Weinera, tak vás třeba potěší, že Miniboxy začaly vycházet od letošního záři i v Mateřídoušce. Jde o jednoduché stylizované krabičkové modely postav z taktéž nového Mateřídouškového komiksu Auťáci. Jako první vyšli hlavní hrdinové - Auťáci Beáta a Sedrik. Postupně budou vycházet další postavy z komiksu.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Jednoduchost Auťáků se hodila, vyzkoušeli jsme si na nich šikovnost letošních nových dětí v našem modelářském libereckém kroužku. A myslím, že máme letos hodně šikovné malé modeláře. Modely zvládly sestavit hravě, a jelikož se hrdě hlásí k tomu, že modelaří i doma a vyrábějí si vlastní modely a doplňky k nim, tak jsme se pustili i do rychlého zpracování terénu, tak aby to bylo stihnutelné v rámci času na kroužku.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Minibox Auťáci - Mateřídouška

Příspěvek od Medium »

Povedlo se mi konečně sestavit další 2 auťáky. V říjnovém čísle Mateřídoušky také vyšly, ale díky zlomyslnosti tiskařského šotka došlo k chybě a autíčka nebylo možné sestavit. V listopadovém čísle došlo k částečné opravě. Takže horké novinky ze závodních okruhů přináší zpravodaj Bruno, a na vše dohlíží, pomáhá a chrání Viktor.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Minibox Auťáci - Mateřídouška

Příspěvek od Medium »

Mateřídouška chrlí každý měsíc jednu stránku vystřihovánky s Auťáky a to už je pro mne celkem pořádný fofr. Ale v poslední době jsem trochu postoupil a slepil další z řad Miniboxových komiksových hrdinů.

Dalším mým přírůstkem byl autoveteránek - děda Alois. A to už rozhodně nebyla taková brnkačka, počet dílů stoupnul už na celkem úctyhodné číslo 5 kusů.

Obrázek Obrázek


No a u jeřábu Šroubka mladšího je těch dílů prostě již nepočítaně. Nicméně musel jsem u kabiny pod levým předním kolem nechat díl o asi 0,5 mm delší a bílý pruh zatřít černou. Jinak by mi kresba nesedla až na dno základové krabičky podvozku.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Minibox Auťáci - Mateřídouška

Příspěvek od JoskaM »

Půl milimetru??, děti stříhají s přesností na půl centimetru!!! :-). Ze začátku mi ustříhali pneu až na ráfek...
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“