Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky :)
Munice je uložená podle návodu a myslím si že je správně. Když bude stát nabíječ čelem k munici tak čapne náboj, udělá čelem vzad a zasune granátem napřed do závěru kanónu. Kdežto kdyby byly uložené opačně tak by musel náboj v rukou ještě otáčet, protože by směřoval dnem nábojnice k závěru.
Takto prostě jenom vezme, otočí se a zasune.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Šircny jsou připravené na barvu a pustil jsem se do stropu nástavby.
Vnitřek jsem osadil periskopy a vrhačem granátů. To jedno bílé místo je tam nachystané pro držák na "ŠPIPRAMO" - dělostřelecký binokulární periskop
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Aki »

nádherně se na to kouká... člověče, co ty máš za práci, že si tam můžeš lepit tanky? :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Aki píše:nádherně se na to kouká... člověče, co ty máš za práci, že si tam můžeš lepit tanky? :D
Díky Aki.... A k tomu tvému dotazu. Stačí se vyučit zahradníkem a ona si tě taková práce najde sama :lol:

No a teď ke stavbě. Dokončil jsem strop nástavby, nosný rám představného pancíře a ony "šircny" samotné, antény, navlékl jsem kanón na pahýl i se štítem a asi mám hotovo. Jelikož jsem udělal střílnu pro kulomet zavřenou, ta jsem se vykašlal na celý kulomet. Ten z modelu byl docela takový chabý a nepoužitelný. Časem chci dovnitř položit MP 44 neboli sturmgewehr, který patřil mezi výstroj tohoto stíhače.
Lepení jsem si užíval. Čím víc se blížilo dokončení stavby, Tak tím víc jsem chtěl aby tam ještě nějaký dílek byl. Prostě aby ještě nebyl konec. Jediné co se nepovedlo a s co mně potrápilo byla kopule kryjící lože kanónu.Tam jsem to mastil co to dalo a stejně výsledek stál za prd. Ale jinak to bylo opravdu příjemné lepení ;)
Fotky jsou dělané ve 4 hodiny ráno tak prosím o shovívavost. Víte přece že to focení není moje silná stránka :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ještě chybí podložka, jelikož Panzer není za co kde pořádně chytnout a na míru šitá přepravní krabice
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od mahdy »

Moc pěkné. A jak je ta potvora velká? Můžeš to vyfotit s něčím pro srovnání? A ukážeš nám někdy, že umíš lepit i něco jiného než tanky :?: :lol:
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Pěkné to máš :)
Ta anténa mně přijde hrozně vtipná.
A trochu Ti závidím to zahradnické povolání :D
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Pahejl »

Gratulace k dokončení! Vypadá opravdu parádně!! Chystáš se sním do Neratovek?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Podle mě bude k vidění už ted o víkendu v Dubenci . Já jsem hlavně zvědavý jak vypadá v reálu ta kopule , protože podle fotek to není tak zlé . Ta " sít " na bokách tomu dodala správný šmrnc .
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od yvan »

A kde je fotka vzhůru nohama :lol:

Šircny to oživily, já bych řekl, že kopule si nikdo nevšimne. Mě se třeba zdá v pohodě, je tam kolem tolik členění, že to nepřitahuje pozornost. Je to parádní.

To ti vždycky zbydou z vodovek normální barvy, nebo si kupuješ nějaké speciální vojenské? 8-)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od haageeman »

Pěkné pokoukání, parádní práce a fajn, že se dá nakouknout i pod pokličku.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Opravdu velmi povedené.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Gratuluji k dokončení. Jak je již Tvým zvykem, naprosto parádně. Jsem rád, že Ti to tak odsýpá, těším se, do čeho dalšího řízneš
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Díky páni kolegové. Jsem rád že se i tak "nevzhledný kousek" líbí. Ostatně pro tu ošklivost jsem si ho vybral 8-)
A teď by se hodilo zodpovědět pár dotazů.

Mahdy: Tobě se moje tanky nelíbí?!!! :lol: Mám v archivu i pár jiných kousků ( 1 vlak,1 lokomotivu, 1 loď, 5 letadel a pár vojenských kolových vehiklů) ale pásovka má prioritu.
Momentálně to k ničemu nepřirovnám, protože model stále ještě čeká na převoz z BV do HO. No a jelikož jsem si nechal od doktorů obvázat obě ruce, hned tak se onen převoz neuskuteční. Ale jen tak mimochodem.... Kanón i se štítem měří 13cm a zbytek si dopočítej :lol: Jak se k němu dostanu tak to k něčemu přirovnám a vyfotím

Kaktusák: se ve svém odhadu spletl. Tudíž model nebude v Dubenci ale až v Neratovicích, čímž jsem zároveň odpověděl na dotaz Pahejla. Ale úplně prvně bude k vidění na modelářské akci v Moravské Nové Vsi.

Yvan: Pořád ještě špekuluju nad tím že bych podložku udělal z části prosklenou, aby bylo na spodek vidět. Když měl takový úspěch.
No a barvičky...... Dcerka má půl metru vysoký komín štosovacích vodovek vě kterých chybí vždycky jen jedna barva. Takže podle ní je tatínkova nejoblíbenější barva "okjová" :lol:

Ričmond: Zahradníkem pouze vyučený. Povolání je úplně jiné ;)

No a nakonec co bude příště?..... Předsedo konečně se dočkáš..... bude něco malého.....zeleného....ruského
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Hodně povedené - gratuluji k úspěšnému dokončení. A ten nápad s tou prosklenou podložkou je zajímavý - rozhodně se těším, až model uvidím na nějaké výstavě. Přeji hodně zdaru při realizaci dalších projektů.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Jagdpanzer IV/70(A) / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od zkooter »

Moc povedený model Ti z toho vyrostl, radost pohledět :) Jen mi řekni jednu věc, jak dokážeš namíchat pokaždé stejný odstín barev z
půl metru vodovek? Já mám namíchanou temperku v tom svém odstínu a ten mi vydrží po celou dobu stavby modelu a nemusím tedy při každé retuši řešit jak a jestli vůbec se mi povede namíchat ten správný odstín. To není žádná sranda, vždyť třeba na tu moji zelenou obludu jsem retuš míchal celý večer. To mi teda hlava nebere ;) Každopádně velká gratulace k dokončení a už se těším na další hitparádu od tebe 8-)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“