Model Hobby 2018

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Model Hobby 2018

Příspěvek od Jirka Z. »

Dámy, pánové, kolegové modeláři.

Letos nechci nechávat věci na poslední chvíli, a proto již nyní přináším první info a pozvánku na naši výstavu, která se uskuteční na veletrhu

Model Hobby 2018
ve dnech 25.10. – 28.10.2018
v areálu PVA EXPO Leťnany.

Letos bude naše výstava zaměřena na veškerou techniku, tedy malou i velkou dopravní, pásovou, letadla i lodě. Společným jmenovatelem pak bude téma

1918 – 2018
100 let techniky na našem území
.

Cílem výstavy bude ukázat široké laické i modelářské veřejnosti průřez technikou „domácí“, která za uplynulých 100 let sjela z výrobních linek našich průmyslových závodů a „zahraniční“, která byla po stejnou dobu používána společnostmi na našem území.

Pokud byste se chtěli na výstavě podílet, rádi vystavíme i Vaše modely. Pro informace mne neváhejte kontaktovat prostřednictvím SZ.

Jakmile budu mít nějaké novinky, určitě zde o nich budu referovat.

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Jirka Z. »

Letos na Model Hobby vytvoříme silný papírářský trojblok - naše výstava bude sousedit s prodejní plochou Betexy a plochou ABC.
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od jiri.k »

to teda bude něco
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Jirka Z. »

Jenom krátká rychlá zkazka - více během týdne v jiné sekci.

Pokud vše dopadne tak, jak to zatím vypadá, budou na Model Hobby v "předprodeji" první moje modely.

Obrázek Obrázek

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Lukáš »

OT: Nejsem si jistý, zda se i těmto betonovým rozsocháčům říkalo český ježek..
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

jak píše Lukáš, pravdou je, že tento kousek byl pod názvem železobetonový ježek a označení český ježek dostal účinější ocelový ;)

Pěkné čtení: zde
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Jirka Z. »

Díky za upozornění na nejednoznačnost názvu.

Nicméně, v tom článku je to přesně napsané - když to vezmu zjednodušeně, tak ta betonová věc je ježek, ta ocelová pak rozsocháč.

Modely ještě nejsou v tisku, takže název upravím, aby zbytečně nevyvolával emoce. Pravděpodobně vypustím přívlastek a zůstane tedy jenom ježek.

Díky. Jirka Z.
Uživatelský avatar
belja
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 9.2.2012 9:13

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od belja »

Ano, letos jsme se rozhodli, že se na letošní rok rozdělíme a bude v Praze dvakrát :-D Rozhodli jsme se rozpůlit a být opět modelářům blíž :-) Takže letos nás najdete v hale 3 v druhé půlce haly na "ostrovním stánku, jak již bylo řečeno, spolu s ABC a CPM budeme i my, BTX :-)

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Jirka Z. »

Tomáš mě předběhl, tak už jenom ve zkratce. Zvýraznil jsem plochu CPM - Betexa - ABC na plánku, aby jste hned věděli, kde nás najít.

Obrázek

Číselně my jsme 3H306, ABC 3H307 a Betexa 3H308.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
chhci se zeptat je vystava otevřená pro veřejnost ve čtvrtek 25.10?
Uživatelský avatar
belja
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 9.2.2012 9:13

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od belja »

Pavel M. píše:Ahoj
chhci se zeptat je vystava otevřená pro veřejnost ve čtvrtek 25.10?
Ahoj, ano :-)

Otvírací doba

25. a 26. října 2018 10:00 – 18:00 h
27. října 2018 09:00 – 18:00 h
28. října 2018 09:00 – 16:00 h
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Jirka Z. »

Malý náhled na naši letošní expozici. Více fotek později.

Obrázek
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Medium »

Já jsem se po několika letech rozhodl též zúčastnit Model Hobby a nakonec jsem byl spokojen. Nicméně bych určitě poděkoval všem modelářům, kteří tam trávili své volné dny, aby mohli propagovat papíráky :!:
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2018

Příspěvek od Jirka Z. »

Naše osmá účast na Model Hobby je za námi. Je tedy čas se ohlédnout a trochu hodnotit.

