WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

ve spolupráci se slovenským modelářem Ander74 jsme připravili malé oživení, pro pár nadcházejících soutěží. Všechny podrobnosti, najdete v přiloženém plakátku a pokud budete mít i přesto nějaké nejasnosti, tak piště přímo sem ;) . Zde také budou zveřejňovány případné aktuality.

Obrázek Obrázek

Přímý link na stavbu modelu :arrow: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=62&t=7668" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne sob 24.11.2018 18:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od Tomáš S. »

Zachytil jsem u některých drobné nejasnosti - Takže pro všechny - je možné soutěžit s jakýmkoliv modelem, který jste sami postavili. Je jedno jestli to bude model z produkce některého vydavatele, model který vám navrhnul kamarád či váš vlastní autorský kousek. Všechny se můžou zúčastnit!

(jen je jasné, že pokud se objeví nějaký neokoukaný pěkně slepený autorský model, tak bude hodnocen lépe, než pěkně postavený bagr z ABC)
Milhaus
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16.1.2018 6:29

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od Milhaus »

Bude to nějak rozděleno do věkových kategorií ?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od Tomáš S. »

Milhaus: Všichni budou dohromady, nicméně jak už bylo uvedeno - originalita může zvítězit nad precizností a čistotou... ;)

Je tomu pár hodin, co mi na stole přistál balíček s třemi modely rypadla UNEX DH 411. Nafotil jsem tedy pár fotek pro navnadění... 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Tome,

tak tomu říkám navnadění, tenhle kousek mít doma to by byla pecka ;) Bude aj k vidění sestavený v Neratovicích?

Jakub.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od Tomáš S. »

Bohužel ne - jediný kdo tento model má sestavený je Andrej a ten to má ze středního Slovenska dost štreku... Věřím však, že modeláři, kteří bagr vyhrají, budou z té aktivnější sorty (ne jako já 8-) ) a dlouho model v archivu "sušit" nebudou... ;)

Jinak průběh stavby a hotový model je aspoň k vidění zde: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=62&t=7668" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od Tomáš S. »

První model našel v Neratovicích svého majitele - věřím, že se takto šťastně "rozloučím" i s druhým modelem! :)

Obrázek Obrázek

Oceněný model:

Obrázek Obrázek

Proč jsem se tento model rozhodl ocenit? Jakub dle mého originálním způsobem "pozvedl - zatraktivnil - zviditelnil" (vyberte si co chcete) model, který je dnes svým "čistým - vanilla" provedením již poměrně za zenitem. Ani předloha tohoto stroje není pro drtivou většinu lidí příliš zajímavá, protože tento stroj vznikl jen v pár desítkách a drtivou většinu času strávil pod zemí, kde ho širší veřejnost neměla možnost spatřit. Jediné díky čemu spousta z nás ví o tomto stroji, je právě oceněný model z ABC. Nebral jsem to tak, že by to snad měl být model, který by měl přímo konkurovat super-realistickým modelům a nebyl to ani záměr jeho autora. Šlo prostě o to, vdechnout starému modelu z ABC pár úpravami nový život... Dát mu možnost znovu zaujmout na soutěži zraky nejednoho diváka. Osobně si myslím, že většina lidí by si řekla, že něčím takovým ani není potřeba ztrácet čas - že to prostě nebude dělat dobrotu - nepříliš detailní model z ABC a pokus o patinu... Avšak vznikl velmi pěkný model, který dokáže zaujmout - možná i tím, že je z dosud modeláři neztvárněného prostředí - z podzemí dolu (alespoň já jsem nic takového zatím neviděl). A to je to, proč jsem tento počin považoval za originální.

Navíc celá stavba je prezentována zde na fóru s patřičným komentářem, čehož si také vážím. Má to z mého pohledu přidanou hodnotu - zůstane to tu hezky dohledatelné pro případné další modeláře shánějící inspiraci. To se určitě na FB nestane - schválně, náhodně si vzpomeňte na jakýkoliv příspěvek, který jste viděli na FB cca před týdnem a zkuste ho dohledat... Pokud budete úspěšní - gratuluji - pak zkuste najít něco, co je staré měsíc nebo rok...? - nenajdete už nic... V neposlední řadě je Jakub opravdu velmi aktivním modelářem, který svou práci prezentuje a pomocí nejednoho návodu nám předává i své zkušenosti.

Proto jsem se rozhodl jeho model ocenit ;) .

Nutno na závěr dodat, že model nakladače, ješte v Neratovicích nebyl úplně zcela dokončen - chybělo mu například doladění patiny po celém obvodu všech kol a podobně. Avšak autor nám určitě zanedlouho ukáže hotový celek - o tom nemám nejmenší pochyb. ;)

Další výstava s touhle speciálkou bude oznámena snad brzy...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

já bych chtěl moc a moc poděkovat Tomášovi a Andrejovi za tuto skvělou soutěž a pro mě velmi atraktivní model stavebního stroje, kterých je na trhu na můj vkus málo.
Jen díky této soutěži jsem získal ohromnou motivaci ze sebe něco vymáčknout a užívat si stavbu, která ještě neskončila a určitě Tome bude brzy pokračování, teď jsem se aktuálně pustil do dalšího kousku na druhou podložku ať nezůstane prázdná ;) Takže ještě jednou veliké díky a jsem zvědavý, kdo získá druhý model.
Já osobně model nenechám uložen v archivu a již s ním mám nějaké plány, se kterými se zde velmi rád podělím ;)

Zatím ahoj a děkuji, mám obrovskou radost :D
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od Shagrath »

Myslím, že model padl opravdu do správných rukou. A pokud se s námi o něj podělíš, tak to bude ještě lepší.

Gratuluji. Pavel
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Příspěvek od Tomáš S. »

Se zpožděním si dovolím přidat příspěvek o druhém oceněném modeláři, který získal model rypadla UNEX DH 411.

Obrázek
(za snímek z předání děkuji Betexe)
Oceněný model:

Obrázek Obrázek

Dalším oceněným se stal Filip Koudelka - model, který mu výhru zajistil, byl smykový nakladač UNC 060. Jednalo se o nový pěkně postavený model - ocenil jsem i vkusně doplněnou dřevěnou podložku pro prezentaci (zdá se mi to lepší, než model, jen volně položit na ubrus) a také patinu - u té by sice nejspíš řada zdejších mistrů shledala drobné nedostatky, ovšem můj názor je takový, že je Filip na správné cestě a s každým modelem se zlepšuje. Tím se dostávám k další věci, kterou jsem u Filipa opravdu ocenil - tedy to, že je to aktivní modelář, který do Brna dovezl hned několik neokoukaných originálních modelů. Věřím tedy, že za nějakou dobu budu obdivovat na některé z výstav i slepený model UNEXu. Jediné co mě osobně trochu mrzí, je to, že neprezentuje svoje stavby i zde na fóru - určitě bych je nejen já rád sledoval a myslím, že by mohly být inspirací pro nejednoho modeláře.

Brzy snad oznámím poslední výstavu, kde bude možné vyhrát poslední model rypadla... ;)
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“