Puzzle

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Puzzle

Příspěvek od Aki »

Puclíky skládám rád, dokonce jsem byl loni soutěžit na 24-hodinovým maratonu v Belgii, nicméně myslím, že tohle téma sem asi nepatří... ale třeba se pletu a ostatní mě přesvědčí o opaku :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Puzzle

Příspěvek od JoskaM »

Tak není to ryzí model, ale člověk je tady asi rád, za každý příspěvěk :-)

Přesto Groupe - takový majáky to je paráda, to by se do mého lodního koutku hodilo. Díky za nápad!
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Re: Puzzle

Příspěvek od martyn »

Nevím, zda sem puclíci patří či ne - je to papír, sestavuje se to a nakonec i lepí a výsledek je mnohdy zajímavější než jen trochu naohýbaný a slepený kus papíru, co zde někteří občas prezentují, ale v případě mého kamaráda je to nejen relax, ale i životní naděje. Je tomu cca 8 let, co jsem postavil svůj první model. Byl z papíru a byl to takový hec. Soutěž o pivo mezi osmičkou lidí, z nich 7 nebyli modeláři. Za těch 8 let jsme postavili tolik modelů, že to snad ani není možný. Naučil nás to kamarád, který teď nemá nějak chuť na modely, kterého ale přesto svrbí ruce a tak dělá to, co považuje momentálně za důležitější než něco slepovat.
Za sebe mohu říci : Tome drže se, ať ti vyjde vše, co si přeješ. A skládejte dál.

Jsou to krásné kousky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Puzzle

Příspěvek od Ričmond »

Puzzle jsem skládával jako relax od lepení než jsme si pořídili psa.
Teď nemám čas a ani to nejde mít na zemi kvůli hafanovi :D
Rekord na dílky mám 6000.

3000, které jako jediné visí doma:
Obrázek

Ale nikdy by mě teda nenapadlo zařadit to do papírových modelů. Není na tom co pokazit, je to jenom o tom si to vysedět :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Puzzle

Příspěvek od JoskaM »

U nás jich taky pár visí, ale přidám jen jedno:

Obrázek
je to asi 5000 dílků, skládal jsem to asi měsíc, ale bavilo mě to! Teď to visí v čele mé námořní galerie, je pravda, že zatím je tam více koster, ale Seydlitz zde už kraluje. Druhá strana schodiště bude věnovaná ponorkám, ve čtvrek po dlouhých bojích s dopravní společností doplula U-VIIC/41 1:72 od Revella doma, sluší jí to s U-IX na skříni. To budou dominance, zbytek bude i papírový.

Obrázek
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Re: Puzzle

Příspěvek od martyn »

Krásně se to hodí do lodní galerie, jen by to chtělo nějakou plachetnici.

Našel jsem jedno od Toma s lodní tematikou.
Obrázek

jo a tohle, to by letělo z okna, jak bych to rozbalil. :mrgreen:

Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Puzzle

Příspěvek od JoskaM »

plachetky jsou připravené 4 - Santa Maria+Nina a Courier a Alertem...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Puzzle

Příspěvek od JoskaM »

Groupe já ti musím poděkovat za nápad s majáky, zbývá poslední (červený) v lednu zasklít a pak na chodbu k lodím. Fakt paráda. Ta síla vody z toho úplně dýchá - a oni stojí a hlídají a ukazují směr!
martyn
Příspěvky: 110
Registrován: ned 12.8.2018 19:52

Re: Puzzle

Příspěvek od martyn »

A to si neviděl, když to visí vedle sebe. Na mělnické výstavě bylo těch puzzlí asi pasesát. To je pak nádhera. Člověk žasne, kde na to berou ti stavitelé čas ale hlavně, že to někdy vůbec dokáží dát dohromady. Já to zkoušel jednou a nee :(
S lodní výzdobou to musí být paráda, udělej nějakou fotku.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Puzzle

Příspěvek od JoskaM »

Zasklím a foto dám neboj...ale z lodí tam jsou připravené jen kostry, jinak za normální den se to dá. - je to o trpělivosti a systému, pak to jde samo.
Samo vždy dílek schází...ale on je to vždy až ten poslední, takže nescházel žádný, u Clementoni se mi to jednou stalo, měnili mi puzzle 3x pak mi dali čtvrté, našel jsem si co jsem potřeboval a vrátil se scházejícími. (bylo to Italské Positano)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Puzzle

Příspěvek od Ričmond »

Info pro puzzlíkáře:

Dnes zakoupeno v Globusu za 160Kč v krabici 4x 1000 dílků (v obchodě mají další 2 různá balení a v každém jiné 4 motivy). Dílky vypadají kvalitně a dokonce je v balení od každého obrázku plakát velikosti cca A3-A2 což nebývá zvykem ani u mnohem dražších a větších puzzlí.

1000 dílků mám na 3 večery k telce když se mi nechce lepit, takže takové levné tisícovky mně vždy udělají radost, ještě bývají v Lidlu. Vždy to jednou složím a pak schovám dětem :D

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“