Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Odpovědět
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

Tak co se podlepování týče, nikdy jsem to extra neřešil, po pár radách, konzultacích s TEO atd už jediné podlepování.
Střechy, a zdi, vše se tak krásně nasazuje, nechytá to defect retuše nebo jiné kroucení. Vśe sedí jak pr..l na hrnec, fakt super.
Karlštejn chci prubnout, říkaj o něm že je neskutečně težkej, ale zkusit se musí vše a podlepovat určitě. Zvlášt když je tak rozlehlej, tam to musí být pevné a odolné. Nehledě na to že se k sobě připojují pomocí zdí různé věže a to bych bez podlepení neriskoval.
maroskin
Příspěvky: 15
Registrován: pon 22.10.2018 12:06

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od maroskin »

No jo, každej si k tomu musí dojít sám.... Velký stavby budu podlepovat a dlouhé úseky hradeb už taky. Stavbu komplikuje dost slořitý terén a už teď tuším problémy při osazování této části ke zbytku hradu. No snad to nějak dopadne. Osobnš mě děsí představa, že bych měl podlepovat i zuby cimbuří a odečítat od nich ještě sílu papíru. hradby ještě vyztužím dodatečně, aby lépe držely tvar.
Jinak jen malý pokrok - vyzákladoval jsem terén pro trávu, doplnil drobné skalky a snažil se pomocí toaleťáku zmírnit polygon. Až na to přijde tráva, tak to snad bude kouatelný. Jinak je to asi nejtěží model, co jsem kdy lepil.
Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Aki »

Samozřejmě není potřeba podlepovat všechno, stačí velký plochy...

Blue Shark: neskutečně těžkým bych to nenazval, vždycky je možnost si složitý úseky zjednodušit alternativníma dílama. Ale musím říct, že když to chce člověk dát v plný palbě, tak pididílků je tam požehnaně. S tímhle hradem se už dá konkurovat šíleným lodičkářům. :D
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

Lodičkářům, až tak, každopádně já už ho chci :)
Safra, ať už vyjde.
Objednal jsem si 2 betlémy, tak lepím jeden z nich pro děti, pak osvítím, obložím vatou pro sněhový efekt atd.
Takový oddych.

maroskin: Jak jsi to myslel s tím toaleťákem? Kde je? Ty skály tam to jsi dělal jak, vypadá to úžasně, nebo to bylo součástí papíru? :D
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

Neví někdo kdy se objeví na eshopech? :)
xbenakk
Příspěvky: 44
Registrován: ned 2.2.2014 2:16
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od xbenakk »

BlueShark píše:Neví někdo kdy se objeví na eshopech? :)
Ahoj, už se objevil, ale jen pro "registrované zájemce". Pokud vím, teď se všechny předobjednávky snaží pan Balda vyřizovat, bohužel si asi situaci zkomplikoval laserama a asi nestíhá, protože se snaží odpovídat na všetečné dotazy. Na dostupnost Karlštejna pro ostatní bych se ptal až řekněme v prosinci nebo lednu ;-)
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

JJ to s tou registrací vím, já to nestihl, teď musím počkat :)
Prosinec, leden, grrrrrrrrr :)
maroskin
Příspěvky: 15
Registrován: pon 22.10.2018 12:06

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od maroskin »

Blue Shark: Skály nejsou součástí modelu, ale dají se celkem snadno vyrobit. Bohužel se papír a voda nemají zrovna v lásce, takže je to trochu risk. Jsou z toaleťáku. Model jako takový není extrémně těžký, ale značná rozsáhlost terénudává tušit problémy při sestavování jednotlivých částí. I když se snažím pracovat přesně, tak lepidlo při vysychání papír různě deformuje. Proto jsem začal dlouhé a velké díly podlepovat kartonem. Dokončena je hodinová věž, na kterou přijde přilepit spousta okolních budov a terénu, tak jsem ji raději podlepil a pěkně drží tvar. Teď jsem začal velkou věž a tam se podlepení určitě vyplatí.
Zatím foto na sucho přiložené hodinové věže.
Obrázek Obrázek
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

Máš to nádherný. Safra já už chci taky. Tejráš mě :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Aki »

BlueShark: Si slep zatím Žleby... Nebo Týřov.. Nebo Svojanov... Nebo všechny 3 :D
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

Nemám doma. Jsem na horách v Krkonoších, příští týden v pondělí nebo v úterý by měly dorazit laser doplňky a pan Balda odešle s dalšími asi 5ti modely co jsem si objednal. Ale chci prostě Karlštejn a basta :)

Ty jsi Aki Týřov, Svojanov nebo Žleby lepil? Neviděl jsem u Tebe, jen menší projekty :) Ale časem na ně dojde, ale ty Žleby to je dobrá makačka, když jsem viděl práci TEA, ale krásné také, to máš recht.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Akiho lepení....

Svojanov.... http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/vi ... =46&t=1886" onclick="window.open(this.href);return false;

Žleby...... http://www.papirove-modely.cz/galerie/4111" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Aki »

BlueShark píše:Nemám doma. Jsem na horách v Krkonoších, příští týden v pondělí nebo v úterý by měly dorazit laser doplňky a pan Balda odešle s dalšími asi 5ti modely co jsem si objednal. Ale chci prostě Karlštejn a basta :)

Ty jsi Aki Týřov, Svojanov nebo Žleby lepil? Neviděl jsem u Tebe, jen menší projekty :) Ale časem na ně dojde, ale ty Žleby to je dobrá makačka, když jsem viděl práci TEA, ale krásné také, to máš recht.
Viz TEO :) Akorát Svojanov jsem nakonec bohužel v testovací verzi nedolepil, chystám se na něj znovu, až postavíme barák, abych ho měl kam dát... :) Ale je krásnej, stejně jako všechny věci od Milana Bartoše. :) Jo, ještě jsem zapomněl na Hrádek u Nechanic, ten taky stojí za to. :)
maroskin
Příspěvky: 15
Registrován: pon 22.10.2018 12:06

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od maroskin »

Uzavřený plášť velké věže - v podstatě krabice plná okének. Konečně barák s normálními rozměry :-)
Obrázek Obrázek
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

Hmmm paráda. U některých okének svítí bílé hrany, neretušuješ?
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“