Začneme zcela obligátně. Úvodem mi dovolte poděkovat panu Tomáši Jalovcovi za výstavní prostor, který nám na veletrhu pravidelně dává. Za druhé děkuji všem, kdo byli ochotni trávit svůj volný čas na naší výstavě. Za třetí děkuji všem vám, kdo jste nám půjčili modely na výstavu. A že jich letos nebylo málo, se budete moci přesvědčit na konci příspěvku z fotek. Závěrem úvodní části si dovolím ještě jedno poděkování, přestože z plánu nakonec sešlo. Původně měla být po letech opět součástí naší výstavy skutečná technika. Kvůli nutnosti navázat naši plochu na stánky ABC a Betexy však z tohoto plánu sešlo, protože skutečný stroj by nebyl přímo součástí naší plochy, ale stál by někde bokem. Takže mi dovolte poděkovat panu Petru Maštálkovi za ochotu dostat na naši výstavu hasičský vůz ze třicátých let minulého století.

Letos budu mít k výstavě trochu delší úvod. Výstava s námětem 100 let techniky na našem území mně totiž v hlavě ležela již po několik let. S plánem na tuto výstavu jsem přišel poprvé asi před šesti lety. Od té doby jsem se snažil tu méně tu více připravovat věci k cílovému roku 2018. Původní plán byl uspořádat velkou samostatnou modelářskou výstavu, do které by se zapojili i kitaři, vláčkaři a další modelářské odbornosti. A před těmi mnoha lety jsem od nich dostal nejeden pozitivní ohlas. Nějakých 2,5 roku zpět jsem je oslovil znovu s tím, že bychom měli začít plánovat blíže a k mému zklamání i přes přetrvávající pozitivní přístup k případnému půjčení modelů se nikdo nebyl ochotný za kitaře a další odbornosti zapojit ze strany přípravy a organizace. Zapojit se byl ochotný jenom jeden mimopražský klub, ovšem za podmínky, že výstava bude v místním muzeu se třemi nevelkými místnostmi. Plány velké výstavy jsem tak musel opustit.

Proto jsem nakonec toto téma udělal v rámci letošního Model Hobby. Bez jakýchkoli vytáček se musím přiznat, že jsem měl dlouho obavy, abychom udělali důstojnou výstavu, která udělá opravdový průřez u nás používanou technikou. Obav jsem se zbavil až ve středu odpoledne, když jsem v reálu viděl množství připravených stolů a vedle toho hromadu krabic plných modelů. Vlastní stavbu výstavy jsme nechali na čtvrteční ráno, což se ukázalo jako dobrý plán s ohledem na kupu modelů, která ještě ve čtvrtek dorazila. Rozkládání výstavy jsme dokončili zhruba v okamžiku, kdy se začali objevovat první návštěvníci. Když jsem se ohlédl po stolech plných modelů, konečně jsem si uvědomil, že naše výstava ke stoletému výročí republiky je opravdu důstojným počinem hodným tohoto významného výročí. Všem vám, kdo jste se na výstavě podíleli, bych tak ještě jednou rád poděkoval.

Vlastní výstava už proběhla bez větších zádrhelů. Tak je čas ukázat, jaké modely jsme tam vlastně měli. Celkem se nám sešlo 332 modelů, z toho 155 jich bylo v měřítku 1:33 a větším. Návštěvníci si mohli prohlédnout 233 automobilů, 30 vlaků, 30 letadel, 37 pásových vozů, 1 motocykl a 1 loď.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Letošní výstavu tak máme (pevně věřím, že opravdu důstojně) za sebou. V příštím roce se Model Hobby bude pravděpodobně konat v termínu 17.-20.10.2019. Naše výstava bude koncipována jako oslava významného životního jubilea pan arch. Vyškovského.

Je docela možné, že v příštím roce bude na nějakou dobu naše výstava na Model Hobby poslední. Ale to nebudu předbíhat událostem.

Jirka Z.
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“